Rola kolagenu w kulturystyce

Dodane przez: Klaudia D. Komentarze: 0 835

Warto wiedzieć, że kolagen to naturalne białko, które powinno występować w organizmie każdego człowieka. Jest on oczywiście również wytwarzany przez ten organizm. Odpowiada za dobre funkcjonowanie kości, więzadeł i stawów. Jego niedobór może prowadzić do poważnych konsekwencji. Poziom kolagenu niestety ma tendencje do obniżania się wraz z wiekiem, dlatego znacznie szybciej należy pomyśleć o jego prawidłowej i regularnej suplementacji po to, aby uniknąć przykrym kontuzjom, które skutecznie wykluczają z wizyt na siłowni. 

Jakie funkcje w organizmie ma kolagen?

Oczywiście wspomniane już było, że w dużym stopniu odpowiada on za prawidłowe funkcjonowanie kości, więzadeł i stawów. Dzięki temu nie są one tak narażone na ścieranie i kontuje, jak przy braku tego składnika w organizmie. Jest on zawarty w wielu suplementach diety, które w sposób kompleksowy dbają o funkcjonowanie człowieka i przyczyniają się do jego lepszego funkcjonowania. Pod wieloma względami jest on znacznie lepszy od popularnego już białka serwatkowego, które stosowane jest przez wielu sportowców. Może zwiększyć on znacznie metabolizm. 

Co daje suplementacja kolagenem?

Wzmocnienie mięśni

Do głównych zalet suplementacji kolagenu należy przede wszystkim wzmocnienie mięśni. Niezależnie od tego, jaką wykonujemy dyscyplinę sportową, mięśnie są bardzo ważne i muszą wyglądać perfekcyjnie. To główny powód, dla którego głównie odwiedzamy siłownię. Kolagen zawiera w sobie 3 cenne aminokwasy, czyli metioninę, glicynę i argininię, dlatego mając na myśli suplementację kolagenem, mamy na myśli również suplementację tych trzech cennych aminokwasów. 

Lepsze funkcjonowanie układu trawiennego

Niestety obecnie wiele ludzi skarży się na dolegliwości płynące z układu trawiennego. Aktywny tryb wzmaga jego pracę, a co a tym idzie wydzielanie się soku żołądkowego i szybsze procesy zachodzące w żołądku. Glicyna sprawia, że organizm jest gotowy do dobrego trawienia, przez co w organizmie nie wydziela się zbyt duża ilość soku żołądkowego oraz w żołądku nie zostają żadne złogi. 

Ochrona tkanek

Kolagen idealnie chroni więzadła, kości i stawy. Podnoszenie ciężarów sprawia, że te okolice są szczególnie narażone na urazy, ponieważ okolice zginaczy łokci i kolan są w ciągłym ruchu. W takim przypadku rezerwy kolagenu bardzo szybko się zmniejszają. Konieczne jest wprowadzenie odpowiedniej suplementacji. Kolagen również chroni w sposób kompleksowy przed bólem i wieloma urazami, na które narażone jest ciało.

Co polecamy?

Polecamy szczególnie:

Oraz

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu