Witaminy i minerały dla mężczyzn

Dodane przez: Emilia K. Komentarze: 0 2408

Nie tylko przedstawicielki płci pięknej, ale również mężczyźni powinni zadbać o dostarczenie organizmowi odpowiednich witamin i minerałów. Jest to niezbędne zwłaszcza w przypadku, gdy żyją w ciągłym stresie, dużo pracują czy intensywnie ćwiczą. Które suplementy są na liście tych niezbędnych do zachowania zdrowia organizmu mężczyzny?

Żeń-szeń

Żeń -szeń jest znany od wieków i powszechnie stosowany w celach leczniczych. Nie bez powodu został nazwany rośliną długowieczności. Posiada on bowiem wiele wspaniałych właściwości zdrowotnych dla naszego organizmu. Swoje wspaniałe działanie zawdzięcza zawartym w składzie ginsenozydom, które zwiększają zdolność hemoglobiny do przyłączania tlenu. On transportowany jest po całym naszym ciele, dzięki czemu więcej składników odżywczych dostanie się do naszych narządów. Ma on także wiele wzmacniających nas mikroelementów, takich jak żelazo, potas oraz cynk. Posiada również antyoksydanty – witaminę A i witaminy z grupy B. Wykazuje działanie wzmacniające nasz układ odpornościowy oraz chroni nas przed cukrzycą. Nie bez przyczyny jest on polecany mężczyznom, bowiem znacznie poprawia potencję. Wszystko dzięki azotowi, który rozkurcza naczynia krwionośne, dzięki czemu więcej krwi napływa do narządów płciowych. Kuracja preparatem z żeń-szenia powinna trwać nie dłużej niż 2 miesiące.

L-karnityna

Jest to świetny suplement dla mężczyzn, zwłaszcza dla tych, którzy chcą zrzucić nadmiarową tkankę tłuszczową, bowiem l-karnityna znacznie usprawnia metabolizowanie się węglowodanów i tłuszczy. Oprócz tego pomaga w regulowaniu wydzielania się testosteronu. Jest bardzo pomocna dla wszystkich tych, którzy chcą zwiększyć jego ilość w swoim organizmie.

Magnez

Magnez jest kolejnym związkiem, który jest niezbędny dla zdrowia każdego mężczyzny. Jego prawidłowa ilość jest bardzo ważna, zwłaszcza jeśli wyczynowo uprawiamy sport. Ma świetny wpływ na nasz układ nerwowy, ponieważ znacznie usprawnia działanie szarych komórek. Bierze także udział w przemianie węglowodanów, tłuszczy oraz białek. Dzięki niemu energia zostaje rozdysponowana odpowiednio po całym organizmie. Bardzo dobrze koi nerwy i usprawnia działanie. Niebagatelny jest jego wpływ na układ sercowo-naczyniowy, bowiem magnez przyczynia się do lepszej jego pracy. Badania wykazują też, że osoby, które częściej przyjmowały magnez, rzadziej chorują na choroby serca. Magnez jest ważny dla tych, którzy uprawiają sporty aerobowe, bo działa on rozszerzająco na płuca. Powinni więc go suplementować pływacy oraz biegacze.

Tauryna

Jest to aminokwas o bardzo wszechstronnym działaniu. Nie buduje co prawda naszych mięśni, ponieważ nie ma w sobie białka, ale znacznie poprawia metabolizm tłuszczów, obniża ciśnienie krwi, poprawia pracę serca oraz chroni wątrobę. Przede wszystkim jednak jest ona polecana wszystkim aktywnym mężczyznom ze względu na jej antykataboliczne działanie. Ma za to bardzo pozytywne, anaboliczne działanie na mięśnie. Dzieje się tak, ponieważ tauryna transportuje azot, który ma kluczową rolę w odbudowie uszkodzonych tkanek. Dzięki temu mięśnie po nawet wyczerpującym treningu znacznie szybciej się odbudowują. Azot sprawia również, że mięśnie stają się o wiele silniejsze i zwiększają swoją objętość. 

Najlepsze działanie wykazuje, kiedy połączymy ją w jednym suplemencie z kreatyną. Tauryna znacznie pomaga w transporcie kreatyny. 

Jaki suplement wybrać?

Polecamy REAL PHARM MAX COMPLETE 60 TABS

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu