Cytryniec chiński jest bardzo niedocenianą rośliną, która stosowana jest zarówno w kosmetyce, jak i w kuchni. Jest wykorzystywany w medycynie wschodniej od tysięcy lat. Pierwsze wzmianki o nim znajdziemy już w chińskiej farmakopei z roku 250 p.n.e. Wykorzystuje się jego nasiona oraz dojrzałe owoce, które mają bardzo soczysty miąższ o cytrynowym zapachu, a po wysuszeniu przypominają pieprz. Można wykonywać z niego nalewki, ekstrakty do kosmetyków, a także jest stosowany jako dodatkowy składnik suplementów diety.
Jak działa cytryniec chiński?
Zanim zobaczymy jak działa on na nasz organizm, przekonajmy się, dzięki czemu ma on takie wspaniałe właściwości. Znaleziono w nim bowiem lignany – substancje, które sprawiają, że narządy szybciej się regenerują. Przede wszystkim są silnie przeciwzapalne. Aktywują one enzymy, które zawarte są w komórkach wątroby. Cytryniec zawiera również glutation – najmocniejszą dostępną substancję antyoksydacyjną. Potrafią one nawet zatrzymać postępującą martwicę wątroby.
Oprócz działania w wątrobie, lignany są również pomocne w innych narządach naszego ciała sprawiając, że szybciej wracają do dobrej formy. Jest on także stosowany w chorobie wieńcowej serca, zwłaszcza u starszych osób. Zmniejsza stany zapalne w żyłach i przeciwdziała zakrzepom. To bardzo dobra roślina dla tych, którzy mają zbyt wysoki poziom cholesterolu we krwi, bowiem skutecznie go obniża. Stosowany był w hamowaniu rozwoju bakterii gronkowca złocistego, a także pałeczki duru brzusznego.
Jeśli nie mamy żadnych z powyższych dolegliwości, warto zainteresować się tą rośliną, bowiem uznana jest ona za skuteczny afrodyzjak. Zwiększa pożądanie i poprawia aktywność seksualną, zwłaszcza u mężczyzn. Można zakupić go w formie suplementu, herbatek, ale również kropli. Jeśli chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym to jest na to dobry sposób – nalewka z cytryńca chińskiego na pewno ucieszy nas wspaniałym smakiem, a jednocześnie pomoże poprawić nasze zdrowie i samopoczucie.
Jaki suplement polecamy?
Warto wybrać Iron Horse Iron Pump - 540g
Komentarze
Napisz komentarz