Beta-alanina – zwiększ siłę swoich mięśni!

Dodane przez: Paulina M. Komentarze: 0 760

Jesteś częstym gościem na siłowni, a mimo to Twoje wyniki nie są imponujące? A może masz wrażenie, że w ostatnim czasie Twoja siła i wytrzymałość spadły i zastanawiasz się, czy Twoje mięśnie mają wszystko, czego potrzebują? Być może przyszedł czas na sięgnięcie po beta-alaninę. Dowiedz się, czym jest i jak może Ci pomóc.

Beta-alanina – co to takiego?

Beta-alanina to organiczny związek chemiczny, zaliczany do aminokwasów. Jest prekursorem karnozyny – podstawowego elementu tkanki mięśniowej. Karnozyna jest połączeniem dwóch związków: beta-alaniny i histydyny, biorącej udział w syntezie wielu białek. Karnozyna reguluje i intensyfikuje pracę mięśni poprzez poprawę kurczliwości ich włókien. Nasila odżywianie mięśni i powoduje wzrost beztłuszczowej masy mięśniowej.

Beta-alanina nie tylko pozwala na zwiększenie stężenia karnozyny, ale też pozwala na hamowanie niepożądanych reakcji katabolicznych w organizmie. Przyspiesza odnowę tkanek mięśniowych. Ponadto zwiększa ogólną wydajność organizmu. Beta-alanina, poprzez przyczynianie się do magazynowania karnozyny, pozwala także regulować pH, opóźnia procesy produkcji kwasu mlekowego i odpowiada za transport jonów wodorowych.

Korzyści ze stosowania beta-alaniny

Pozytywne skutki stosowania beta-alaniny odczują przede wszystkim sportowcy, którzy wykonują długotrwałe i intensywne treningi. Dzięki temu suplementowi będziesz mógł pozwolić sobie na częstsze i dłuższe ćwiczenia oraz skrócisz przerwy między seriami. Twoje mięśnie będą odczuwalnie silniejsze, a wytrzymałość treningowa większa. Dzięki temu możliwe będzie szybsze budowanie imponującej masy mięśniowej, która dodatkowo będzie doskonale odżywiona.

Karnozyna, do której produkcji przyczynia się beta-alanina, wykazuje silne działanie antyoksydacyjne. Dzięki temu zniwelowane zostaną szkodliwe skutki oddziaływania wolnych rodników, a procesy kataboliczne będą skutecznie hamowane.

Beta-alanina – działanie doraźne

Beta-alanina jest składnikiem wielu preparatów przedtreningowych, ponieważ przekłada się na poprawę parametrów siłowych. Należy suplementować ją przez jakiś czas, aby odczuć efekty. Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie działa ona od pierwszych dawek. Po pewnym czasie spowoduje jednak wzrost karnozyny w tkance mięśniowej, a Ty będziesz mógł cieszyć się podwyższoną siłą mięśni i lepszą wytrzymałością podczas treningów.

Wiele osób, stosujących suplementację beta-alaniną, wspomina o dziwnym uczuciu swędzenia i szczypania. Tłumaczy się to stymulacją układu nerwowego, jednak jest to tylko mit. Beta-alanina w żaden sposób nie oddziałuje na układ nerwowy. Informacje na temat rzekomego swędzenia i, co za tym idzie, dziwnego zachowania osób, które stosują beta-alaninę (czyli uporczywego drapania) warto traktować z dystansem, ponieważ nie ma to żadnego naukowego potwierdzenia.

Beta-alanina a kreatyna

Beta-alanina skutecznie wspomaga działanie kreatyny, dlatego jeśli stosujesz suplementację kreatyną od dłuższego czasu, a zaobserwowałeś spadki siły mięśniowej, warto włączyć do suplementacji beta-alaninę. Połączenie tych dwóch substancji przyniesie Ci doskonały efekt, a Ty zaczniesz cieszyć się wzrostem siły, osiągnięć treningowych a po pewnym czasie również bardziej imponującą masą mięśniową.

Polecamy!

Jeśli szukasz dobrej jakości beta-alaniny, polecamy produkt od Real Pharm. Ceniony producent wyszedł naprzeciw wysokim oczekiwaniom sportowców, przygotowując suplement, który szybko docenisz.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu