Czy można zmniejszyć ryzyko wystąpienia choroby Alzeimera?

Dodane przez: Klaudia D. Komentarze: 0 1082

Choroba Alzheimera dotyka wiele starszych osób. Niestety coraz częściej spotyka również osoby młode, które z niewyjaśnionych przyczyn zaczęły zauważać braki w pamięci, a zdjęcia RTG wykazały zachodzące już procesy niszczenia mózgu i procesów poznawczych, do których należy pamięć. Chyba każdemu z nas zapomniało się kupić mleka, czy zgasić światła, jednak nie każdy z nas zastanawia się, czy nie są to już przypadkiem pierwsze objawy poważnej choroby, której konsekwencją jest całkowita utrata pamięci. Co warto wiedzieć o Alzheimerze?

Czym jest choroba Alzheimera?

Została ona opisana w badaniach już w 1906 r. To wtedy medycyna zaczęła się gwałtowanie rozrastać. Wszelkie symptomy nie były już bagatelizowane. Lekarze brali pod uwagę to, co pacjent ma do powiedzenia. Nie był uważany na hipochondryka jak jeszcze kilka lat wcześniej. Lekarze starali się wysłuchać tego, co ma pacjent do powiedzenia i zalecali najlepszą metodę leczenia, która niewątpliwie często przynosiła dobre skutki. Po 1900 roku zaczęto nadmiernie interesować się problemami pamięci i pierwszymi symptomami choroby Alzheimera. Pierwsze objawy są niepozorne, ponieważ starsi na chwilę zapominają imienia albo tego, co robili na przykład wczoraj. Z czasem te objawy jednak się nasilają i osoby przestają w ogóle poznawać swoich bliskich. Wcześniej uczucia i relacje pomimo chwilowej utraty pamięci imienia były silne, jednak z czasem choroba osłabia je i sprawia, że osoba starsza staje się zależna od swojego dziecka, czy innego członka rodziny. 

Jakie są rokowania medyczne?

Niestety najsmutniejszym faktem jest to, że choroba nie jest do końca zdiagnozowana. Nie ma na nią cudownego leku, który wyleczyłby ją tak, jak środki na grypę. Można oczywiście stosować środki, które hamują jego występowanie, jednak nikt nie jest w stanie uchronić się przed tą chorobą. Prognozy mówią o tym, że choroba ta już w 2050 roku dotknie 1 na 85 osób. To tragiczne prognozy zwłaszcza że lekarze nie do końca wiedzą, jak sobie z nią radzić. 

Co należy robić?

Przede wszystkim wspierać bliską nam osobę, która cierpi na chorobę Alzheimera. Warto również zastosować suplementy diety, jak witamina E, A oraz inne preparaty, które pozytywnie wpływają na mózg człowieka. Świetnym rozwiązaniem są wspomniane również kwasy Omega. Dzięki temu możemy wspomóc bliską nam osobę, która zmaga się z tym problemem i nie potrafi sobie z nim poradzić. Wsparcie i bliskość są nie tylko ważne, ale w przypadku tej choroby są nawet konieczne. Należy zawsze o tym pamiętać.

Muscle Care Vitamine E 90tabs

Muscle Care Ashwagandha - 90 tabs

Real Pharm Omega 3 - 60 caps

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu