Mateusz Kieliszkowski drugim najsilniejszym człowiekiem na świecie!

Dodane przez: Adam K. Komentarze: 0 5758

W miniony weekend odbyły się kolejne Mistrzostwa Świata The World's Strongest Man 2019. Mateusz Kieliszkowski, podobnie jak rok temu zajął w tych zawodach drugie miejsce. Jest więc drugim najsilniejszym człowiekiem na świecie. Wygrał urodzony na Łotwie Amerykanin Martins Licis. Natomiast słynny Góra z hitowego serialu "Gra o tron" Julius Bjornsson tym razem musiał zadowolić się miejscem trzecim.

Zaskakująca porażka serialowego "Góry"

Znany z serialu "Gra o tron" Bjornsson to zawodnik dobrze znany wszystkim miłośnikom strongmanów. W marcu tego roku w czasie zawodów Arnold Strongman Classic pobił on rekord świata w martwym ciągu. W maju ubiegłego roku wygrał też zawody World's Strongest Man 2018. W tym roku jednak tego sukcesu nie powtórzył i musiał zadowolić się ostatnim miejscem na podium. Pokonał go 29-letni Martin Licis oraz Polak Mateusz Kieliszkowski, który podobnie jak rok temu zajął w zawodach miejsce drugie. Aktor podziękował swoim konkurentom za walkę na Instagramie.

Wysoka forma Kieliszkowskiego

World's Strongest Men to odbywające się co roku od ponad 40 lat indywidualne mistrzostwa siłaczy. Polacy mają na koncie w tym przypadku kilka sukcesów. Mateusz Kieliszkowski to trzeci po Mariuszu Pudzianowskim oraz Sebastianie Wencie Polak, który stanął na podium tych prestiżowych zawodów dla siłaczy. W tym roku, podobnie jak ostatnio, zajął miejsce drugie.

Kariera Kieliszkowskiego rozwija się błyskawicznie. To jeden z najmłodszych zawodników biorących udział w World's Strongest Man. Urodził się  bowiem w roku 1993 i liczy jedynie 25 lat. Jednak już mając 22 lata brał udział w  Arnold Strongman Classic. Był tym samym najmłodszym siłaczem startującym w tych zawodach strongmanów. Rok temu zadziwił wszystkim stając na drugim stopniu podium i uzyskując tytuł drugiego najsilniejszego człowieka na świecie. Pokonał bowiem wielu weteranów. Wszystko wskazuje więc na to, że jego forma z roku na rok będzie coraz większa.

Kto stoi za sukcesem Kieliszkowskiego?

Mimo bardzo młodego wieku Mateusz Kieliszkowski ma na swoim koncie sporo sukcesów. Co ciekawe, jest to jednocześnie jeden z najlżejszych strongmanów. Za jego sukcesem stoi ogromny talent i ciężka praca. Na co dzień Kieliszkowski współpracuje z marką Real Pharm Nutrition, która odpowiada za jego skuteczną suplementację podczas treningów i zawodów.

Zawodnik nie spoczywa jednak na laurach. Sam podkreśla, że zdobywanie drugich i trzecich miejsc przestało go satysfakcjonować. Cały czas intensywnie więc trenuje i przygotowuje się do kolejnych zawodów.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu