ZMA poprawi jakość Twojego snu!

Dodane przez: Kinga B. Komentarze: 0 367

    ZMA staje się coraz popularniejszym suplementem zwłaszcza wśród sportowców. Nie tylko poprawia regenerację mięśni, zapewnia więcej siły, ale także sprawia, iż mięśnie stają się większe i produkcja tłuszczu zostaje zmniejszona. ZMA wpływa także na spalanie tłuszczu i dobry sen. Jak widać ZMA ma wiele właściwości, więc warto bliżej zapoznać się z tym preparatem.

Czym tak właściwie jest ZMA?    ZMA jest to naturalny środek, zawierający witaminę B6asparaginian cynku oraz magnezu. Zawiera więc wszystkie niezbędne dla organizmu składniki, biorące udział w wielu procesach biochemicznych. Zapasy magnezu oraz cynku w ludzkim organizmie zostają wyczerpywane zwłaszcza wskutek aktywności fizycznej i w trakcie intensywnych treningów. Właśnie dlatego sportowcy często wybierają suplement ZMA, który wpływa na zwiększenie siły i endogennej syntezy hormonów anabolicznych. Do takich hormonów należy między innymi testosteron, który zwiększa siłę mięśniową nawet do 250 procent. Oprócz tego, ZMA zwiększa stężenie insulinopodobnego czynnika wzrostu, czyli IGF. Regularnie przeprowadzane treningi, powoduje zmniejszanie się rezerw cynku. Jego braki natomiast mogą prowadzić do zmniejszonej wytrzymałości oraz siły mięśniowej. Przyjmowanie suplementu ZMA rozwiązuje ten problem.Właściwości minerałów zawartych w suplemencie ZMACynk

    To minerał posiadający właściwości antyoksydacyjne, które utrzymują aktywność pewnych enzymów w organizmie na właściwym poziome. Enzymy te odgrywają bardzo ważną rolę w wielu reakcjach biochemicznych. Naukowcy stwierdzili, iż cynk jest niezbędny przy syntezie białek w mechanizmie molekularnym, dzięki któremu dochodzi do regeneracji mięśni oraz wzrostu masy mięśniowej.

Magnez

    Kolejny ważny minerał biorący udział w wielu reakcjach zachodzących w organizmie człowieka. Istotny w prawidłowym funkcjonowaniu układu sercowo- naczyniowego. Ważny dla zdrowia kości i tempa metabolizmu. Cynk oraz magnez wyróżniają się wieloma właściwościami fizycznymi. Minerały te wpływają na zwiększenie rozmiaru mięśni, utratę tłuszczu i siłę.

Witamina B6

    Odgrywa rolę ochronną w naszym organizmie, odpowiada za prawidłowe działanie mięśni takich jak: serce, układ nerwowy. Podnosi odporność, wspomaga glikogenolizę i glikogenezę (procesy związane z glikogenem w mięśniach). Wpływa na funkcjonowanie mózgu, pomaga w generowaniu energii. To niezbędny dla naszego zdrowia składnik odżywczy, biorący udział w metabolizmie białka.ZMA poprawi jakość Twojego snu!    Stosowanie suplementu ZMA na wieczór, około 60 minut przed snem, może widocznie poprawić jakość snu. Nie będziemy mieli problemów z samym zasypianiem, a sen stanie się głębszy niż zazwyczaj. Sem ma bardzo duże znaczenie, zwłaszcza dla osób prowadzących aktywny tryb życia. W trakcie snu organizm regeneruje się, syntezuje hormony, a także buduje mięśnie szkieletowe. Długi sen jest gwarancją wydajnego kolejnego dnia.

Zastosowanie preparatu ZMA

Suplement ZMA może być stosowany u osób, którym zależy na:

-zwiększeniu wydajności oraz siły organizmu

-polepszeniu jakości snu oraz lepszej koncentracji

-w sposób całkowicie naturalny podnieść poziom swojego testosteronu

-zapobieganiu skurczom mięśni i zmniejszaniu bólów związanych z nimi

-zmniejszeniu katabolizmu białek

-wspomaganiu rozwoju wytrzymałości oraz beztłuszczowej masy mięśniowej

-zapobieganiu wystąpienia przemęczenia oraz stresu


W jaki sposób stosować suplement ZMA?    Dawkowanie preparatu jest całkowicie indywidualne. Opiera się na przyjętym codziennym zapotrzebowaniu na wszystkie składniki, jakie znajdują się w ZMA. Dzienna dawka cynku dla mężczyzn wynosi pomiędzy 20-30 mg, dla kobiet 7-10 mg. Zalecana dawka magnezu dla mężczyzn wynosi od 400 do 500 mg, natomiast dla kobiet od 300 do 400 mg. Dawka witaminy B6 wynosi, dla mężczyzn od 10 do 11 mg, natomiast dla kobiet od 18 do 20 mg. ZMA powinno się stosować na maksymalnie 60 minut przed snem. Podwyższony poziom wapnia w organizmie może wpływać na zahamowanie wchłaniania się cynku, dlatego nie powinno się przyjmować ZMA wraz z suplementami zawierającymi wapń.

    ZMA jest bardzo skutecznym suplementem diety, a co ważne zawierającym jedynie naturalne składniki. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stosowania preparatu, warto skonsultować się z lekarzem. 

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu