Jagody acai na redukcję? Poznaj ich właściwości!

Dodane przez: Emilia K. Komentarze: 0 520

O jagodach acai ostatnimi czasy robi się bardzo głośno. Słyszymy o nich w tv, czytamy w w internecie i dowiadujemy się coraz to nowszych ciekawostek. Są to owoce, które stanowią bogactwo witamin, składników mineralnych i przeciwutleniaczy. Wpływają m. in na zahamowanie procesów starzenia, a nawet (jak udowadniają liczne badania) spowalniają powstawanie komórek nowotworowych. Czy jagody acai powinny znaleźć się w diecie osób aktywnych fizycznie?

Jagody acai - czym są?

Acai, które nazywane są również jagodą palmy brazylijskiej, która rośnie głównie w lasach tropikalnych, najczęściej na terenach Ameryki Południowej. Owoce te w smaku przypominają znana przez nas wszystkich borówkę amerykańską lub polską jagodę. Zostały odkryte w XIX w. przez plemienia amazońskie, które ze względu na niesamowite właściwości tej rośliny zaczęły regularnie je spożywać. Zaobserwowano wtedy, że jagody acai zwalczają biegunki, leczą krwotoki, a nawet pomagają w pozbyciu się wrzodów żołądka. Jakie właściwości dodatkowo posiadają te cudowne owoce?

Acai - właściwości

Jak wspomniano wyżej - południowo-amerykańskie jagody hamują procesy namnażania się komórek nowotworowych, co oznacza, iż dzięki zawartości przeciwutleniaczy mogą zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, a nawet wspomóc jego leczenie. 

Owoce palmy brazylijskiej wpływają również na pracę serca. Z tego względu, iż posiadają w składzie cenne kwasy tłuszczowe (np. kwas oleinowy z grupy omega-9 czy kwas linolowy z grupy omega-6) wpływają na zmniejszenie poziomu cholesterolu LDL, a także na zwiększenie ilości cholesterolu dobrego - HDL. Są one więc świetnym produktem profilaktycznym w przypadku chorób układu krwionośnego. 

Na pewno nie raz słyszeliście, że jedzenie jagód acai może wspomóc proces odchudzania. Jak jest w praktyce? Owoce te zawierają dużą ilość błonnika, dzięki któremu dłużej czujemy się syci. Pozwala to na kontrolowanie ilości spożywanych kalorii, nie podjadanie oraz stopniowe zmniejszanie ilości jedzonych pokarmów. Wspierają również procesy przemiany materii i przyspieszają trawienie. Warto jednak wspomnieć, iż jagody te są dosyć kalorycznym owocem, więc nie poleca się spożywania ich w dużych ilościach. 

Jaki suplement wybrać?

Polecamy Muscle Care Acai - 90 tab

Komentarze

Napisz komentarz

Nasze filmy

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu