Najczęstsze błędy popełniane podczas diety

Dodane przez: Emilia K. Komentarze: 0 703

Ciągle zastanawiamy się, dlaczego nie chudniemy lub nie możemy utrzymać zredukowanej wagi. Możliwe, iż jest to powodowane tym, że w czasie diety popełniamy szereg błędów, o których nie mam pojęcia. Sprawdź, jakie błędy są najczęściej stosowane, gdy się odchudzamy.

Zbyt mała ilość białka

Uważamy, że białko jest przeznaczone dla kulturystów i osób, które chcą posiadać umięśnione ciało. Jest to oczywiście błędne myślenie. Białko jest świetnym źródłem energii, która jest niezbędna do wykonania każdego typu treningu. Dodatkowo, pozwala spalić nadmiar tkanki tłuszczowej.

Unikanie węglowodanów

Na diecie najczęściej obcinamy cukry i jest to dobry pomysł, o ile nie usuniemy ich z jadłospisu całkowicie. Nasze ciało potrzebuje ich, by mieć siłę na ćwiczenia. Cukry proste należy zastąpić tymi złożonymi. Całkowite ich wyeliminowanie może doprowadzić do problemów z energią, a także do groźnych niedoborów błonnika w diecie.

Wierzenie w mity dotyczące odchudzania

Słuchamy wiele poradników i programów, które są prowadzone najczęściej przez osoby, które nie mają zielonego pojęcia na temat treningu, zwłaszcza siłowego. Łapiemy się na stosowaniu diet poniżej naszego zapotrzebowania, czyli tych np. 1200 kcal albo unikamy ziemniaków i tłuszczu. To duży błąd, ponieważ ziemniaki zawierają łatwą do wchłonięcia skrobię oraz mnóstwo potasu. Dodatkowo są o wiele mniej kaloryczne od polecanych wafli ryżowych. Często rezygnujemy także z tłuszczu, przez co nie tylko zjadamy o wiele więcej węglowodanów, ale również mamy znacznie mniej energii do ćwiczeń.

Dietę taktujemy jako jednorazową przygodę

Nie staramy się trwale zmienić swoich nawyków żywieniowych, więc dieta jest dla nas jedynie przygodą na jeden miesiąc albo maksymalnie na pół roku. Później wracamy do starych przyzwyczajeń, zdziwieni, że przybywa nam nowych kilogramów. Dieta, o ile nie jest dietą redukcyjną, którą powinno się prowadzić przez maksymalnie 3 miesiące, jest stałą zmianą naszych złych nawyków na lepsze. Jeśli chcemy zrzucić wagę, powinniśmy stopniowo odejmować węglowodany proste i zmniejszać kaloryczność do maksymalnie 300 kcal . Po każdym zrzuconym 10 kg lub np. 5 kg powinniśmy robić sobie przerwę, która polegać ma na również stopniowym zwiększeniu kaloryczności. 

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu