Czym charakteryzuje się dobry spalacz tłuszczu ?

Dodane przez: Adam K. Komentarze: 0 592

Spalacze tłuszczu dzięki swojemu składowi (zaawansowana mieszanka składników aktywnych) posiadają wiele właściwości, które są nieocenione podczas procesu chudnięcia. Ich działanie ma na celu pomoc w walce z nadprogramową tkanką tłuszczową na skutek nasilenia procesów termogenicznych oraz lipolitycznych.

Jak działają spalacze tłuszczu?

Dobry spalacz tłuszczu posiada działanie termogeniczne i lipolityczne. Termogeneza jest procesem, który polega na zwiększeniu ciepłoty ciała. Dzięki temu tempo utraty tkanki tłuszczowej jest znacznie szybsze. Ponadto działanie termogeniczne skutecznie hamuje apetyt i pozwala kontrolować wagę.

Z kolei proces lipolizy to rozkład tkanki tłuszczowej do formy, która może być wykorzystywana podczas procesów energetycznych. Stosując spalacz tłuszczu, więcej energii można wygenerować dzięki wolnym kwasowym tłuszczowym, które służą jak paliwo. Ponadto dzięki składnikom stymulującym w termogeniku wysiłek przychodzi znacznie łatwiej, jest więcej siły, co przekłada się na spalanie większej ilości kalorii.

Zasada działania spalaczy tłuszczu

Tak naprawdę sporo zależy od tego, jaki składniki są zawarte w danym preparacie. Substancje termogeniczne sprawiają, że w organizmie ma miejsce proces utleniania kwasów tłuszczowych, który modyfikuje je w pokłady ciepła i energii. Z kolei składniki lipolityczne pozwalają transportować tłuszcz z komórek tłuszczowych  do mitochonidrów, gdzie są one spalane. Oprócz tego w skład spalaczy tłuszczu wchodzą substancje, które mają na celu przyspieszenie metabolizmu. Wspomagają one działanie tarczycy, co również przyczynia się do przyspieszenia przemiany materii. Ponadto sporo składników przeciwdziała lipogenezie, a więc produkcji nowych komórek tłuszczowych. Maksymalizowana jest też wrażliwość komórek na insulinę. Dzięki temu ludzki organizm jest w stanie dystrybuować węglowodany.  Składniki diuretyczne natomiast niwelują pokłady wody zatrzymanej pod skórą.

Spalacze tłuszczu - zalety

Spalacze tłuszczu są skuteczne w zasadzie już od pierwszej spożytej porcji. Dlatego decydując się na spalacz tłuszczu przed treningiem, już w czasie jego trwania można odczuć pobudzenie, wzrost ciepłoty ciała oraz dużą ochotę na aktywność fizyczną. Na tym jednak nie koniec. Spalacze tłuszczu pomagają również kontrolować apetyt. Jest to efektem działania termogenicznego, które hamuje głód. Wykorzystywanie spalaczy w diecie redukcyjnej pozwala na kontrolowanie ilości zjadanych kalorii i przyczynia się do opanowania ochoty na słodycze.

Spalacze tłuszczu wpływają jednak nie tylko na redukcję masy ciała. Są również doskonałym sposobem na zaangażowanie całego ciała do treningu. Dzięki suplementowi diety można trenować znacznie intensywniej i dłużej, co przekłada się oczywiście na poprawę parametrów wysiłkowych i nie tylko.

Cechy dobrych spalaczy tłuszczu

Na rynku nie ma idealnego spalacza tłuszczu, bo takich produktów po prostu nie ma. Warto jednak w tym przypadku zwrócić uwagę na kilka podstawowych czynników.

Podstawowym zadaniem spalaczy tłuszczu, jak sama nazwa wskazuje, jest spalanie tłuszczu w organizmie i pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami. Jednak nie tylko to należy wziąć pod uwagę wybierając odpowiedni produkt. Spalacze tłuszczu mogą bowiem mieć również inne właściwości. Niektóre z nich hamują apetyt, a inne przyspieszają metabolizm. Są też produkty, które podnoszą poziom energii.

Nie warto przy tym kierować się reklamami internetowymi czy tymi emitowanymi w telewizji. Większość promowanych w środkach masowego przekazu produktów wcale nie jest skuteczna. Działają one tylko i wyłącznie w oparciu o efekt placebo, co wynika z ich usilnego promowania. Posiadają one bowiem często kiepskie składy. Wprawdzie ich składniki są skuteczne, ale w za małych ilościach nie wykazują w zasadzie żadnego działania. Nie sprawdzają się więc w walce z nadprogramowymi kilogramami.

Skuteczne spalacze tłuszczu

Najbardziej skuteczne są spalacze termogeniczne, które stworzono w oparciu o silne substancje aktywne o sprawdzonym działaniu. Są przeznaczone dla osób, które nie mają żadnych problemów zdrowotnych. Dla osób, które mają gorsze zdrowie np. cierpiąc na zaburzenia neurologiczne, cukrzycę czy choroby układy krążenia przeznaczone są specjalne suplementy, których zadaniem jest hamowanie łaknienia czy niwelowanie wody zmagazynowanej pod skórą. Przeciwdziałają one również gromadzeniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Przy okazji wspomagają procesy przemiany materii.

Spalacze tłuszczu - czy są zdrowe i bezpieczne?

Dostępne w sklepach działających legalnie spalacze tłuszczu tak naprawdę nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Bazują one w dużej mierze na ekstraktach roślinnych i substancjach, które zostały dokładnie przebadane. Ich skuteczność jest potwierdzona. Ponadto suplementy diety są regularnie kontrolowane. Sanepid pilnuje, aby wchodzące w ich skład substancje były dokładnie opisane w ulotce i na opakowaniu.

Jak znaleźć dobry spalacz tłuszczu?

Tak naprawdę dobór preparatów ma charakter w dużej mierze indywidualny i nie ma jednego suplementu, który sprawdziłby się równie dobrze w przypadku wszystkich osób.

Na pewno w tej sytuacji nie ma co sugerować się reklamowymi hasłami i obietnicami bez pokrycia. Wszystkie spalacze reklamowane jako skuteczny sposób na zrzucenie 10 kilogramów w 2 tygodnie trzeba odrzucić na samym początku. Nie ma preparatów działających cuda. Dobre spalacze tłuszczu dostępne są w stacjonarnych i internetowych sklepach sportowych. Unikać należy serwisów aukcyjnych i nieznanych sprzedawców.

Spalacze tłuszczu dla osób początkujących

Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze spalaczami tłuszczu, powinny zdecydować się raczej na preparaty od polskich producentów, które zawierają niewielką dawkę kofeiny, pomarańczę, zieloną herbatę, wyciąg z pieprzu czarnego oraz inne dodatki - imbir, kakao, czarną herbatę czy pieprz kajeński. W przypadku osób, które na co dzień nie piją kawy i napojów energetycznych lepiej zdecydować się początkowo na połowę zalecanej dawki.

Spalacze tłuszczu dla osób doświadczonych

Osoby bardziej doświadczone, które wiedzą, że są odporne na działanie kofeiny, mogą zdecydować się na suplementy mocniejsze. Zawierają one przynajmniej 200 mg kofeiny na dawkę. Innym rozwiązaniem są spalacze zawierające 1,3 dimetyloamyloaminę. To substancja o silnym działaniu, którą nie każdy toleruje w takim samym stopniu. Dlatego nawet osoby doświadczone nie powinny spożywać jej przez dłużej niż 4 tygodnie. Ponadto zawsze warto zaczynać od najmniej możliwej porcji preparatu i stopniowo ją zwiększać.

Spalacz tłuszczu a poziom tkanki tłuszczowej

Okazuje się, że w przypadku wybierania spalacza tłuszczu duże znaczenie ma poziom tkanki tłuszczowej (z ang. body fat). Eksperci są w ogóle zdania, że mężczyźni z poziomem tłuszczu powyżej 20% i panie z body fat na poziomie minimum 30% nie powinni sięgać po termogeniki. Jeśli już to robią, powinny decydować się na te o najłagodniejszym działaniu. Tak naprawdę w ich przypadku kluczem do sukcesu jest zmiana nawyków żywieniowych oraz większa aktywność fizyczna. Wówczas poziom zatłuszczenia zacznie się zmniejszać.

Dopiero razem z obniżaniem się poziomu tkanki tłuszczowej, przydatne stają się spalacze tłuszczu. W tym przypadku poleca się progresję dawki lub mocy preparatu. Najlepiej zacząć od niewielkich ilości substancji aktywnych i stopniowo zwiększać ich podaż.

Wiele początkujących osób popełnia spory błąd już na etapie wybierania spalacza tłuszczu. Sięgają one po preparaty najsilniejsze na rynku, które z uwagi na wysoką zawartość substancji aktywnych mogą powodować bezsenność i rozdrażnienie, a niekiedy nawet pogorszenie ogólnego samopoczucia. Jednocześnie wcale nie przyczyniają się do poprawy sylwetki.

Spalacze tłuszczu  - skuteczność działania

Tak naprawdę na proces chudnięcia wpływ ma wiele elementów. Są to przede wszystkim regularna aktywność fizyczna, odpowiednia dieta i indywidualne cechy organizmu np. metabolizm.

Często producenci deklarują, że dzięki danemu spalaczowi można zrzucić w danym okresie czasu x kilogramów. Nie należy w to oczywiście wierzyć. Takie preparaty lepiej jest omijać z daleka. Jednak wysokiej klasy specyfiki powinny w ciągu miesiąca stosowania przyczynić się do uzyskania lepszej i bardziej atrakcyjnej sylwetki. Warto przy tym pamiętać, że im większa waga wyjściowa, tym bardziej spektakularne na początku będą efekty.

Spalacze, w tym termogeniki, sprawiają, że organizm stwarza duże pokłady ciepła. W tym czasie odczuwalne ejst spalanie. Spalacze tłuszczu w swoim składzie mają stymulanty, dlatego też powodują one spory przyrost energii i pomagają w pobudzeniu organizmu. Inne produkty zwane boosterami metabolizmu, diuretykami czy blokerami kortyzolu nie powodują aż tak charakterystycznych objawów. Nie oznacza to jednak, że są nieskuteczne.

Co ciekawe, aktywność fizyczna nie jest konieczna, aby spalacze tłuszczu działały. Dobrej klasy preparaty są skuteczne bez aktywności fizycznej podejmowanej na co dzień. Jednak dzięki regularnym ćwiczeniom można zrzucić więcej kilogramów w danym okresie czasu. Trzeba przy tym pamiętać, że tkanka mięśniowa i tkanka tłuszczowa zupełnie różnią się pod względem biologicznym. Dlatego zmiana tłuszczu w mięśnie i odwrotnie nie jest możliwa.

Jak długo można spożywać spalacz tłuszczu?

To w dużej mierze kwestia indywidualna. Osoby, które zażywały spalacze termogeniczne, a zaczynają odczuwać coraz słabszą ich skuteczność, mogą zdecydować się na zmianą spalacza na taki, który stworzony jest na bazie innych substancji aktywnych. Można także zrobić sobie przerwę na kilka dni i wznowić przyjmowanie danego produktu. Wówczas organizm prawdopodobnie znów stanie się na niego wrażliwy.

Nie trzeba się natomiast obawiać, że po odstawieniu spalacza, nadprogramowe kilogramy powrócą. Efekt jojo jest skutkiem nieprawidłowego procesu odchudzania się, a nie zaprzestania spożywania suplementów diety. Dlatego nie warto decydować się na głodówki czy diety składające się z niewielkiej ilości kalorii. Wówczas organizm zwalnia bowiem metabolizm.

POLECAMY!

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu