Szukasz sposobu na maksymalne poprawienie swojej wydajności intelektualnej? Jeżeli od pewnego czasu Twój intelekt pracuje na najwyższych obrotach i potrzebujesz wsparcia dla swojej pamięci i funkcji kognitywnych, z pomocą może przyjść hupercyna. W pełni bezpieczna i zaskakująca swoją efektywnością – dowiedz się więcej!
Czym jest hupercyna?
Hupercyna to alkaloid pochodzenia roślinnego, charakteryzujący się niebywałą łatwością w pokonywaniu bariery krew-mózg. Jest wysoko oczyszczoną substancją chemiczną, która oddziałuje na mózg nawet w bardzo niskich dawkach. Pochodzi od rośliny pnącej Huperzia serrata, rosnącej dziko w Azji. To właśnie Chiny jako pierwsze zaczęły stosować tę substancję w medycynie tradycyjnej. To właśnie w Chinach przeprowadzono najwięcej badań na jej temat i jest tam stosowana jako lekarstwo. W innych krajach, na przykład w Ameryce, traktowana jest jako środek naturalny. Wyciąg z tej rośliny ma silne działanie nootropowe. Istnieją dwa typu suplementów hupercyny – naturalny i syntetyczny.
Jak działa hupercyna?
Hupercyna znajduje zastosowanie przede wszystkim w leczeniu dolegliwości związanych z wiekiem – otępienia czy problemów z pamięcią. Może ona wzmacniać pamięć krótkotrwałą. Wspomaga ona syntezę acetylocholinesterazy (AChE), czyli enzymu rozkładającego acetylocholinę. Acetylocholina odpowiada za szybkość, z jaką mózg przetwarza dane, pozwala łatwiej przyswajać informacje i kojarzyć fakty. Ten ważny neuroprzekaźnik odpowiada za przebieg większości procesów myślowych. Może poprawiać pamięć, wspomagać funkcje kognitywne, tym samym poprawiając zdolność uczenia się. Jest to jedna z substancji, które najsilniej wspomagać produkcję acetylocholiny.
Hupercyna stosowana jest w leczeniu choroby Alzheimera. W tym schorzeniu obserwuje się obniżenie poziomu acetylocholiny, co bezpośrednio przekłada się na pogorszenie pamięci.
Ponadto hupercyna działa neuroprotekcyjnie. Skutecznie chroni komórki nerwowe oraz połączenia pomiędzy nimi. Działa ona przeciwzapalnie, chroniąc mózg przed uszkodzeniami, spowodowanymi stanami zapalnymi. Badania wskazują, że hupercyna może także wspomagać odbudowę komórek nerwowych. Chroni ona neurony przed niszczycielskim działaniem wolnych rodników. Zapobiega również przedwczesnemu obumieraniu neuronów.
Hupercyna a sport
Hupercyna szybko zdobywa popularność wśród sportowców, którzy chcą skutecznie poprawić swoje osiągnięcia. Wpływa ona na aktywację receptorów nikotynowych, które odpowiadają za kurczliwość mięśni. Przekłada się to na efektywniejsze operowania ciężarami w czasie treningu. Z tego powodu stosowana jest w leczeniu miastenii – choroby autoimmunologicznej, atakującej mięśnie.
Dla kogo hupercyna?
Hupercyna świetnie sprawdzi się u osób, które chcą poprawić swoją wydolność intelektualną. Osoby, stosujące tę substancję, wspomagają naukę nowych zagadnień, poprawiają pamięć, dzięki czemu ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Jest bardzo przydatna w pojmowaniu nowych zagadnień. Jest doskonałym wsparciem dla osób, które zmuszona są do długotrwałego i intensywnego wysiłku intelektualnego – studentów czy pracowników umysłowych.
Dawkowanie i działanie niepożądane hupercyny
Już niewielkie dawki wystarczą, aby hupercyna spowodowała prawdziwą intelektualną rewolucję. Poziom acetylocholiny obniża się wieczorem, dlatego nasza forma intelektualna spada. Hupercyna pozwala “wyciągnąć” acetylocholinę z neuronów i uzupełnić jej braki w czasie snu, dzięki czemu rano obudzisz się świeży i pełen intelektualnej mocy. Standardowa dawka dzienna to od 5 do 20 mg dziennie, najlepiej po posiłku. Dzięki niebywałej łatwości hupercyny w przekraczaniu bariery krew-mózg, efekty widocznie są już po 15 minutach i utrzymują się nawet do 12 godzin. Tolerancja organizmu na tę substancję dość szybko się zwiększa, dlatego warto robić sobie przerwy w jej stosowaniu. Długotrwałe, nieprzerwane stosowanie może prowadzić do bezsenności. Niemniej jednak stosowanie hupercyny nie wywołuje żadnych dodatkowych skutków ubocznych i jest substancją w pełni bezpieczną. Zdecydowanie jednak warto sięgnąć po nią w bardziej intensywne dni, kiedy potrzebujesz dobrego wsparcia.
Komentarze
Napisz komentarz