Przegląd odżywek na masę

Dodane przez: Klaudia D. Komentarze: 0 1748

Każda osoba, która pragnie rozpocząć swoją przygodę na siłowni, na samym początku szuka w sieci informacji dotyczących tego, jaka suplementacja jest najlepsza. Wiele osób zastanawia się nad tym, jakie odżywki powinien stosować, aby zwiększyć swoją masę mięśniową? Każda osoba musi zdać sobie jednak sprawę z tego, że każdy preparat może zadziałać na inną osobę w sposób odmienny. Jakie więc suplementy na masę wybrać?

Kreatyna 

Kreatyna to substancja, która produkowana jest samoistnie przez ludzki organizm. To również jeden z najlepiej przebadanych suplementów diety. Wielu sportowców chętnie sięga po ten specyfik, ponieważ kreatyna daje świetne efekty i ma łatwą przyswajalność. Dzięki kreatynie możemy szybko zmienić swoje ciało i zbudować piękną muskulaturę. Warto o tym pamiętać. Biorąc pod uwagę fakt, że kreatyna jest również naturalnie w ludzkim ciele, można wnioskować, że taki suplement diety jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia i życia. Dzięki niej możemy sprawić, że nasz trening będzie znacznie bardziej zajmujący, przez co uzyskamy świetne wyniki i rezultat na siłowni.

Białko i białko połączone z węglowodanami

W celu zwiększania masy mięśniowej należy regularnie przyjmować odżywki białkowe. Zostały one pokochane przez wielu sportowców dzięki swojej wszechstronności. Są one również bezpieczne, dlatego warto zwrócić na nie większą uwagę, niż do tej pory. Białko stanowi naturalny budulec mięśni, a stosowanie dodatkowego suplementu białka sprawia, że jest go jeszcze więcej, przez co efekty na siłowni stają się bardziej widoczne. Szczególnie białko serwatkowe polecane jest dla osób, które są aktywnie fizycznie. Dlaczego? Dlatego, że taki rodzaj białka cechuje się największą przyswajalnością, przez co efekty są jeszcze bardziej widoczne. 

BCAA

Są to tak zwane aminokwasy rozgałęzione, które potrafią zdziałać w ludzkim organizmie prawdziwe cuda. Nie tylko przyczyniają się do zwiększenia regeneracji potreningowej, ale również sprawiają, że mięśnie stają się większe. Suplementy diety BCAA zawierają w sobie niezwykle cenne dla zdrowia i życia składniki-leucynę, izoleucynę i walinę. Te składniki stanowią aż 30% tkanki mięśniowej. BCAA bezpośrednio dostarcza składniki do mięśni, podobnie do białka serwatkowego. 

Beta-alanina

Beta-alanina to również ważny składnik, który dostarczany jest do organizmu wraz z dietą wysokobiałkową. To ona przyczynia się do zwiększania się ilości karnozyny, dzięki czemu poprawia się wydolność mięśni. Warto więc stosować suplementy diety, które pomogą nam osiągnąć cel.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu