Jakie białko wybrać?

Dodane przez: Emilia K. Komentarze: 0 519

Wybór odpowiedniego białka jest bardzo ważny. Odżywki białkowe są często dodatkowo wzbogacane w różne składniki, których celem jest sprawienie, że nasz trening staje się bardziej efektywny. Białko jest bardzo dobrym wyjściem, jeśli chcemy odżywić nasze mięśnie, a jednocześnie nie chcemy przytyć. 

Białko czyste w formie serwatki

Białko w formie serwatki sprawia, że nasz organizm szybciej je wchłania. Serwatka jest uzyskiwana z białka w ten sposób, że wydobywa się z mleka jedynie białko. Nie zawiera ona innych dodatków, więc jest bardzo dobrze wchłanialna, a dzięki temu nasze mięśnie mogą się prawidłowo rozwijać. Taki suplement nie zawiera w sobie tłuszczu, przez co nie musimy wliczać go do naszego dziennego zapotrzebowania. Serwatkę możemy dodawać do naszych szejków owocowych, ale też pić ją bez dodatków. To idealne białko dla osób na redukcji. 

Białko wzbogacone o węglowodany

Białko z dodatkowymi węglowodanami to świetna opcja dla osób na tzw. masie. Węglowodany dodają energii, ale też pomagają w nabraniu masy mięśniowej. Dzięki nim nie dochodzi do szkodliwego katabolizmu, czyli rozkładu włókien mięśniowych, który jest częsty po wysiłku fizycznym, zwłaszcza tym bardzo intensywnym. Węglowodany zawarte w takiej odżywce są bardzo dobrze wchłanialne i dlatego jest to świetny sposób na dostarczenie organizmowi energii.

Białko smakowe, słodzone słodzikiem

Białko smakowe słodzone słodzikiem to opcja dla osób, które lubią „kombinować w kuchni”. Może być ono dodawane do np. niskokalorycznych ciast jako polewa, czy jako składnik główny placuszków białkowych. Takie białko słodzone jest najczęściej zdrowym słodzikiem np. erytrolem, który bardzo dobrze się wchłania i jest mniej kaloryczny od np. miodu, czy cukru trzcinowego. 

Białko z cukrem

Odżywka białkowa z zawartością cukru jest dla osób, które są na tzw. nadwyżce kalorycznej podczas robienia masy mięśniowej. Taka odżywka dodaje energii podczas bardzo długich i wyczerpujących treningów. Polecana jest jako uzupełnienie glukozy w trakcie treningu i tuż po nim.

Komentarze

Napisz komentarz

Nasze filmy

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu