Najlepsze suplementy dla kobiety

Dodane przez: Adam K. Komentarze: 0 520

Suplementy dla kobiety aktywnej

Kobiety w takim samym stopniu jak mężczyźni lubią posiadać piękną wysportowaną sylwetkę. Nie od dzisiaj wiadomo, że suplementy diety dla sportowców pozwalają na szybkie i efektywne osiągnięcie wymarzonego celu. Kobiety mogą przyjmować z powodzeniem szereg preparatów, które będą wspomagać formę podczas intensywnych treningów.

Kreatyna

Podstawowym celem przyjmowania kreatyny jest zwiększenie energii podczas wykonywania ćwiczeń treningowych. Kreatyna optymalizuje poziom ATP, zmniejsza zakwasy, zwiększa nawodnienie komórek mięśniowych oraz wspomaga jędrność mięśni co wpływa bardzo pozytywnie na wygląd ciała. Ciekawostką jest to, że ten  suplement  wpływa na poprawę samopoczucia u kobiet.

Beta-alanina

Suplement jest aminokwasem białkowym, który wspiera masę mięśniową, ale jego główne działanie polega na poprawie parametrów wytrzymałościowych oraz wydolnościowych mięśni. Beta-alanina wspomaga proces syntezy karnozyny, która jest podstawowym elementem tkanki mięśniowej. Karnozyna odpowiada za utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej co z kolei zapobiega tworzeniu się zakwasów. Dzięki temu po treningu szybciej się regenerujemy i zostaje zniwelowanie zmęczenie.

BCAA

Skład BCAA to 3 aminokwasy, których nie dostarczymy w posiłkach tj. leucyna, izoleucyn, walina. Są to aminokwasy rozgałęzione, które rewelacyjnie pasują do aktywnej kobiety. BCAA przede wszystkim pomaga wydłużyć trening, zmniejszyć zmęczenie podczas treningu, wspomagają regenerację mięśni, podnosi syntezę białka,  może wpłynąć na obniżenie kortyzolu. BCAA jest szczególnie polecane dla kobiet, które są na niskokalorycznej diecie.

Omega 3

Kwasy tłuszczowe Omega 3 wpływają zbawiennie na pracę serca, układu krwionośnego, poziom cholesterolu, pracę mózgu oraz efektywnie wspierają kondycję włosów, skórę oraz paznokcie co przekłada się na bardzo dobry wygląd oraz lepszą formę. Omega 3 wspiera w organizmie gospodarkę  glukozową co wpływa korzystnie na odchudzanie.  Ponadto wpływa na wzmocnienie kości, zapobiega zapaleniom stawów.

Odżywka białkowa

Odżywka białkowa jest produktem typowo odżywczym i będzie skierowana do kobiet, które nie przyjmują odpowiedniej ilości białka w pożywieniu. Odżywka białkowa dostarcza szereg aminokwasów EAA, które stanowią świetny dodatek do diety osoby, która dba o zdrowie. W związku z tym, że jest to odżywka lekkostrawna, dobra w smaku i prosta w przygotowaniu ma wielu zwolenników i wiele kobiet chętnie po nią sięga.

Tlenek azotu

Działanie boosterów tlenku azotu polega na rozluźnieniu naczyń krwionośnych, dzięki którym do mięśni przedostanie się więcej krwi, która z kolei przenosi tlen. Tlenek azotu wpływa na zwiększenie dostępności tlenu. W rezultacie u kobiety, która intensywnie trenuje, poprawia się transport tlenu i cennych substancji odżywczych do mięśni co  zwiększa wydolność organizmu. Efekt tlenku azotu polega na tym, że można dużo wydajniej i dłużej trenować. Źródłem tego związku jest jeden z aminokwasów - arginina.

Kofeina

W pierwszej kolejności  kofeina pomaga spalić tłuszcz podczas treningu, ponadto poprawia krążenie krwi, zmniejsza bóle mięśni po treningach, poprawia wytrzymałość w czasie treningów, dodaje energii, poprawia koncentrację.  Kofeina jest bardzo cennym suplementem dla osób aktywnie uprawiających sport. Ponadto wpływa ona  na zahamowanie apetytu co jest szczególnie cenne w okresie redukcji. Kofeinę można przyjąć w preparatach lub wypić do 3 filiżanek kawy dziennie.

Witaminy

Każda kobieta, która aktywnie uprawia sport powinna sięgać po dodatkowe preparaty minerałowo-witaminowe. Kobiety ze względu na gospodarkę hormonalną oraz metabolizm mają duże zapotrzebowanie na witaminy A, E, C oraz D.  Najkorzystniej jest skorzystać z preparatu zawierającego kompleks minerałów oraz witamin.

 

Kobiety mają ogromny wybór i możliwości świetnej suplementacji. Suplementy powinny być dobierane indywidualnie w zależności od wieku, intensywności treningów i zapotrzebowania organizmu. W zależności od potrzeb można dodatkowo suplementami wzmocnić kości, wspomóc działanie insuliny czy poprawić wygląd skóry i paznokci. Suplementy stanowią bardzo dobry dodatek do zdrowego stylu życia i pomogą w osiągnięciu wymarzonego celu, którym jest świetna forma i dobra sylwetka.

POLECAMY!

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu