Kwas PABA – “niby” witamina o wielkiej mocy

Dodane przez: Paulina M. Komentarze: 0 12877

Nie spieszy Ci się do bycia staruszkiem i chcesz jak najdłużej zachować młodość? Kwas PABA to prawdziwy eliksir młodości, dzięki któremu Twoje włosy nie stracą barwy, a skóra nie pokryje się zmarszczkami zbyt wcześnie. Skoro kwas PABA jest tak skuteczny to czemu nie cieszy się większą popularnością? I przede wszystkim – jak może pomóc kulturystom?

Kwas PABA – co to jest?

Kwas PABA czyli kwas p-aminobenzoesowy, nazywany również witaminą B10 lub Bx, choć w rzeczywistości nią nie jest. PABA to organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów. Jest częścią witaminy B0, czyli kwasu foliowego. Już w 1941 roku zbadano i opisano działanie kwasu PABA.

Kwas PABA – działanie

Tak naprawdę kwas PABA działa na dwóch głównych polach. Po pierwsze wspomaga układ odpornościowy, ponieważ ma wyjątkowo silne właściwości przeciwbakteryjne. Po drugie zabezpiecza pigmentację skóry i włosów. Kwas PABA nazywany jest również “przyjacielem skóry”, ponieważ zapewnia jej młodzieńczy wygląd. Oprócz tego wzmacnia działanie kortyzonu, czyli hormonu kory nadnerczy, który ma za zadanie przeciwdziałać stanom zapalnym organizmu. Kwas PABA bierze również udział w procesie przemiany żelaza i tworzenia czerwonych krwinek dzięki czemu przyczynia się do zapobiegania niedokrwistości.

Kwas p-aminobenzoesowy chroni również przed zaburzeniami płodności – jest składnikiem kwasu foliowego, który zalecany jest kobietom w ciąży i planującym potomstwo. Witamina B10 przyspiesza również powrót do zdrowia po przebytych złamaniach.

Niemniej jednak, najważniejszą i zarazem najbardziej znaną właściwością kwasu PABA jest jego pozytywny wpływ na skórę. Działa niczym naturalny filtr ochronny, niwelując szkodliwy wpływ promieni UV. Ponadto PABA może skutecznie zapobiegać starzeniu – jeśli obawiasz się, że Twoje włosy zbyt szybko uzyskają ten kolor dojrzałości, postaraj się dbać o odpowiedni poziom witaminy B10. Oprócz tego PABA może zapobiegać łysieniu.

Informacja dla kulturystów jest taka, że kwas PABA wspomaga redukcję białka.

Źródła kwasu PABA

Kwas PABA znajduje się przede wszystkim w kwasie foliowym, jednak występuje także w pożywieniu. Znaleźć go można między innymi w drożdżach, jajkach, mleku, wątrobie, kiełkach pszenicy, produktach pełnoziarnistych i w mięsie wołowym oraz wieprzowym. Tak naprawdę zapotrzebowanie organizmu na kwas PABA nie jest szczególnie wysokie – jest to zaledwie kilka mikrogramów, więc tę ilość spokojnie dostarczymy wraz z kwasem foliowym.

Polecamy!

Jeśli poszukujesz preparatu, który zawiera w sobie kwas PABA, mamy dla Ciebie doskonała propozycję. 

Real Pharm PABA 500mg 100 kapsułek! Jest to najlepszy kwas PABA na rynku!

ZAMÓW REAL PHARM PABA 500mg 100tab.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu