Jakie suplementy są najlepsze na pompę mięśniową?

Dodane przez: Adam K. Komentarze: 0 4109

Pompa mięśniowa to wręcz uwielbiany przez sportowców stan, który następuje po treningu fizycznym. To efekt napłynięcia krwi do włókien mięśniowych, który daje wrażenie zwiększenia się objętości mięśni. Oczywiście skutkuje to również większym ich obwodem. Taki proces pęcznienia komórek ma wpływ nie tylko na sylwetkę, ale również na szybkość przyrostu masy mięśniowej!

Co to jest pompa mięśniowa?

Zazwyczaj jest to naturalny efekt po wyczerpującym wysiłku fizycznym. W jego wyniku zamykają się żyły odprowadzające krew z ćwiczonych mięśni. Wszystko odbywa się przy normalnej pracy tętnic, które doprowadzają kred do mięśni. Zalegająca krew przepływa do naczyń włosowatych, a następnie przenika do komórek mięśniowych i wypełnia je dokładnie krwią. To prowadzi do pęcznienia. Taki efekt pompy następuje po bardzo intensywnym wysiłku fizycznym. Najlepsze efekty osiągnąć można podczas treningu jednostajnego i nieprzerywanego. To spowoduje długotrwałe napięcie mięśni i lepsze efekty ćwiczeń. Taki trening przyczynia się do zamykania krwi w żyłach i dzięki temu zwiększa się pompa po treningu. 

Pompa mięśniowa, a trening siłowy

Fenomenalne efekty można osiągnąć też podczas treningu siłowego, podczas którego wykonuje się większą ilość powtórzeń z mniejszym obciążeniem. Wzmacnia to efekt glukoneogenezy, kiedy to glukoza we krwi zostaje zmieniona w energię potrzebną do pracy mięśni. To oznacza większe siły i większą wytrzymałość. Można wtedy wykonać większą ilość powtórzeń, które efektywnie zatrzymują krew w żyłach osoby ćwiczącej. 

Dlaczego pompa mięśniowa jest tak pożądanym efektem?

Jest to po prostu wizualne zwiększenie się obwodu muskułów. Niektóre osoby cieszą się z tego powodu dla samego faktu lepszych efektów po siłowni, natomiast inne osoby twierdzą, że rozszerzanie się naczyń krwionośnych, w których magazynowana jest krew, zwiększa procesy anaboliczne w ciele człowieka. To wywołuje wiele reakcji wzrostowych.

Jakie suplementy na pompę mięśniową?

Powszechna opinia głosi, że pompę potreningową wzmacniają tlenki azotu AAKG, czyli arginina i cytrulina. Faktem fet, że zwiększają one światło naczyń w kapsułach komórek w mięśniach. Połączenie treningu z suplementami zawierającymi AAKG może doprowadzić do dużych przyrostów masy mięśniowej. Dzięki temu nie tylko będziemy w stanie wykonać męczący trening, ale również będziemy mogli podziwiać fenomenalne efekty swojej pracy! Inną substancją wspomagającą pompę mięśniową jest betaina. Działa ona tak, jak kreatyna, a dodatkowo chroni mięśnie przed odwodnieniem. 

Jaki suplement wybrać?

Polecamy zestaw na pompę

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu