Antyoksydanty w walce z tłuszczem

Dodane przez: . Komentarze: 0 1533

Zwalczanie nadmiaru tkanki tłuszczowej może okazać się czymś trudnym i długotrwałym. Podejmowanie starań o zyskanie pięknej figury nie musi oznaczać jednak niczego nieprzyjemnego. Najnowsze badania wykazują, że w skutecznej walce z kilogramami przydatne mogą okazać się...antyoksydanty! Co warto o nich wiedzieć? Czym są przeciwutleniacze i gdzie można je znaleźć?

Dieta bogata w antyoksydanty

Dieta oparta na spożywaniu antyoksydantów jest bardzo korzystna, gdyż pozwala na zlikwidowanie wolnych rodników odpowiadających a procesy starzenia się skóry. Aby zmniejszyć ich negatywny wpływ, wystarczy dodać do swojej diety produkty, które mają ich prawdziwe bogactwo. Zyskamy dzięki temu piękny wygląd i doskonałe samopoczucie. Dzięki diecie zawierającej antyoksydanty na dłużej zyskamy młodość i świetne samopoczucie. 

Co sprzyja powstawaniu wolnych rodników?

Przede wszystkim jest to:

  • Stres,
  • używki,
  • chemicznie przetworzona żywność,
  • niektóre leki,
  • chemioterapia.

Jakie wyróżniamy najważniejsze antyoksydanty?

Witamina A

Poza usuwaniem wolnych rodników, jest to witamina bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania wzroku oraz dla kondycji skóry. Dzięki tej witaminie skóra staje się sprężysta, błyszcząca i promienna. Występuje ona warzywach i owocach, a w organizmie przekształca się w magiczny sposób w witaminę A. Jej główne źródła to szpinak, papryka, dynia, mango, papaja. Do wchłonienia się antyoksydantów konieczne jest zastosowanie niewielkiej ilości tłuszczu, dlatego surówkę zawsze warto skropić, chociażby niewielką ilością oleju lub oliwy z oliwek.

Witamina E

To jeden z najsilniejszych witaminowych przeciwutleniaczy. Dzięki niej możemy utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry oraz zatrzymać negatywne przemiany w organizmie. Witaminę tę można spotkać w olejach. 

Witamina C

To chyba jedna z najpopularniejszych witamin, jakie są dostępne na rynku. Oczywiście wzmacnia ona odporność organizmu. Badania naukowe dowodzą, że witamina C jest tak silnym antyoksydantem, że skutecznie może zwalczać nawet komórki nowotworowe. Terapie są jednak dopiero opracowywane, a w sieci widoczne są jedynie doniesienia. Jej źródło to warzywa i owoce, głównie cytrusy oraz brukselka, marchewka i aronia i czarne porzeczki.

Czym są wolne rodniki?

To substancje produkowane w każdej komórce podczas tak zwanego oddychania komórkowego. Przyczynami powstawania stresu oksydacyjnego są jednak używki, nieodpowiedni tryb życia, zła dieta oraz inne negatywne nawyki żywieniowe. W organizmie znajdują się wtedy pestycydy i metale ciężkie, które należy wyeliminować, aby zapewnić organizmowi prawidłowe trawienie oraz doskonały wygląd. Przeciwutleniacze to skuteczna broń w walce z wieloma chorobami i drobnoustrojami. Dzięki ich eliminacji zyskujemy piękny wygląd oraz doskonałe samopoczucie. Niestety przetworzona żywność dostępna na rynku utrudnia ten proces  sprawia, że dbanie o siebie staje się trudne. Dzięki eliminacji wolnych rodników z organizmu można uniknąć choroby Alzheimera oraz cukrzycy, która staje się chorobą cywilizacyjną.

Antyoksydanty a walka z tłuszczem

Antyoksydanty to bardzo skuteczna broń w walce z przemianami metabolicznymi i chorobami takimi jak otyłość, nadciśnienie tętnicze oraz cukrzyca. Leczenie tych chorób skupia się przede wszystkim na redukcji wagi, w czym skutecznie mogą pomóc antyoksydanty. Do tego dołączyć warto również aktywność fizyczną, stosowanie suplementacji oraz stosowanie kwasów nasyconych w diecie. Źródłem antyoksydantów są warzywa i owoce, które powinny być pochłaniane przez osoby, które chcą stracić kilka kilogramów. Bardzo często można zauważyć, że dietetycy zamieniają cukry proste na stosowanie warzyw i owoców. Unikać należy takich produktów jak białe pieczywo, sery i śmietana. Witaminę C można zyskać nie tylko ze wspomnianych wcześniej warzyw i owoców, ale również z jogurtów oraz brokułów. Ważne jest też stosowanie pomidorów. Zmiana diety, aktywność fizyczna i porady specjalisty mogą odmienić nasze życie na lepsze. Wystarczy zmienić nawyki żywieniowe oraz preparaty, które wspomogą w sposób naturalny organizm do walki z wolnymi rodnikami odpowiadającymi za procesy starzenia się skóry. 

Podsumowanie

Antyoksydanty to skuteczna broń w walce z wolnymi rodnikami, metalami ciężkimi oraz pestycydami w organizmie. Dostępna obecnie w sklepach żywność jest przetworzona, a spożywanie jej prowadzi do wielu chorób, jeżeli nie zastosuje się diety antyoksydacyjnej. Oczyszczanie organizmu od środka jest ważne nie tylko dla wyglądu, ale i dla dobrego samopoczucia. Wolne rodniki pojawiają się w organizmie na skutek oddychania komórkowego, jednak do ich negatywnego działania przyczyniają się takie czynniki, jak stres, palenie tytoniu, picie alkoholu oraz zły tryb życia. Bogactwo witamin można znaleźć jednak nie tylko w dobrej jakości owocach i warzywach, ale również w suplementach diety, które wspomagają dietę antyoksydacyjną. Polecamy Muscle Care Green Tea - 90 tab. czyli preparat oparty na działaniu zielonej herbaty wykazującej działanie antyoksydacyjne. Dodatkowo polecamy również kompleks witamin Real Pharm Multi Craze - 270 tab.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu