Kac jest niezwykle nieprzyjemnym objawem spożycia zbyt dużej ilości alkoholu. Jest wyjątkowo nieprzyjemny i niestety często występuje wtedy, kiedy wieczór wcześniej piliśmy alkohol i paliliśmy papierosy. Daje nam to w efekcie nie tylko zwiększony ból głowy, ale także uczucie rozbicia i zawroty głowy. Na kaca najlepiej działa nawodnienie, ale także niektóre witaminy i minerały, które okazują się być bardzo skuteczne.
Jak rozpoznać kaca i jakie są jego przyczyny?
Kaca rozpoznamy po następujących objawach: suchość w ustach, spadek wydolności, ból głowy, nudności, wymioty, zawroty głowy. Dzieje się tak, ponieważ alkohol sprawia, że się odwadniamy, ale też w dużych ilościach jest dla nas trujący, dlatego nasz organizm broni się np. nudnościami i wymiotami, by pozbyć się toksyn. Przyczynami kaca są hipoglikemia, która doprowadza do silnego osłabienia, odwodnienie, ponieważ alkohol jest moczopędny, zatrucie pokarmowe i podrażnienie żołądka, ponieważ alkohol jest ciężkostrawny, rozkładem alkoholu w organizmie, na który nasze ciało potrzebuje wiele energii.
Co brać na kaca?
Na kaca pomoże nam aktywny węgiel. Działa on tak, że neutralizuje szkodliwe substancje, które zjedliśmy, czy wypiliśmy w przypadku alkoholu. Stosowany jest w zatruciach pokarmowych, ale też pomaga skutecznie na wzdęcia. Jest także idealnym środkiem na leczenie dny moczanowej. Silnie przyciąga do siebie toksyny i je wydala z naszego organizmu.
Witaminy z grupy B również są niezwykle pomocne przy kacu. Pomagają w oczyszczaniu się organizmu, zmniejsza to dolegliwości związane z kacem. Najlepsze efekty daje w połączeniu z magnezem który odpowiada za równowagę elektrolitową w organizmie i przeciwdziała kurczom mięśni.
Pomocna okazuje się witamina C, ponieważ zwiększa ona wydzielanie się białych krwinek. Sprzyja to usuwanie etanolu z krwi, ale także aldehydu octowego, która jest substancją zmieniającą się w alkohol. On właśnie odpowiada za nieprzyjemne objawy kaca – ból i zawroty głowy i brak energii.
Komentarze
Napisz komentarz