Berberyna jako środek na wszelkie dolegliwości

Dodane przez: Emilia K. Komentarze: 0 1716

Berberyna to związek wchodzący w skład alkaloidów. Jest bioaktywnym związkiem, który pozyskuje się z dwóch roślin - berberysa i cynowodu, a dokładniej z wielu ich części (owoców, liści, krzewów, korzeni, a nawet z kory). Wśród licznych opinii to właśnie berberyna stanowi jeden z najbardziej skutecznych suplementów, które usprawniają funkcjonowanie całego organizmu. Nie bez powodu więc jest stosowana od wieków. Jakie właściwości posiada ta substancja i czy powinny stosować ją również osoby aktywne?

Berberyna - właściwości

Niezliczona ilośc badań klinicznych udowodniła, iż berberyna to związek posiadający ogromną liczbę właściwości zdrowotnych. Polecana jest przede wszystkim osobom otyłym i z nadwagą, ze względu na to, iż wpływa na przyspieszenie metabolizmu. Dzieję się to, dzięki aktywacji enzymu AMPK.

Na dodatek berberyna jest jednym z najbardziej skutecznych i naturalnych suplementów na spalanie tłuszczu, co bez wątpienia ucieszy osoby na tzw. redukcji. Regularne stosowanie tej substancji może przynieść istotne korzyści dla naszej sylwetki, bowiem wspiera poprawę działania hormonów, które odpowiedzialne są za regulację tkanki tłuszczowej. 

Berberyna wspomaga również leczenie zespołu metabolicznego, który stanowi grupę czynników powodujących zwiększenie ryzyka powstania cukrzycy typu 2 czy miażdżycy. Liczne badania potwierdziły, iż stosowanie tego związku przez osoby chorujące na wyżej wymienione przypadłości spowodowało zmniejszenie masy ciała i wskaźnika BMI. Berberyna jest również zalecana osobom chorującym na cukrzycę typu B, gdyż obniża odporność na insulinę, a nawet zmniejsza produkcję cukru w wątrobie. 

Związek ten wspiera również produkcję zdrowego cholesteroli HDL i zmniejsza poziom cholesterolu LDL, który jest niezwykle szkodliwy dla naszego organizmu. W związku z tym regularna suplementacja berberyny może spowodować zmiejszenie ryzyka zachorowania na choroby serca. 

Berberyna usprawnia też funkcjonowanie wątroby i odpowiada za prawidłowy stan woreczka żółciowego. Poprawia również działanie układu immunologicznego - ma działanie przeciwwirusowe, przeciwzapalne, zapobiega przeziębieniom i wpływa na szybsze wyleczenie już tych powstałych. 

Ten roślinny związek jest skuteczny nawet przy leczeniu nowotworów, żółtaczki czy malarii, co potwierdza fakt, iż wywary z berberyny stosowane w średniowieczu pozwoliły na  pozbycie się właśnie tych groźnych chorób. 

Berberyna posiada wiele właściwości zdrowotnych dla naszego organizmu. Zapobiega uszkodzeniom neuronów, a także wspiera ich pracę, działa na układ nerwowy (chroni mózg), usprawnia pamięć, reguluje pracę jelit, wspiera walkę ze stresem oksydacyjnym, zmniejsza depresję. 

Jaki suplement wybrać?

Polecamy Muscle Care Berberine - suplement o niezliczonych właściwościach dla Twojego organizmu.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu