Sposoby na zwiększenie testosteronu - ZMA

Dodane przez: Emilia K. Komentarze: 0 863

ZMA jest jednym z najczęściej polecanych przez specjalistów suplementów na zwiększenie poziomu testosteronu w organizmie. Jednak działanie tego produktu nie kończy się na ten jedynej funkcji. Posiada on bowiem szereg pozytywnych właściwości. 

Czym jest ZMA i jak działa?

ZMA to suplement, który stanowi połączenie chelatów magnezu i cynku z witaminą B6. Liczne badania naukowe wykazały, iż przyjmowanie tych 3 substancji łącznie może stanowić istotną formę ochronną przed przeciążeniami, które związane są z intensywnym treningiem. Oznacza to, iż ZMA wpływa na stymulację procesów regeneracyjnych mięśni, a nawet wpływa na przyrost masy mięśniowej.

Produkcja testosteronu zostaje pobudzona w przypadku, gdy w organizmie poprawnie przebiegają procesy przemiany androstenionu w wyżej wymieniony hormon męski. Jeśli nasz organizm posiada niedobory cynku proces ten zostaje zaburzony, dlatego też jednocześnie spowalnia się produkcja testosteronu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku zbyt małej ilości magnezu, dlatego też aby zwiększyć poziom testosteronu należy przyjmować te dwa mikroelementy wspólnie. Witamina B6 znacznie polepsza przyswajanie cynku i magnezu, dzięki czemu napędza ich działanie w organizmie. 

ZMA poprawia wydolność i siłę organizmu, co powoduje możliwość wykonywania bardziej intensywnych treningów. Dzięki ochronie przez ten suplement mięśni, nie zostaną one przeciążone, a ich regeneracja przebiegnie ekspresowo. Ponadto ZMA wpływa na koncentrację, dobre nastawienie, polepsza jakość snu, redukuje poziom stresu i hamuje objawy zmęczenia. 

ZMA - dla kogo?

Suplementację ZMA poleca się przede wszystkim osobom, którym zależy na zwiększeniu poziomu testosteronu w organizmie. Jednak warto zaznaczyć, iż niedobór tych trzech pierwiastków, które stanowią skład ZMA może dotyczyć każdego z nas. Zazwyczaj jest on spowodowany niewystarczającą ilością snu, który ma niebagatelny wpływ na regenerację całego organizmu, nieodpowiednią dietą, paleniem nikotyny, częstym spożywaniem alkoholu czy ciężką i stresującą pracą. 

ZMA polecany jest w szczególności mężczyznom aktywnym fizycznie, którym zależy na szybkim wzmocnieniu mięśni, poprawie procesów regeneracji, zwiększeniu poziomu testosteronu i ogólnej ochronie organizmu sportowca.

ZMA - który suplement najlepszy?

Polecamy Muscle Care ZMV - B6

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu