Kuracja biotyną – jakie daje efekty

Dodane przez: . Komentarze: 0 9688

Biotyna to jeden z najpopularniejszy suplement diety. Warto go stosować, kiedy pojawiają się u nas problemy z cerą. Jest również niezastąpiona jeśli chodzi o nasze włosy, ma możliwość przyśpieszenia ich wzrostu, a także zwiększa ich gęstość. Dzięki temu, że wpływa ona na funkcjonowanie skóry i przyczynia się do poprawi jej elastyczności i przyśpieszenia regeneracji, ma również wpływ na włosy i paznokcie.

Warto przekonać się, jakie efekty daje kuracja biotyną. Dziś pokażemy jakie zmiany pojawią się po stosowaniu biotyny przez miesiąc, dwa, sześć, a nawet dwanaście. Warto pamiętać, że biotynę możemy suplementować przez cały rok, ponieważ nie łatwo jest ją przedawkować, a jej nadmiar zostaje usunięty z organizmu wraz z moczem i potem.

Kuracja z biotyną – efekty na skórze

Kobiety bardzo często sięgają po suplementy diety z biotyną, kiedy pojawiają się u nich problemy ze skóra. Witamina H jest doskonała nie tylko na trądzik, ale również szarą i zmęczoną cerę. Jej działanie jest niezawodne, ponieważ w przypadku skóry efekty suplementacji widać już po miesiącu stosowania preparatu z biotyną. Dzięki niej cera staje się gładka, a blizny i rany po wypryskach goją się znacznie szybciej. Doskonale również rozjaśnia skórę i sprawia, że ma ona nowy i zdrowy blask.

Kuracja z biotyną – efekty na paznokciach

Na efekty widoczne na paznokciach trzeba poczekać nieco dłużej. Jednak wytrwanie przy kuracji z biotyną bardzo się opłaca. Co prawda trzeba nieco dłużej poczekać na widoczne efekty, ponieważ paznokcie rosną zacznie dłużej. Po trzech miesiącach widać efekty na paznokciach u rąk. Stają się one twardsze i bardziej wytrzymałe. Nie są one tak skłonne do rozdwajania się i łamania. Rosną one również zdecydowanie szybciej. Paznokcie u nóg zmieniają się na zdrowsze dopiero po sześciu miesiącach stosowania. Warto wiedzieć, że przez ten czas paznokcie odrastają na nowo, dzięki czemu są one zdecydowanie w lepszej kondycji.

Kuracja z biotyną – efekty na włosach

Warto również sięgać po suplementy diety z biotyną, kiedy chcemy poprawić wygląd włosów. Wiele osób, nie tylko kobiety ma problem ze słabymi i nadmiernie wypadającymi włosami. Pojawić się może również problem z rzadkimi włosami, które powoli rosną. Kiedy nie radzisz sobie z włosami, to koniecznie sięgnij po biotynę. Przyczynia się ona do pobudzenia cebulki włosa do porostu, a dzięki temu są one w stanie zwiększyć swoją długość w znacznie krótszym czasie niż zwykle. Poprawia się również ich gęstość, a także nie wypadają one tak szybko. Kuracja z biotyną na włosy daje efekty już po pierwszych 1-3 miesiącach.

Czy warto przyjmować suplementy diety z biotyną?

Co prawda witamina H jest jedną z łatwo przyswajalnych, a także łatwo jest ją znaleźć w pożywieniu. Tak więc sięgnięcie po nią w postaci syntetycznych lub naturalnych suplementów diety nie zawsze jest konieczne. Jednak warto wiedzieć, że biotyna ze względu na to, że jest witaminą, która rozpuszcza się w wodzie zostaje łatwo wytrącona z organizmu wraz z moczem lub potem. Dlatego pojawić się mogą w organizmie jej niewielkie niedobory, ale już one przyczyniają się do znacznego pogorszenia się stanu skóry, włosów i paznokci. Warto więc sięgnąć po suplementy diety z tym składnikiem, ale jeśli tyko pojawią się u nas objawy jego niedoboru.

Jakie są objawy niedoboru biotyny?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy nie łatwo jest o niedobory biotyny, zwłaszcza u osób, które prowadzą dobrze zbilansowaną dietę. A jednak mogą się one pojawić, a kiedy w organizmie występuje niskie stężenie tej witaminy, to może się to objawiać:

  • Problemy ze skórą,
  • Stany zapalne,
  • Zmiany łojotokowe,
  • Łuszczyca,
  • Liszaj płaski,
  • Zapalenie spojówek,
  • Nadmierne wypadanie włosów,
  • Wypadanie brwi,
  • Wypadanie rzęs,
  • Przedwczesne siwienie włosów,
  • Rozdwajanie i łamanie się paznokci,
  • Częste zmiany nastroju,
  • Uczucie senności,
  • Depresja,
  • Opóźnienia w rozwoju ( u dzieci)
  • Brak apetytu,
  • Biegunki,
  • Wymioty,
  • Wady u płodu ( u kobiet w ciąży)

Jak przyjmować biotynę?

Jeśli zdecydowaliśmy się na sięgnięcie po suplementy diety z biotyną, to warto na początek przekonać się, w jaki sposób należy ją przyjmować. Tak jak w przypadku każdego innego suplementu diety należy zachować ostrożność i stosować się do zaleceń producenta. Konieczne jest przyjmowanie wyznaczonych dawek i nie przekraczanie ich. Wiele osób uważa, że większa dawka pomoże osiągnąć lepsze efekty kuracji, ale nie daje ona żadnych zmian w suplementacji, ponieważ w przypadku biotyny bez względu na to jakie dawki będziemy przyjmować, będzie ona dawać te same efekty. Ważne jest również, by tabletki popijać wodą, dzięki temu biotyna lepiej się wchłonie do organizmu. Nie można stosować suplementu diety, jako zastępstwo dla dobrze zbilansowanego posiłku.

Nie należy obawiać się przedawkowania biotyny. Jest ona suplementem, który w nadmiernych ilościach nie powoduje skutków ubocznych, a jej nadmiar zostaje usunięty z organizmu wraz z moczem i potem, dzięki czemu jej przedawkowanie nie pojawia się często.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu