Codzienna pielęgnacja włosów – jak powinna wyglądać?

Dodane przez: . Komentarze: 0 1371

Do dbania o piękno i zdrowy wygląd konieczne jest stosowanie się do zasad prawidłowej pielęgnacji. Kobiety i mężczyźni powinni wiedzieć, że włosy, by móc prawidłowo rosnąć muszą być dobrze zadbane i dopieszczone. Tak samo jak codziennie myjemy zęby, tak codziennie należy pielęgnować skórę głowy i włosy. Jest wiele zasad ich pielęgnacji, ale jest lista rzeczy najważniejszych, o których nie możemy zapomnieć. Maseczki, odżywki, szampony i wiele innych kosmetyków może nam zapewnić poprawę kondycji włosów. Ważna jest również codzienna dieta i czynności, które mają zmniejszać ryzyko zniszczenia struktury włosów. Jak więc wdrożyć te zasady w życie i dbać o swoje włosy każdego dnia?

Dbaj o włosy od wewnątrz

Dla włosów bardzo ważna jest nasza dieta. Mają one bowiem bardzo duże zapotrzebowanie na składniki odżywcze, które będą wspomagać ich wzrost i wzmacniać strukturę. Tak więc w trosce o zdrowie włosy należy zadbać o codzienną dietę. Powinna być ona bogata w składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały, a także białka. Dla włosów szczególnie ważna jest witamina H, która zwana jest również biotyną. Wspiera ona wzrost cebulki włosa i przyczynia się do jej silnego wzmocnienia, dzięki czemu włosy nie wypadają w nadmiernych ilościach, stają się gęste i bardziej elastyczne.

Wybierz szampon do włosów i skóry głowy

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że na wygląd włosów w dużej mierze ma wpływ stan skóry głowy. Jeśli jest ona atopowa, to włosy na czubku głowy mogą się bardzo szybko przetłuszczać. Problemem jest również łupież, na który cierpi na wiele osób. Przyczyną zmian skórnych w tym przypadku może być nieprawidłowo dobrany szampon do włosów. Konieczne jest wybieranie takich produktów, które będą miały korzystny wpływ zarówno na skórę, jak i na włosy. Warto więc zwrócić uwagę na to jakiego typu jest nasza skóra oraz jaką strukturę mają włosy, by wiedzieć, jaki preparat najlepiej wybrać.

Codziennie rozczesuj włosy

To dla niektórych może się wydawać dziwne, ale ta zasada również jest bardzo ważna. Szczotkowanie włosów dla niektórych jest codziennością, a inni starają się tego unikać. Trzeba jednak wiedzieć, że nie rozczesywanie włosów może doprowadzić do ich szybkiego zniszczenia. Kosmyki zaczną się plątać i łamać, a końcówki włosów będą rozdwojone. Poza tym przy nieuczesanych włosach trudno jest o łatą fryzurę. Zasady są dwie- z czesaniem najlepiej poczekać aż włosy trochę przeschną po umyciu. Dla ułatwienia można przeczesać włosy szczotką tuż przed kąpielą, by potem nie pojawił się problem. A druga zasada to delikatność. Mocne i gwałtowne ruchy nie sprzyjają kondycji włosów, mogą naruszyć strukturę cebulki, a to przyczyni się do zmiany w ich wyglądzie.

Nie plącz włosów podczas mycia

Błędem wielu kobiet- bo to one najczęściej mają długie włosy, jest to, że podczas mycia zwijają one wszystkie włosy na czubku głowy. Nie jest to dobry nawyk, ponieważ sprawia on, że włosy zaczynają się plątać, a szampon osiada na skórze głowy, co może ją uczulać lub prowadzić do pojawienia się łupieżu. Najlepiej nałożyć szampon na dłoń, a następnie na czubek głowy i zacząć delikatnie wcierać. Kiedy pojawi się pijana można ją rozcierać na całej długości włosów.

Nie zapominaj o maseczkach

Maseczki i odżywki to ważna część pielęgnacji włosów. Mają one za zadanie przyczynić się do szybszego odżywienia, regeneracji i odbudowy włosów. W codziennie pielęgnacji nie powinno więc zabraknąć miejsca na te kosmetyki. Maseczki możemy nakładać na przemian z odżywkami. Co dwa dni warto nakładać maseczkę, a w pozostałe dni nakładać na włosy odżywkę. Możemy robić je samodzielnie lub wybierać produkty, które znajdują się w sklepach. Doskonałe na włosy są jednak maseczki, które możemy zrobić samodzielnie. Te najlepsze to na przykład:

  • Maseczka z jajka,
  • Maseczka z jabłek i cytryny,
  • Płukanki ziołowe na włosy,
  • Maseczka z oliwy z oliwek i kawy.

 

Przycinaj końcówki

Nie chodzi tutaj o samodzielne przycinanie włosów. Często w domu nie mamy odpowiednich nożyczek do tego zadania, a używanie tępych może sprawić, że końcówki zaczną się rozdwajać i łamać. Jednak to nie oznacza, że mamy przestać obcinać włosy. One tego potrzebują, a zwłaszcza jeśli chcemy by rosły one szybciej. Do fryzjera warto udać się co dwa-cztery tygodnie. Obcinanie końcówek nie jest drogim zabiegiem. Najczęściej nie będzie nas kosztowało więcej niż piętnaście-trzydzieści złotych. A to co możemy uzyskać decydując się na tego rodzaju zabieg sprawia, że tych kilkanaście złotych to niemal nic.

 

Włosy potrzebują odpowiedniego traktowania, przycinanie, mycie ich, nakładanie maseczek, to jedynie połowa z tego co możemy dla nich zrobić. Ważne jest również, to by włosy były prawidłowo nawilżone, tak więc konieczne jest zastosowanie preparatów nawilżających, a także picie odpowiedniej ilości płynów w ciągu doby. Warto zadbać o to, by włosy nie były narażone na działanie dymu papierosowego, niskich temperatur, a także na suche powietrze z suszarki.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu