Dlaczego chrom pomoże Ci schudnąć?

Dodane przez: Paulina M. Komentarze: 0 656

Kiedy dokucza Ci nieustanna ochota na słodycze, a marzysz o tym, by pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, pojawia się problem – jak pohamować tę ogromnę chęć na sięgnięcie po kawałek czekolady? Z odsieczą nadchodzi chrom – mały superbohater, który błyskawicznie rozprawi się z Twoim problemem. Dowiedz się, jak to możliwe i wykorzystaj moc chromu!

Jak działa chrom?

Chrom to pierwiastek chemiczny, odkryty już w 1797 roku przez Vauqellina. Początkowo znany był ze swoich toksycznych właściwości, jednak dodatkowe badania pozwoliły odkryć pozytywny wpływ chromu na organizm. Chrom dba o prawidłowe funkcjonowanie organizmu, biorąc udział w procesie metabolizmu węglowodanów. Ponadto reguluje poziom glukozy we krwi i wzmaga działanie insuliny. Ułatwia przenikanie glukozy do krwi, dzięki czemu zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę. Kolejną cenną właściwością chromu jest jego pozytywny wpływ na ilość dobrego cholesterolu HLD i obniżanie poziomu LDL, czyli cholesterolu złego.

Chrom chroni także tkanki i korzystnie oddziałuje na układ krwionośny. Jego suplementacja może zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego oraz tych, wynikających ze zbyt wysokiego poziomu cholesterolu.

Chrom występuje w drożdżach piekarskich, kukurydzy, groszku, gotowanej wołowinie, jajkach, jabłkach, kaszy, dobrej jakości chlebie i w płatkach zbożowych.

Rola chromu w procesie odchudzania

I teraz najważniejszy punkt programu – czy chrom rzeczywiście pomaga w zrzucaniu nadprogramowych kilogramów? Okazuje się, że tak. Zwiększa on tolerancję glukozy oraz poprawia metabolizm. Poprzez wspomaganie procesu produkcji insuliny, chrom zapobiega nagłym skokom glukozy we krwi. To właśnie te wahania są przyczyną naszego nagłego i niepohamowanego apetytu na coś słodkiego. Uczucie nagłego spadku cukru powoduje natychmiastowe złe samopoczucie i sprawia, że czujemy ogromną chęć na batonika. Po jego zjedzeniu zaczynamy czuć się dobrze, ale właściwie przez chwilę, ponieważ po nagłym skoku poziom glukozy znowu zaczyna spadać i czujemy ochotę na coś słodkiego… i tak w kółko. Im więcej słodkich przekąsek w ciągu dnia, tym większą i częstszą czujemy na nie ochotę. W ten sposób nie tylko możemy łatwo rozregulować swoją gospodarkę insulinową, ale też błyskawicznie przyczynić się do pojawienia się dodatkowych kilogramów. Przez nadwagę czujemy się nieszczęśliwi i sięgamy po słodkie przekąski, które mają poprawić nam humor… Chrom to doskonały sprzymierzeniec, który pomaga wyrwać się z błędnego koła batoników i ciasteczek

Suplementacja chromem pozwala regulować poziom insuliny i zapobiega apetytowi na słodycze. Ponadto okazuje się, że w naszym organizmie pojawia się swego rodzaju uzależnienie od cukru. Im więcej go spożywamy, tym większą mamy na niego ochotę. Kiedy odstawisz cukier, już po dwóch-trzech dniach przestaniesz mieć na niego apetyt. Możes spróbować przeprowadzić mały eksperyment – spróbuj na kilka dni całkowicie wykluczyć cukier z diety (sprawdzaj skład produktów). Prawdopodobnie po paru dniach zapomnisz o słodkich przekąskach.

Chrom dla sportowców?

Kolejną, cenną szczególnie dla osób uprawiających sport, właściwością chromu, jest hamowanie działania enzymów katabolicznych. Chociaż działanie to nie zostało jeszcze do końca potwierdzone badaniami, przypuszcza się, że może on działać w ten sposób. Związane jest to z transportem glukozy i aminokwasów do komórek, również mięśniowych. Ta właściwość może być cenna dla osób, które wykonują długie i intensywne treningi, dlatego chrom zdobywa coraz większą popularność jako składnik sportowych odżywek.

Czy warto suplementować chrom?

Zdecydowanie tak, jeśli borykasz się z nieustanną ochotą na słodycze. Chrom to świetny sposób na zwalczenie Twojego wewnętrznego łakomczucha. W połączeniu z regularną aktywnością fizyczną i zdrową, zbilansowaną dietą, chrom może okazać się dobrym sprzymierzeńcem w trudnym procesie pozbywania się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Polecamy!

Jeśli chcesz przekonać się, czy suplementacja chromem jest skuteczna, wybierz produkt najwyższej jakości. Polecamy Chrome od Muscle Care – zyskaj kontrolę nad masą swojego ciała!

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu