Bezpieczne diety na odchudzanie

Dodane przez: Kinga B. Komentarze: 0 244

Szukanie diet na odchudzanie nie jest prostym zdaniem. Konieczne jest dostosowanie się do zasad zdrowego żywienia oraz wybranie diety, która jest bezpieczna dla zdrowia. Niestety coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie diet błyskawicznych, które mogą być również zwane głodówkami. Jak zatem wybrać bezpieczny sposób na zmniejszenie masy tłuszczowej ciała?

Jest na to wiele sposobów. W rzeczywistości wcale nie tak trudno jest znaleźć tą idealną dietę, która będzie miała korzystny wpływ na pracę całego organizmu. Trzeba jednak pamiętać, że tego rodzaju diety mogą dawać efekty nieco później niż głodówki. To jednak zasługa tego, że są one zdrowe i bezpieczne. Nie mają one więc większego defektu niż 500-1000 kalorii, a również dostarczają do organizmu pełen zestaw składników mineralnych oraz witamin, więc nie prowadzą one do wygłodzenia.

Dieta owocowa

Dieta owocowa została stworzona przez kobietę. Polega ona na spożywaniu jedynie owoców. Są one niskokaloryczne, więc doskonale sprawdzają się do diety odchudzającej. Trzeba jednak pamiętać, by nie stosować jej zbyt długo. Zalecany czas tej diety to trzy dni. Ma ona zbawienne działanie na organizm, ponieważ pomaga w oczyszczaniu. Pomaga ona schudnąć do dwóch kilogramów w ciągu trzech dni.

Doskonale sprawdzi się ona jako wstęp do dłuższej diety odchudzającej. Pomaga organizmowi przygotować się na detoks i wzmaga efekty redukcji. Jej zbyt długotrwałe stosowanie może jednak doprowadzić do niedożywienia organizmu.

Dieta sokowa

To również doskonała dieta odchudzająca. Polega ona na spożywana koktajli owocowych i warzywnych. Jej bezpieczna wersja zezwala spożywanie innych produktów niż jedynie koktajle. Jednak trzeba samemu wybrać te niskokaloryczne i lekkie produkty. Na diecie sokowej najlepiej sięgać po:

 • Białka,
 • Jajka,
 • Błonnik,
 • Owoce,
 • Warzywa,
 • Orzechy,
 • Mleko- najlepiej wybierać odtłuszczone,
 • Twaróg – półtłusty lub odtłuszczony.

Dodatkowo trzeba pamiętać, by wybierać jedynie te składniki, które nie mają w sobie cukru. Tak więc sięgnięcie po soki sklepowe nie jest wskazane. Często mają one w sobie wiele cukru i innych dodatkowych wspomagaczy. Najlepiej jeśli samodzielnie będzie tworzyć napoje, by mieć pewność, że nie będą one miały zbędnych wypełniaczy.

Dieta pudełkowa

Dla osób, które chcą wybrać sobie zdrową dietę, która zapewnia skuteczne efekty w odchudzaniu, doskonale sprawdzi się dieta pudełkowa. Dzięki niej nie będziesz musiał samodzielnie przygotowywać posiłków. Trzeba się jednak liczyć z tym, że dieta ta jest kosztowna. Niestety posiłki kosztować nas mogą nawet 1500 złotych miesięcznie. Naszą dietę wybieramy na stronie cateringowej, która ma nam przygotowywać i dostarczać posiłki.

To u nich piszemy jakie mamy oczekiwania. Możemy również wybrać wielkość defektu kalorycznego. Pamiętaj by nie miało on więcej niż 1000 kalorii. Tylko dzięki temu dieta nadal pozostanie bezpieczna. Nie wolno również zapominać, że diety tego rodzaju dają efekty, które mają nas ochronić przed efektem jo-jo. A jest tak dzięki temu, że stopniowo dają efekty i w prawidłowy sposób stymulują organizm do spalania tkanki tłuszczowej.

Dieta kapuściana

Jedną z najpopularniejszych diet na odchudzanie jest dieta kapuściana. Wbrew pozorom nie jest ona głodówką i daje naprawdę skuteczne efekty. Jest tak dzięki temu, że kapusta jest bogata w wodę, a do tego niskokaloryczna. Dieta kapuściana powinna trwać siedem dni, a w ciągu tego tygodnia możemy schudnąć nawet pięć kilogramów.

W jadłospisie nie pojawia się jedynie kapusta, a naszymi posiłkami nie musi być zupa kapuściana, bigos, czy też surówka z kapusty. Do posiłków możemy dodawać:

 • Pomidory,
 • Chude mięso,
 • Wodę,
 • Soki,
 • Kawę.

 

Wszystkie wyżej wymienione diety mają skuteczne działanie, ale jednocześnie są bezpieczne dla zdrowia. Nie przyczyniają się one do wyczerpania organizmu, a także do niedożywienia. Jeśli masz problemy z nadwagą możesz wybrać jedną z tych diet. Wspomogą one spalanie tkanki tłuszczowej, czyli zmniejszenie masy ciała.

 

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu