Odżywka bulk – dla kogo jest przeznaczona

Dodane przez: . Komentarze: 0 8955

Ideałem dla każdego ćwiczącego jest zbudowanie dużej masy mięśniowej, przy małej ilości tkanki tłuszczowej. Niestety, taki ideał jest jednak trudno osiągalny dla osób, które mimo regularnego uprawiania sportu mają skłonności do tycia oraz zmagają się z wolną przemianą materii.

W takim przypadku bowiem, duża ilość kalorii może zostać zgromadzona przez organizm w postaci tkanki tłuszczowej.

Jak zatem powinna budować masę osoba, która ma tendencje do nadwagi? Z pomocą przychodzą odżywki typu bulk. Jak działa taka odżywka? Czytaj dalej, a poznasz najważniejsze informacje na jej temat.

Odżywka bulk: co to jest i kto powinien ją przyjmować

 

Jeśli chcesz zbudować masę, musisz zadbać o odżywianie, które nie tylko dostarczy twoim mięśniom naturalnego budulca, ale też doda ci energii podczas treningu.

Odżywka typu bulk, która zawiera białko oraz węglowodany w proporcji 1:1, będzie zatem idealnym rozwiązaniem. Białko dostarczy ci aminokwasów, z których twój organizm będzie budował mięśnie, natomiast węglowodany dodadzą ci energii.

Co jednak odróżnia tego typu suplement od innych odżywek na masę? Przede węglowodany zawarte w takiej odżywce powinny zaliczać się do grupy węglowodanów złożonych. Taka forma „węgli” jest bezpieczna nawet dla osób, które mają skłonności do tycia. Z kolei białko zawarte w suplemencie typu bulk, powinno pochodzić z łatwo przyswajalnych form, jak koncentrat, izolat czy hydrolizat, bogatych w aminokwasy rozgałęzione, czyli BCAA. W odżywkach bulk nie występują tłuszcze, co również sprawia, że mogą bez obaw przyjmować ją osoby, mające wolną przemianę materii.

Często do odżywek bulk dodaje się także inne składniki, na przykład witaminy. Niektóre produkty są dodatkowo wzbogacone przez dodatki o działaniu antykatabolicznym, czyli kreatynę lub substancje dodające energii, jak tauryna.

 

Bulk czy gainer? Co wybrać?

 

Bulk nie jest jedyną odżywką stosowaną podczas budowania masy. Oprócz niej, na rynku dostępne są także klasyczne gainery. Która odżywka jest lepsza, jeśli chcesz zbudować masę? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oba typy odżywek różnią się składem oraz są przeznaczone dla osób o różnych typach przemiany materii.

Gainer ma nieco inny skład i inne proporcje niż bulk. W klasycznych gainerach, węglowodanów może być nawet cztery razy więcej niż białek. Przy czym w takiej odżywce stosuje się przede wszystkim węglowodany proste. Gainer, w przeciwieństwo do bulka, może zawierać też tłuszcze.

Zasadniczo gainery poleca się osobom bardzo szczupłym, którym bardzo trudno jest zwiększyć masę ciała. Gainer sprawdzi się też w przypadku osób, które mają szybką przemianę materii. Jeśli zatem trudno ci przytyć, nie decyduj się na bulk – może się okazać, że w twoim przypadku będzie nieskuteczny.

Jeśli jednak masz skłonności do tycia, zainwestuj w odżywkę bulk. Przy pomocy takiego suplementu diety możesz bezpiecznie budować masę, nie obawiając się, że skończy się to nadmiarem tkanki tłuszczowej.

 

Polecamy:

ProActive Bulk 1000g + Vitamin Supreme 30 tabs

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu