Silk Amino Acid – jak działa SAA?

Dodane przez: . Komentarze: 0 2110

Aminokwasy to obecnie jeden z najpopularniejszych suplementów na masę. Bez nich wypracowanie imponującej muskulatury wydaje się wręcz niemożliwe do osiągnięcia. Czym jest Silk Amino Acid?

Wybór odpowiedniego suplementu nie jest jednak łatwy, zwłaszcza, że mamy do dyspozycji szereg odżywek opartych m.in. o białka mleka, białko wołowe, sojowe czy jajeczne – każdy znajdzie coś dla siebie. Od niedawna powszechnie dostępne są także aminokwasy jedwabne ( Silk Amino Acid ) – jak działają? Czy dają lepszy efekt anaboliczny, niż tradycyjne odżywki?

Silk Amino Acid – jedwabne aminokwasy

SAA to unikalna formuła poddawanych procesowi hydrolizacji glikoprotein, które pozyskiwane są z kokonów jedwabników Bombyx mori.

W tradycyjnej medycynie Chińskiej białko jedwabników znalazło szerokie zastosowanie i jest wykorzystywane do wielu wieków. Obecnie możemy i my korzystać z jego dobroczynnego działania właśnie dzięki odżywkom, które przeznaczone są dla sportowców szukających naturalnego sposobu na poprawę efektywności przyrostu masy mięśniowej, zwiększenie poziomu testosteronu, przyspieszenie regeneracji powysiłkowej oraz poprawę wytrzymałości organizmu w okresie treningów.

Proteiny jedwabne są także sprzymierzeńcem naszej urody – powszechnie wykorzystywane są w przemyśle kosmetycznym do produkcji wysokiej jakości kremów przeciwzmarszczkowych czy preparatów pielęgnacyjnych i odżywek do włosów.

Zastosowanie białka jedwabników w suplementacji sportowej ściśle związane jest z jego wysoką aktywnością biologiczną. W zależności od stopnia hydrolizacji w produkcie finalnym, czyli odżywce aminokwasowej opartej na proteinach jedwabnych może występować różna ilość poszczególnych rodzajów aminokwasów, jednak zawsze występują one w powtarzalnych i unikalnych sekwencjach.

Jak działa SAA?

Aminokwasy jedwabne w doskonały sposób wpływają na rozrost mięśni oraz poprawiają efektywność procesów ich regeneracji, co jest niezwykle ważne dla każdego sportowca oraz amatorów aktywnego trybu życia. W skład SAA wchodzą dwa białka serecyna i fibroina, które dostarczają do naszego organizmu około 20 aminokwasów, także egzogennych. Najważniejsze z nich to:

  • Alanina – warunkuje cykl glukozowo – alaninowy odpowiedzialny za transport azotu z mięśni do wątroby oraz bierze udział w procesie syntezy glukozy,
  • Glicyna – bierze m.in. udział w procesie syntezy kreatyny i glutationu,
  • Seryna – bierze m.in. udział w procesach syntezy wielu aminokwasów endogennych,
  • Walina – wpływa na procesy regeneracyjne oraz przemiany anaboliczne,
  • Treonina – jeden z substratów niezbędnych do syntezy białek mięśniowych, reguluje funkcjonowanie wielu układów, w tym układu immunologicznego i nerwowego.

Powyższe aminokwasy stanowią największy udział w kompleksie pozyskiwanym z kokonów jedwabników. Pozostałe, choć są obecne w niewielkiej ilości i tak w pozytywny sposób wpływają na rozwój mięśni i wspomagają funkcjonowanie obciążonego treningami organizmu.

Niewątpliwie ogromną zaletą protein pozyskiwanych z jedwabiu jest to, iż są one w większym stopniu odporne na działanie enzymów trawiennych, dzięki czemu wykazują silniejszy wpływ na szybkość i efektywność procesów regeneracji powysiłkowej.

Działanie SAA zostało poddane wielu badaniom zarówno na zwierzętach, jak i na ludziach, a ich wyniki dowiodły, że białko jedwabników może efektywnie wspomagać zarówno procesy budowania masy, jak i wywiera wpływ na zwiększenie wytrzymałości, wzrost syntezy testosteronu, obniżenie poziomu kortyzolu oraz inne kluczowe dla osób ćwiczących procesy w bezpośredni sposób przekładające się na poprawę efektów treningu.

Podsumowując suplementacja SAA to dobry sposób na poprawę swoich wyników treningowych oraz usprawnienie funkcjonowania organizmu. Na podstawie badań dowiedziono, że już po 6-tygodniowej suplementacji następuje wyraźny wzrost wytrzymałości tlenowej, co jest niezwykle ważne dla osób trenujących szybkościowo oraz wzrost syntezy testosteronu korzystny dla zawodników chcących wypracować imponującą muskulaturę.

Białko jedwabne ( Silk Amino Acid ) podobnie, jak inne odżywki białkowe może efektywnie wspomóc każdego sportowca, który naraża swój organizm na duży wysiłek fizyczny. Dzięki temu, iż w swojej formule zawiera unikalną formułę peptydową stanowi doskonałe urozmaicenie codziennego planu suplementacyjnego.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu