Suplementy dla studentów

Dodane przez: Emilia K. Komentarze: 0 607

Studenci, ponieważ pracują umysłowo, potrzebują dodatkowego wsparcia koncentracji. Suplementy muszą przede wszystkim wzmacniać pamięć, ale działać też antystresowo i rozluźniająco. Oto niektóre z preparatów, które prezentują właśnie takie działanie.

Melisa

Melisa działa uspokajająco i nasennie. Świetnie sprawdzi się jako suplement przed snem, kiedy stresujemy się ważnym egzaminem. Dodatkowo ta niepozorna roślina wzmacnia też mózg i serce. Nasz układ naczyniowy jest o wiele mocniejszy. Łagodzi także ból menstruacyjny. Jest przydatna przede wszystkim dlatego, że wzmacnia pamięć i koncentrację. Dzieje się tak, ponieważ pomaga ona w zmniejszeniu zdenerwowania, co sprzyja lepszej i efektywniejszej nauce. Jest polecana także osobom z anemią, ponieważ zwiększa produkcję czerwonych krwinek. 

Tryptofan 

Tryptofan jest aminokwasem egzogennym, czyli niezbędnym naszemu organizmowi, ale nie wytwarzanym naturalnie. Jest on konieczny do produkcji białek, enzymów i tkanki mięśniowej. Studentom jednak zależy przede wszystkim o sprawność umysłową, a tryptofan pomaga również w tej kwestii, bowiem bierze udział w wytwarzaniu serotoniny, a także melatoniny – hormonu, który odpowiada za nasz spokojny sen. Zmniejsza także nadpobudliwość oraz reguluje nastrój. Skutecznie uspokaja i pomaga nam zasnąć po nocy zarwanej przez naukę. Reguluje poziom ważnych dla nas neuroprzekaźników – noradrenaliny, dopaminy i  β-endorfiny. Wzmacnia także system immunologiczny.

Guarana

Guarana to nieco zdrowszy zamiennik tradycyjnej i znanej wszystkim studentom kofeiny. Guarana działa pobudzająco, ale łagodniej niż kofeina, ponieważ spadek ciśnienia po jej zażyciu nie jest tak gwałtowny jak w przypadku kofeiny. Guarana skutecznie zwalcza zmęczenie fizyczne i psychiczne  oraz poprawia wydolność umysłową. Zwiększa nasze zapamiętywanie i polepsza koncentrację.

Tauryna

Jest naturalnym środkiem, który bardzo skutecznie pomaga nam w zapamiętywaniu. W przeciwieństwie do tryptofanu działa ona regulująco na serotoninę, a nie wytwarza jej. Dzięki temu zmniejsza się nasze zmęczenie, zarówno umysłowe, jak i fizyczne. Ma też pozytywny wpływ na układ krążenia – zmniejsza poziom złego cholesterolu przeciwdziałając miażdżycy, a także obniża poziom cukru we krwi. 

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu