Czy imbir jest zdrowy?

Dodane przez: Emilia K. Komentarze: 0 1020

Imbir jest rośliną, która stosowana jest powszechnie przez wiele narodów. Jego właściwości lecznice są znane przede wszystkim w Azji, gdzie stosowany jest od setek lat jako przyprawa kulinarna, ale nie tylko. Jego działanie opiera się głównie na poprawie odporności - leczeniu przeziębienia, likwidacji mdłości, a także redukcji bólów miesiączkowych. Czy imbir jest zdrowy dla każdego?

Czym jest imbir?

Imbir jest przyprawą, która bez wątpienia dla większości do niedawna kojarzyła się tylko i wyłącznie z popularnym piwem. Stosuje się go powszechnie w naszym kraju jako produkt nadający potrawom smaku. Szczególnie polecany jest do flaków, pasztetów i piernika. Nasza świadomość dotycząca właściwości wielu substancji stale wzrasta. Zdobywamy coraz to obszerniejszą wiedzę na temat związków, które mogą poprawić funkcjonowanie naszego organizmu, a co za tym idzie - nasz komfort życia. Od jakiegoś czasu coraz częściej stosujemy również imbir, który wykazuje różnorodne pozytywne właściwości.

Imbir - jak działa na nasz organizm?

Imbir wpływa na poprawę trawienia, dzięki zawartości olejku, stymuluje proces wydzielania śliny i soku żołądkowego, co pozytywnie wpływa na procesy trawienne. Ponadto wykazuje działanie źółciopędne i rozkurczowe. 

Ta cudowna roślina nie bez powodu stosowana jest jako dodatek do leków przeciw chorobie lokomocyjnej. Bowiem imbir likwiduje uczucie mdłości, nie tylko te, spowodowane wyżej wymienionym problemem, ale i również wymioty związane z narkozą czy występujące po chemioterapii. Poprawia również apetyt. 

Imbir obniża proces zlepiania się płytek krwi (agregację), co skutecznie chroni nas przed powstaniem zakrzepów. Zmniejsza również poziom złego cholesterolu LDL, likwiduje charakterystyczne bóle miesiączkowe oraz objawy napięcia przedmiesiączkowego, gdyż wykazuje pozytywny wpływ na nasze nerwy - koi nerwy, polepsza samopoczucie.

Pozytywnie wpływa też na nasz układ immunologiczny - ze względu na swoje właściwości przeciwzapalne nie tylko lecz przeziębienia i zapobiega ich powstawaniom, ale również likwiduje stany zapalne stawów. 

Osoby, które stosowały wcześniej imbir, na pewno wiedzą, iż ten korzeń intensywnie rozgrzewa organizm. Dlatego też sprawdza się nie tylko podczas infekcji, ale i również w ten sposób poprawia krążenie krwi i stymuluje nasze organy płciowe. 

Kto nie powinien stosować imbiru?

Jak wiadomo, imbir charakteryzuje się bardzo ostrym smakiem, który może powodować podrażnienia. Z tego względu niewskazane jest regularne spożywanie tego korzenia w dużych ilościach. Istnieją również grupy osób, które bezwzględnie powinny usunąć ten produkt ze swojej półki w kuchni. Są to:

  • kobiety w ciąży oraz matki karmiące;
  • osoby, które zmagają się z przewlekłą chorobą przewodu pokarmowego, np. wrzodami żołądka lub wrzodami dwunastnicy;
  • ci, którzy chorują na refluks żołądka.

Jaki suplement wybrać?

Polecamy Real Pharm Multi Craze - 270 tab z zawartością ekstraktu z imbiru.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu