Z czym łączyć kreatynę, aby uzyskać najlepsze rezultaty?

Dodane przez: Adam K. Komentarze: 0 2628

Można śmiało stwierdzić, że kreatyna to jeden z najchętniej stosowanych przez sportowców suplementów diety. Dzieje się tak ze względu na jej szeroki zakres działania i niesamowite właściwości. Dzięki niej istnieje możliwość poprawy umiejętności fizycznych i procesów intelektualnych. Z czym należy ją połączyć, aby efekty były jak najlepsze?

Czy kreatyna przyniesie korzyści jedynie sportowcom?

Dzięki suplementacji kreatyny można podnieść jej stężenie w mięśniach około 20%. To sprawia, że w tkankach mięśniowych znacznie szybciej zachodzi resynteza ATP, czyli ,,paliwa'', które transportuje cząsteczki między komórkami nerwowymi. To główny nośnik energii w organizmie. Dzięki temu zjawisku w ciele człowieka zachodzi szereg procesów, do których zaliczyć można wzrost siły i wytrzymałości. Oczywiście kreatyna ma również działanie anaboliczne. Substancje o silnym działaniu anabolicznym czyli MGF i IGF-1 sprawiają, że następuje szybszy przyrost tkanki mięśniowej. Wiele osób uważa, że takie działanie przydatne jest jedynie osobom ćwiczącym. Nic bardziej mylnego. Wiele badań naukowych dowiodło, że kreatyna może działać na stymulację mózgu. Poprawia pamięć, koncentrację oraz zwiększa zdolności zapamiętywania. Można więc śmiało stwierdzić, że kreatyna przyda się nie tylko miłośnikom siłowni fizycznej, ale również umysłowej. 

Z czym łączyć kreatynę?

Niektóre osoby przekonane są co do tego, że stosowanie kreatyny wystarczy. Myślą, że jej spożycie przyczyni się do wzrostu tkanki mięśniowej bez konieczności stosowania innych pomocnych środków. Oczywiście sportowcy również stosują często jedynie samą kreatynę. Warto jednak wiedzieć, że połączenie jej z grupą aminokwasów rozgałęzionych BCAA może przynieść jeszcze lepsze rezultaty. Działają one synergicznie z kreatyną, co przyczynia się do nasilenia anabolizmu, zmniejszenia markerów katabolicznych i do zwiększenia redukcji tłuszczu w organizmie. Dzięki temu sylwetka będzie prezentowała się jeszcze lepiej. Dla wzmocnienia procesów myślowych warto kreatynę łączyć z węglowodanami prostymi. Takie połączenie diametralnie podniosłoby poziom insuliny we krwi, dlatego kreatyna w szybkim tempie będzie transportowana do mięśni. Osoby, które chcą poprawić zdolności umysłowe, powinny postawić na kreatynę mikronizowaną. 

Czy to bezpieczne?

Połączenie kreatyny z innymi suplementami jest bezpieczne. Warto na bieżąco uzupełniać wiedzę z tej dziedziny. Każdy człowiek reaguje w inny sposób na zażycie substancji pomocniczych. Konieczna jest obserwacja organizmu i wybieranie najlepszych połączeń suplementów diety. 

Jaki suplement wybrać?

Polecamy produkt Real Pharm AminoRest

Komentarze

Napisz komentarz

Nasze filmy

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu