Tauryna to bardzo ważny aminokwas, występujący w tkance zwierzęcej, który posiada wszechstronny zakres działania, między innymi regeneruje tkankę mięśniową w okresie powysiłkowym. Występuje ona pod postacią różnorodnych suplementów diety, odżywek dla osób aktywnych i bardzo często łączona jest z kreatyną.
Tauryna - właściwości
Tauryna nie jest producentem białek mięśniowych w organizmie człowieka, ale za to znajduje się w krwiobiegu oraz wolnych tkankach, przez co istotnie wpływa na większość kluczowych procesów zachodzących w naszym ciele. Ten aminokwas poprawia tempo spalania zbędnego tłuszczu, zapobiega chorobie cukrzycowej, a także obniża ciśnienie tętnicze, reguluje pracę serca, poprawia wzrok oraz niezwykle dba o dobrą kondycję wątroby.
Co więcej, nie można zapominać o tym, iż substancja ta zatrzymuje katabolizm tkanki mięśniowej, napędzając jednocześnie ich anabolizm. Dzięki temu znacznie łatwiej jest zbudować oraz uwidocznić mięśnie, jak również zregenerować, tudzież odbudować organizm po znacznym wysiłku fizycznym. Ogromną zaletą tauryny jest jej antykataboliczne i anaboliczne działanie, odgrywa ona bowiem kluczową rolę w procesie odnowy tkanek uszkodzonych po wysiłku. Ponadto, dzięki transportowaniu azotu, tkanki mięśniowe są zdolne do samoistnego wytworzenia niezbędnego białka, które pozwala na rekonstrukcję struktur.
Tauryna ma znaczenie podczas transportowania kreatyny, która w połączeniu z aminokwasem transportującym zapobiega stresowi oksydacyjnemu i poprawia syntezę białek, a także proces budowy tkanki mięśniowej, co powoduje regenerację pozbawioną jakichkolwiek strat.
Badania udowodniły, iż działanie tauryny, powoduje znacznie więcej korzyści dla naszego organizmu, niż sądziliśmy pierwotnie. Dowiedziono, że ten aminokwas ma zdolność do stymulacji trzustki, aby ta produkowała insulinę, która pobudza proces tworzenia oraz kształtowania się mięśnia.
Tauryna, jest suplementem, który występuje pod postacią kapsułek.
Korzyści płynące z suplementacji wzbogaconej o taurynę są niezwykle obiecujące, a także – co najważniejsze – w pełni bezpieczne dla naszego organizmu.
Komentarze
Napisz komentarz