Rola witaminy D w funkcjonowaniu człowieka.

Dodane przez: Klaudia D. Komentarze: 0 1200

Witamina D jest bardzo ceniona zwłaszcza wśród kobiet. Niestety niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jaką funkcję w życiu człowieka odgrywa witamina D. Zaliczana jest ona do witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Swoim składem przypomina testosteron, dlatego wiele osób postanawia na włączenie jej do swojej suplementacji. Dla osób, które cierpią na niedobory tej witaminy, zalecane jest stosowanie suplementacji cholekalcyferolem. To opinia wielu trenerów i dietetyków.

Jak działa witamina D?

Wiele badań naukowych dowiodło, że witamina D wpływa na produkcję wielu hormonów. Przyczynia się do prawidłowych procesów wytwarzania IGF-1. Nie dosyć, że ma działanie hormonów anabolicznych, to jeszcze działa jako inhibitor procesów katabolicznych. Zmniejsza ilość miostatyny i spowalnia jej produkcję w ciele. Witamina D zwiększa ilość wytwarzania wspomnianego już  IGF-1, który wykazuje działanie insulinoodpornego czynnika wzrostu). D i K2 przyjmują sportowcy po to, aby uniknąć niezwykle groźnych kontuzji i różnego rodzaju urazów podczas treningu. Niestety wiele elementów w ciele związanych jest z urazami układu ruchowego. Wielu sportowców jest na to narażonych. 

Witamina D a testosteron

Wiele badań naukowych donosi, że testosteron spada wraz z wiekiem zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. To przykra wiadomość, ponieważ jest on potrzebny do budowy masy mięśniowej i wielu przemian w organizmie człowieka. Działanie witaminy D skupia się na podwyższeniu poziomu testosteronu, a co za tym idzie, procesów anabolicznych, które są pożądanym efektem podczas ćwiczeń na siłowni. Witamina D może przynieść pozytywne skutki i podnieść testosteron aż o 30%. Dzięki temu wzmagają się nie tylko procesy anaboliczne, ale również zwiększanie siły mięśni. Należy więc stosować witaminę D najlepiej w czystym stężeniu. Ma ona również ogromny wpływ na dzieci. Wcześniaki bardzo często muszą przyjmować witaminę D, aby pozytywnie się rozwijać i rosnąć. To samo dotyczy również osób, które nie ćwiczą na siłowni, jednak chcą zadbać o siebie najlepiej, jak to możliwe. Warto codziennie pracować nad lepszą wersją siebie. To bardzo ważne.

Gdzie znaleźć witaminę D?

Witamina D naturalnie dostarczana jest wraz z promieniami słonecznymi. Niestety jesienią i zimą jest to ograniczone, dlatego witaminy D należy wtedy szukać w pożywieniu i w suplementach diety. Tylko to sprawi, że odbudujemy niedobory i nie doprowadzimy do niedoborów. Stosowanie witaminy D ma liczne korzyści.

Co polecamy?

Polecamy preparat, który zawiera dużą ilość witaminy D: Activlab Vitality Complex 60 tabs.

Lub Olimp Gold-Vit D3+K2 30 kaps

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu