Jeżeli Twoje stawy rano są obolałe, sztywne i opuchnięte, może oznaczać to ich zwyrodnienie lub szereg innych, równie nieprzyjemnych schorzeń, które mogą dopaść człowieka bez względu na płeć, wiek i tryb życia. W jaki sposób można pozbyć się problemu obolałych stawów? Czy jest na t jakiś złoty środek, który pomoże bez konieczności przeprowadzania często ryzykownych zabiegów?
RZS, przemęczenie, kontuzje? To problemy nie tylko seniorów!
Na zwyrodnienia narażone są w sposób szczególny stawy kolanowe, łokciowe oraz biodrowe. W jaki sposób można jednak sprawdzić, czy do czynienia mamy ze zwyrodnieniem stawów, czy też z przemęczeniem po ćwiczeniach fizycznych? Powinniśmy zwrócić uwagę na szereg charakterystycznych symptomów, takich jak:
- Poranne uczucie zmęczenia,
- sztywność poranna,
- zgrzyty, strzelanie,
- trudności z poruszaniem się,
- stan podgorączkowy,
- opuchlizna,
- silny ból.
Jeżeli powyższe objawy występują od kilku dni, może oznaczać to poważne problemy ze stawami. Ból wynikający z zakwasów, lub przemęczenia następuje tuż o wykonywanej czynności fizycznej lub w następnym dniu. Rzadko utrzymuje się dłużej niż 2 dni.
Problemy ze stawami? Włącz do suplementacji MSM!
Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz pomóc sobie w przypadku problemów ze stawami? Sytuacja jest prosta! Włącz do diety dobrej jakości suplementy diety na bazie MSM i kolagenu! Dzięki temu odzyskasz sprawność i zahamujesz proces postępowania choroby. Nieleczona choroba zwyrodnieniowa prowadzi nie tylko do uporczywego bólu, ale nawet do niepełnosprawności! Konieczne jest rozpoczęcie leczenia pod okiem lekarza oraz wdrożenie odpowiedniej suplementacji.
Co to jest MSM?
Jest to nic innego, jak organiczny związek siarki, który z dnia na dzień zyskuje coraz większą popularność nie tylko w dziedzinie sportu. Związki siarki magazynowane są zazwyczaj w mięśniach, kościach i chrząstkach. Niestety związki te występują w pożywieniu w śladowych ilościach. To naturalna substancja, która korzystnie wpływa na ludzki organizm i poprawia jakość funkcjonowania stawów i kości. MSM to biały, bezzapachowy proszek, który bardzo szybko rozpuszcza się w wodzie. Bardzo łatwo ulega też destrukcji na przykład pod wpływem pasteryzacji lub wysokiej temperatury.
Działanie i właściwości MSM
Metylosulfonylometylan to doskonały środek charakteryzujący się właściwościami leczniczymi i profilaktycznymi. Wśród działania MSM wyróżnić można:
- Działanie odtruwające oraz detoksykujące organizm,
- działanie anaboliczne na odbudowę tkanek,
- łagodzenie objawów migreny,
- pomoc w leczeniu oparzeń,
- wspomaganie leczenia reumatoidalnego zapalenia stawów,
- wspomaganie leczenia artretyzmu,
- wzmacnianie tkanki łącznej,
- zwalczanie insulinoodporności,
- pomoc w eliminacji alergii,
- działanie przeciwpasożytnicze,
- hamowanie procesu niszczenia kolagenu.
Zastosowanie MSM
Preparat ten stosowany jest zazwyczaj w celach leczniczych oraz profilaktycznych w momencie wystąpienia pierwszych oznak bólu i sztywności stawów. Jak dotąd nie wykazano niepokojących objawów stosowania MSM. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek negatywnych oznak stosowania tego środka warto zmniejszyć dawki przyjmowanego suplementu diety. Warto pamiętać o tym, że MSM nie tylko wspomaga walkę z bólem i sztywności stawów, ale również przyczynia się wzmocnienia działania wielu witamin w organizmie. Często zaleca się stosowanie MSM w przypadku pojawienia się pierwszych oznak alergii.
Dawkowanie i rodzaj suplementacji MSM
Wiele osób zgadza się co do tego, że MSM to jeden z podstawowych suplementów diety każdego sportowca. Ilość zalecanej dawki to około 11 mg na dobę dla osoby dorosłej. Bez względu na umieszczoną na opakowaniu preparatu informację, co do ilości zalecanej dawki preparatu, warto skonsultować się wcześniej z lekarzem. Suplementację warto rozpocząć dawką 1 g. Jeżeli efekty nie będą widoczne, dawkę można zwiększać. MSM można zakupić zarówno w postaci proszku do przyrządzania roztworu, jak i w formie wygodnych kapsułek, które wystarczy popić sporą ilością wody. Rodzaj stosowanej suplementacji uzależniony jest indywidualnych preferencji.
Komentarze
Napisz komentarz