Co daje suplementacja HMB?

Dodane przez: Klaudia D. Komentarze: 0 2124

Inna, nieco bardziej skomplikowana nazwa tego skrótu to Beta-hydroksy-beta-metylomaślan. To metabolit leucyny, czyli składnika, który wchodzi w skład rozgałęzionej grupy aminokwasów BCAA. Leucyna jest przechowywana i wykorzystywana w tkance mięśniowej. Jej działanie jest bardzo ważne na wszelkie efekty ćwiczeń. Warto wiec o tym pamiętać. Warto wiedzieć, że leucyna to również składnik cholesterolu. Czy ta informacja jest ważna? Dla osób, które pragną dowiedzieć się czegoś więcej o HMB jest to wręcz kluczowa informacja.

Sposób działania HMB

Aby zrozumieć, do czego tak właściwie potrzebne jest człowiekowi HMB, należy na samym początku dowiedzieć się, że jest to metabolit leucyny, która stanowi ważny składnik cholesterolu. Cholesterol z kolei tworzy błonę komórkową, która za zadanie ma chronić wszelkie komórki przed przenikaniem szkodliwych substancji i przed procesami niszczenia. Podczas intensywnego wysiłku fizycznego błona komórkowa może ulec zniszczeniu, przez co do organizmu przenikną szkodliwe substancje. Aby błona komórkowa została zrekonstruowana, konieczny jest cholesterol i jego cenne działanie. Podczas regeneracji komórek mięśniowych komórki chronione są przed zniszczeniem i nasilają syntezę białek, co zwane jest inaczej hipertrofią. Do przyrostu masy niezbędny jest oczywiście też cholesterol, który dba o dobry przyrost i rozwój błony komórkowej. Dba o jej bezpieczeństwo i grubość. Wielu naukowców twierdzi zgodnie, że HMB przyczynia się do regulacji cholesterolu w wątrobie człowieka. HM działa anabolicznie. Ilość nawet 1,5 mg dziennie tej substancji wspomaga organizm przed uszkodzeniem błony komórkowej, czyli obniża procesy fosfokinazy kreatynowej, 3-metylohistydyny i dehydrogenazy mleczanowej. Zmniejsza również uszkodzenia mięśni szkieletowych.

Suplementacja HMB

Ludzkie ciało może wytworzyć około 0,3 mg dziennie tego produktu. Aby w pełni wykorzystać jednak działanie HMB i wspomóc swoje procesy regeneracyjne, redukcyjne i wytrzymałościowe, konieczne jest spożywanie 1,5 mg tej substancji dziennie. Tylko taka ilość pomoże nam utrzymać organizm w dobrej kondycji. Aby uzyskać najlepsze rezultaty działania HMB należy go stosować w połączeniu z kreatyną. Dzięki temu nie tylko wzmocnimy ciało i uchronimy je przed uszkodzeniem, ale również uzupełnimy niedobory białka w organizmie i przyczynimy się do uzyskania lepszych efektów na siłowni.

Co polecamy?

W celu suplementacji polecamy świetny preparat:

Komentarze

Napisz komentarz

Nasze filmy

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu