Zalety białka wołowego

Dodane przez: Adam K. Komentarze: 0 599

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat można zaobserwować wśród społeczeństwa gwałtowny spadek w kwestii spożywania przez nie mięsa wołowego.Taka sytuacja ma bezpośredni związek z faktem, że zrobiło się naprawdę głośno wokół tematu choroby wściekłych krów, która wywołała niemały popłoch w konsumenckim świecie. Klienci masowo zaczęli rezygnować ze spożywania wołowiny na rzecz innych gatunków mięs, takich jak wieprzowina czy też drób. Czy taka postawa wobec nawyków żywieniowych jest słuszna. Odpowiedź zdaje się być oczywista i brzmi: Nie! Jeśli zakupu mięsa wołowego dokonuje się u pewnego i sprawdzonego dostawcy to można być zupełnie spokojnym o jakość tego produktu. Należy pamiętać, że wołowina posiada ogromną ilość nieocenionych właściwości w kwestii wspomagania budowy mięśni.

Wołowina jednak znów powraca do konsumenckich łask i zaczyna coraz częściej gościć na ich stołach. Jest ona na powrót doceniana przez wzgląd na jej doskonałe walory smakowe oraz niezwykłe właściwości odżywcze. Nie ulega wątpliwości, że mięso wołowe jest jednym z najzdrowszych na świecie, a co za tym idzie nie powinno się jej sobie odmawiać w swojej codziennej diecie. Włączenie wołowiny do swojej codzienności jest szczególnie zalecane osobom, które są mocno aktywne fizycznie, uprawiają rekreację lub określoną dyscyplinę sportową. Zatem jeśli ćwiczysz co najmniej kilka razy w tygodniu i narażasz tym samym swój organizm na dość duży wysiłek, to stanowi to doskonały powód ku temu abyś zdecydował się sięgnąć po dania z wykorzystaniem mięsa wołowego.

Główne zalety białka wołowego, czyli jakie?

Przede wszystkim, na lwią część naszej uwagi w tym przypadku zasługuje odpowiedni skład tłuszczów w mięsie wołowym. Szacuje się, że około połowa całości tłuszczu, która zawiera się w wołowinie to tłuszcz nienasycony, który ma naprawdę doskonały wpływ na stan zdrowia ludzkiego organizmu. Co więcej, należy także zwrócić swoją uwagę na fakt, że postępujące w dzisiejszym świecie zmiany w zakresie standardów hodowlanych odbiły się bezpośrednio na znacznym obniżeniu się zawartości tłuszczu w mięsie w ujęciu ogólnym. Mowa tutaj o spadku, który można wyrazić za pomocą liczb jako około 20% na przestrzeni trzydziestu lat. Taki stan rzeczy powinien wydać się mocno interesującym dla sportowca pragnącego utrzymać odpowiednią dietę. Prawda jest w końcu taka, że najczęściej bywa tak, że tłuszcz znajdujący się w pożywieniu powinien zostać mocno ograniczony u osób będących bardzo aktywnymi fizycznie.

Białko wołowe, czyli białko łatwe do przyswojenia

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że białko jest jednym z najbardziej podstawowych składników diety dla każdego sportowca. W związku z powyższym, oczywistym wydaje się być fakt, że musi być to białko łatwe do przyswojenie przez organizm osoby aktywnej fizycznie. Białko to składnik odżywczy, który odpowiedzialny jest przede wszystkim na fajt budowy mięśni oraz wspomaganie procesu ich regeneracji. W przypadku wołowiny, najlepszym rozwiązaniem będzie posłużenie się liczbami. Otóż, około 100 g chudego mięsa wołowego zawiera w sobie aż 20 gramów białka, które z powodzeniem można określić jako białko pierwszej klasy. Co więcej, nie można pomijać tego, że białko wołowe stanowi jedno z najbardziej wartych polecenia źródeł sprzężonego kwasu linolowego, którego w skrócie można nazwać CLA. W świecie dietetyki istniał dość długi okres, w którym grono lekarzy i osób zawodowo zajmujących się dietetyką nie doceniało wartości tego związku. W chwili obecnej jednak, żywieniowcy wspólnie przyznają, że ich ówczesne podejście do sprzężonego kwasu linolowego było niesłuszne, żeby nie powiedzieć, że stanowiło ono poważny błąd. Najnowsze wyniki badań kliniczny w jednoznaczny sposób dowodzą, że niesprzężony kwas linolowy jest zaskakująco pomocny w procesie redukowania tkanki tłuszczowej, a przy tym jednocześnie chroni tkankę mięśniową. Wołowina jest doskonałym źródłem pozyskiwania kwasu linolowego. Oprócz niej, jego wysoką zawartość można odnaleźć także w krowim mleku.

Białko wołowe a obecność witamin z grupy B oraz zawartość L-karnityny

Zalety białka wołowego to bardzo obszerny temat, który jest niezwykle trudny do wyczerpania w jednym artykule. Nasz serwis podjął jednak tę próbę i staramy się mimo wszystko wyselekcjonować najważniejsze aspekty związane z dostarczaniem do organizmu białka wołowego. Tym razem, jako bezsprzeczny atut warto wymienić dużą zawartość witamin z grupy B w mięsie wołowym. Jeśli chodzi o dokładniejsze doprecyzowanie tego zagadnienia, to mamy tutaj na myśli witaminę B6 oraz witaminę B12. Obie z wyżej wymienionych witamin odgrywają w organizmie ludzkim niezwykle istotną rolę. Witamina B6 jest odpowiedzialna na wspomaganie procesu regeneracji tkanek mięśniowych po dużym wysiłku fizycznym, a także uczestniczy w syntezie białek, które są niezbędnymi elementami budowy mięśni. Z kolei witamina B12 pełni funkcję, która polega na wspólnym uczestniczeniu w procesie polegającym na wytwarzaniu nowych krwinek czerwonych. Innymi słowy, sytuację tę można określić jako to, że umożliwia ona pełne dotlenienie tkanek mięśniowych w organizmie człowieka.

Na uwagę zasługuje także wysoka zawartość L-karmityny w mięsie wołowym. L-karnityna jest istotnym elementem diety każdego sportowca oraz osoby, której codzienność obfituje w duże ilości aktywności fizycznej w formie rekreacji. L-karmityna odgrywa ważną rolę w procesach z zakresu przemiany energetycznej w organizmie człowieka. Co więcej, składnik ten jest również odpowiedzialny za wytrzymałość człowieka oraz wspomaganie lepszej regeneracji tkanek mięśniowych po zakończonym wysiłku fizycznym.

Zalety białka wołowego, czyli wysoka ilość żelaza i alaniny

Wartym uwagi jest także fakt, że podaż żelaza w mięsie wołowym jest zdecydowanie wyższa niż w mięsie drobiowym czy też w wieprzowinie. Zawartość żelaza w wołowinie jest imponująca i wygrywa walkę pod tym względem nawet z tak bardzo lubianym przez sportowe grono kurczakiem czy indykiem. Jest tak, ponieważ żelazo stanowi naprawdę istotny składnik każdej diety przez wzgląd jego znaczenia dla składu mioglobiny oraz hemoglobiny. Osoby, które zasilają grono amatorów sportu oraz w pełni aktywnego trybu życia są niezwykle podatne na spadek zawartości żelaza w ich krwi, co może prędzej czy później prowadzić do jego znacznych niedoborów tego istotnego pierwiastka i w konsekwencji skutkować zdecydowanym obniżeniem się odporności ich organizmu na wszelkiego typu choroby, wpływać na ograniczenie możliwości dobrego skoncentrowania uwagi w zakresie jednej rzeczy czy też powodować mniejszą sprawność fizyczną organizmu. Wniosek z powyższego jest taki, że nie warto bagatelizować zagadnienia jakim jest kontrolowanie poziomu żelaza w swojej krwi ze względu na fakt, że jego niedobory mogą być tragiczne w swoich skutkach.

Kolejnym atutem wzbogacenia swojej diety w białko wołowe jest fakt, że zawiera ono spore ilości ważnego dla ludzkiego zdrowia aminokwasu, czyli w tym wypadku alaniny. Alanina to aminokwas, który bierze czynny udział w chronieniu tkanek mięśniowych przez zupełnym się ich poddaniem procesowi spalania w chwili, gdy organizm w danej chwili znajduje się w okresie niedoborów węglowodanów poprzez fakt podwyższonej zdolności wytwarzania cukru z białek. Alanina, podobnie jak wiele innych substancji, które zostały opisane w niniejszym artykule powinna być dostarczana w odpowiednich ilościach do organizmu człowieka po to, by miał on szanse funkcjonować w pełni zdrowo. Wołowina bez wątpienia dostarcza wielu istotnych substancji do naszego ciała, co czyni ją bardzo pełnowartościowym mięsem i to miedzy innymi dlatego powinna ona zostać włączona do codziennego jadłospisu każdego sportowca. Wołowina jest szczególnie doceniana poprzez osoby pozostające we wzmożonej aktywności fizycznej, a dzięki obecnie panującym standardom związanym z kontrolą jakości mięsa, nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo związane z jej spożywaniem. Wołowina jest chudym mięsem, które dostarcza ogromnej ilości substancji odżywczych i ma pozytywny wpływ na procesy regeneracji tkanek mięśniowych.

Białko wołowe dla sportowców godne polecenia

Na obecnym rynku istnieje wiele firm, które zajmują się produkcją suplementów diety różnej maści. Wśród nich jest kilka takich, które szczególnie warto polecić. Doskonałym przykładem takiej sytuacji może być marka Real Pharm oraz ich produkt na bazie białka wołowego - Beef Whey. Wymieniony preparat to najwyższej możliwej jakości odżywka białkowa, której zadaniem jest zaspokojenie w pełni zapotrzebowania ludzkiego ciała, a w szczególności ciał osób pozostających aktywnymi fizycznie, na pełnowartościowe proteiny. Za pośrednictwem hydrolizatu białka wołowego spod ramion firmy Real Pharm istnieje możliwość zapewnienia swojemu organizmowi idealnie zbilansowanej ilości aminokwasów, które stanowią zbiór niezbędnych elementów na drodze do uzyskania wzrostu muskulatury, jak również poprawienia w znaczny sposób motoryki tkanek mięśniowych. Marka Real Pharm świetnie poradziła sobie z koniecznością wyjścia na przeciw oczekiwaniom grona konsumenckiego, które zgłaszało wyższe zapotrzebowanie na ich produkty. Beef Whey został stworzony z myślą o sportowcach, którzy pasję swojej aktywności fizycznej przekuli na sposób pozyskiwania środków finansowych, stając się tym samym sportowcami zawodowymi. Skład opisywanej odzywki białkowej został ściśle oparty o hydrolizat białka wołowego, którego jakość jest wysoce konkurencyjna względem innych tego typu produktów, które dostępne są na dzisiejszym rynku.

Białko wołowe to jedyny w swoim rodzaju tego typu produkt, który dostępny jest na współczesnym rynku. Odznacza się on na tle konkurencji wyjątkowo bogatym składem jeśli chodzi o zawartość aminokwasów praz innych substancji odżywczych. Hydrolizat białka wołowego w zdecydowany sposób przewyższa swoimi zaletami inne odżywki białkowe, które znajdują się w sklepach dla sportowców oraz osób prowadzących aktywny tryb życia. Jeśli zależy Ci nba dobrej suplementacji, powinieneś rozważyć inwestycję w ten produkt.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu