Olej z wiesiołka idealny dla Twoich włosów, paznokci, skóry!

Dodane przez: . Komentarze: 0 5249

Naturalny olej z wiesiołka, pod warunkiem regularnej suplementacji może okazać się wspaniałą odżywką, która działa na włosy, skórę i paznokcie od wewnątrz – czyli najskuteczniej.

Wiesiołek to roślina o drobnych, intensywnie żółtych kwiatach, których charakterystyczną cechą jest to, że „otwierają „ się wieczorem. Olej z wiesiołka, swoje dobroczynne działanie zawdzięcza obecności takich substancji jak: kwas gamma-linolenowy (GLA), kwas tłuszczowy omega-6, który ma zarówno właściwości przeciwzapalne, jak i przeciwbólowe. Kobiety cenią sobie ten suplement nie tylko z uwagi na jego zdolność poprawy wyglądu, ale również całkiem skuteczne łagodzenie objawów PMS – czyli zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Olej z wiesiołka również dobrym remedium na bolesne skurcze przedmiesiączkowe i te, które występują podczas trwania menstruacji. Stosowanie suplementu z wiesiołka może również  zapobiec wypadaniu włosów.

Działanie oleju z wiesiołka

Wiele z dotychczas przeprowadzonych badań wykazało, że regularne korzystanie suplementów zawierających dobrej jakości, czysty olej z wiesiołka wpływa  na wygląd skóry. Niweluje trądzik, łagodzi stany zapalne z nim związane oraz wspomaga leczenie nieestetycznej i problematycznej łuszczycy. Dzięki wysokiej zawartości GLA i omega, poprawia on również wygląd i gęstość włosów i zapewnia twardą i błyszczącą płytkę paznokci.

Tak naprawdę nie ma ogólnych wytycznych w zakresie bezpiecznej dawki oleju z wiesiołka. Zawsze najlepiej jednak przestrzegać dawek zalecanych przez poszczególnych producentów suplementów diety. Łączna dzienna dawka w postaci 500 miligramów jest uważana za bezpieczną, chociaż tak naprawdę, wiele osób może tolerować dawki sięgające nawet do 1300 miligramów dziennie bez żadnych skutków ubocznych. Sam olej z wiesiołka jest naturalny i bezpieczny. Niezwykle rzadko wywołuje skutki uboczne w postaci biegunki, bólu głowy i nudności.

Olej z wiesiołka może pomóc w leczeniu chorób skóry – łuszczycy, trądziku i innych niedoskonałości. Zasługą leczniczego działania jest  wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-6. Kwas gamma-linolenowy (GLA) występujący w oleju z wiesiołka ma wiele zalet  w tym możliwość przeciwdziałaniu objawom starzenia się skóry – zmniejsza pierwsze zmarszczki. Jest również dużym źródłem przeciwutleniającym, neutralizuje wolne rodniki i zapobiega wystąpieniu tzw. stresu oksydacyjnego.

Jaki olej z wiesiołka wybrać?

Przy wyborze oleju z wiesiołka w formie suplementu warto kierować się stężeniem substancji czynnej i możliwą małą ilością dodatków. Szczególnie warte uwagi są dwa preparaty, znanych i cenionych marek:

  • Swanson EPO (Olej z wiesiołka) 1300mg 100kaps
  • Now Foods Evening Primrose Oil z wiesiołka 100soft

Oba suplementy zawierają duże stężenie naturalnego oleju z wiesiołka, do tego wzbogacone są dodatkowo o GLA, czyli dobroczynny kwas gamma linolenowy i oprócz tego żadnych sztucznych, niepotrzebnych dodatków.

Już po miesiącu od regularnej suplementacji można zauważyć pierwsze efekty w postaci poprawy wyglądu cery. Drobne niedoskonałości powinny zniknąć, a pozostałe zostać w znacznym stopniu załagodzone. Włosy powinny mieć mniejszą skłonność do wypadania, być wizualnie zdrowsze i w dalszej perspektywie – gęstsze i grubsze. Kurację olejem z wiesiołka warto również rozważyć w przypadku łamliwości paznokci lub zniszczeniu ich różnymi zabiegami – lakierem hybrydowym, akrylem itp.

Warto dodać że, dzięki wysokiemu poziomowi kwasów tłuszczowych omega-6 - zdrowego tłuszczu, którego zazwyczaj brakuje w większości z powszechnie stosowanych diet - olej z wiesiołka może wspomóc prace gospodarki hormonalnej. Może pomóc młodym kobietom w radzeniu sobie z objawami PMS, a także starszym, łagodząc skutki menopauzy. Olej z wiesiołka może również pomóc zmniejszyć bóle piersi u kobiet w ciąży.  Taki efekt jest możliwy do osiągnięcia dzięki połączeniu oleju z wiesiołka z witaminą E. Jednakże kobiety w ciąży i karmiące piersią, przed każdą  suplementacją - nawet naturalną - powinny zwrócić się najpierw do lekarza.

 

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu