Diety, które są niebezpieczne – uważaj na ich działanie

Dodane przez: Kinga B. Komentarze: 0 243

Odchudzanie to nie prosta sprawa. Niestety coraz więcej osób ma problemy z nadwagą i otyłością, a przyczyn tego jest wiele. Ze względu na to, że to sposób naszego odżywiania ma największy wpływ na pracę układu pokarmowego i metabolizmu, tak więc nie ma w tym nic dziwnego, że tak wiele osób decyduje się na zastosowanie diety odchudzających. Trzeba jednak wiedzieć, że tego rodzaju diety nie zawsze są skuteczne, a przede wszystkim wątpliwe jest ich działanie na organizm człowieka. Czas dowiedzieć się jak powinna wyglądać zdrowia dieta na odchudzanie, a także jakich diet lepiej unikać.

Jak powinna wyglądać zdrowia dieta?

Na początek warto sobie wyjaśnić jakimi prawami powinna się rządzić dobrze zbilansowana dieta, która wspomaga odchudzanie i jest bezpieczna dla zdrowia. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest to, by dieta odchudzająca miała defekt kaloryczna. Jest on potrzebny, by organizm mógł zacząć spalać tkankę tłuszczową. Jednak defekt nie może być zbyt duży, ponieważ to może doprowadzić do osłabienia organizmu, spowolnienia jego pracy, a także do niedożywienia.

Prawidłowy defekt kaloryczny powinien mieć od 500 do 1000 kalorii nie więcej i nie mniej, by był bezpieczny, a zarazem skuteczny. To jednak nie wszystko dieta powinna być również:

 • Uboga w węglowodany,
 • Zawierać mniej tłuszczy,
 • Zakładać połączenie aktywności fizycznej z dietą,
 • Zawierać zdrowe produkty,
 • Dostarczać do organizmu witaminy i minerały,
 • Przyśpieszać metabolizm,
 • Wspomagać spalanie tłuszczu.

Diety niebezpieczne

W internecie pojawia się coraz więcej diet odchudzających. Mówi się, że są skuteczne, a jednak ich zasady i założenia wydają się nie mieć korzystnego wpływu na prace organizmu. Warto również pamiętać, że przecież wiele z tych diet może być nazywana mianem głodówek, a przecież te doprowadzić mogą do wygłodzenia organizmu, niedoboru witamin i minerałów. Stosowanie głodówek nie przyczyni się do zdrowego zmniejszenia masy tłuszczowej ciała. Co prawda mają one działanie odchudzające, ale w szybkim czasie doprowadzić mogą one do występowania efektu jo-jo, a także do zaburzeń pracy organizmu. Jakie są te najgorsze diety, których lepiej unikać?

Dieta wacikowa

Jedną z popularnych diet, które mają przyczynić się do szybkiej utraty ciała, jest dieta wacikowa. Jej efekty to:

 • Duży defekt kaloryczny,
 • Brak składników odżywczych,
 • Niedożywienie,
 • Odwodnienie,
 • Zaburzenia organizmu,
 • Osłabienie,

Dieta ta polega na nie jedzeniu niczego poza wacikami kosmetycznymi. Niektóre Panie, to właśnie kobiety najczęściej decydują się na jej zastosowanie, moczą waciki w koktajlach i sokach owocowych. Niestety ten zabieg nie ma na celu dostarczenie do organizmu składników odżywczych, a jedynie ułatwienie spożywania wacików, które po nasączeniu mają lepszy smak i konsystencję.

Taka dieta jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Po pierwsze materiały, z których wykonane są waciki kosmetyczne nie mają niekorzystny wpływ na organizm. Może ona doprowadzić do niedożywienia i nieodwracalnych zmian. Tego rodzaju diety są szczególnie atrakcyjne dla młodych dziewczyn, które za wszelką cenę chcą mieć figurę modelek.

Dieta tasiemcowa

Dieta na tasiemca to kolejny wymysł Internetu. Nie ma ona nic wspólnego z dietą odchudzającą, ponieważ odchudzanie prowadzi do zmian, które mają pozytywnie wpływać na zdrowie, zaś dieta tasiemcowa przyczynia się do wyniszczenia organizmu.

Tak samo jak w przypadku poprzedniej diety, najchętniej decydują się na nie młode osoby, które chcą w szybkim okresie czasu schudnąć i poprawić swój wygląd. Polega ona na spożyciu tabletek, które mają w sobie tasiemca. Najczęściej tego typu produkty są dostępne w internecie, a ich transport pochodzi z Japonii. Nie wiemy więc w jakich warunkach tworzone były tabletki ani co w nich tak naprawdę się znajduje. Po spożyciu tabletki, tasiemiec zaczyna się rozwijać i czepia się ścian jelit, by żerować na organizmie żywiciela, czyli człowieka. Przez takie działanie masa ciała bardzo szybko zacznie spadać, a przyczyną tego będzie żywienie się pasożyta naszym organizmem.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu