Maca - poznaj jej działanie

Dodane przez: . Komentarze: 0 3835

Maca, znany również jako pieprzyca peruwiańska, to jedno z warzyw korzeniowych, które doceniane były już setki lat temu przez Indian. Ich zdaniem korzeń ten wykazuje głównie działanie przeciw osteoporozie, dzięki czemu pozwalają utrzymać zdrowe kości i dobre samopoczucie. Kobiety zamieszkujące peruwiańskie terytoria dostrzegły również zbawienne działanie korzenia maca w przypadku miesiączki i menopauzy. Kto powinien zwrócić szczególną uwagę na ten korzeń? 

Co to jest korzeń maca?

To warzywo korzeniowe znane mieszkańcom Peru były już tysiące lat temu. W medycynie peruwiańskiej zaleca się jego stosowanie w celu poprawy zdrowia oraz na wzmocnienie organizmu. Korzeń ten z powodzeniem wykorzystywany może być również w przypadku miesiączki i dokuczliwej menopauzy. Skutecznie łagodzi objawy bólowe oraz uderzenia gorąca. Co ciekawe, przez wielu okrzyknięty został również skutecznym afrodyzjakiem, gdyż wspomaga płodność i podnosi libido zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. 

Właściwości odżywcze korzenia maca

Maca to warzywo, które dostarcza wiele cennych składników wspomagających energię i witalność. W swoim składzie zawiera około 60% węglowodanów i 10% białka o doskonałej przyswajalności oraz około 8% błonnika wpływającego korzystnie na układ trawienny i metabolizm. Korzeń maca dostarcza do organizmu również:

  • Witamina C,
  • witaminy z grupy B,
  • żelazo, 
  • selen,
  • bor,
  • cynk, 
  • miedź,
  • mangan.

Zastosowanie korzenia maca

Walka z potencją

Ten cudowny środek przez wielu okrzyknięty został doskonałym sposobem na walkę z małym libido, zwłaszcza wśród mężczyzn. Jego stosowanie poprawia ukrwienie i wzmacnia libido, bez ingerencji w układ hormonalny człowieka. W wielu suplementach diety, takich jak na przykład Real Pharm Maca  znajduje się jego sproszkowana postać, co doskonale wpłynie nie tylko na walkę osteoporozą, czy wzmocnieniem kości, ale również z poprawą życia seksualnego. Korzeń maca stosowany był również przez peruwiańskie kobiety w celu wzmocnienia płodności. 

Łagodzenie objawów miesiączki i menopauzy

Kobiety, zwłaszcza aktywne fizycznie obawiają się dolegliwości bólowych, które utrudniają nie tylko wykonywanie treningów, ale również codziennie funkcjonowanie. Paraliżujący ból towarzyszący wielu chorobom układu rozrodczego lub przemianom hormonalnym w wielu przypadkach jest wręcz nie do zniesienia. W takich przypadkach zasadne wydaje się spożywanie produktów, które łagodzą te objawy i przyczyniają się do poprawy ogólnego funkcjonowania. Tak więc problemy, takie jak nieregularne cykle miesiączkowe, ból, zmiany hormonalne, czy dokuczliwe objawy klimakterium mogą zostać złagodzone dzięki temu specyfikowi. 

Walka z osteoporozą

Na kruszenie i choroby kości narażone są zwłaszcza dzieci i osoby starsze. Jeżeli w wielu młodzieńczym nie była dostarczana odpowiednia ilość wapnia i białka, wówczas mogło dojść do zwiotczenia kości oraz do powstania wielu problemów. Warto zaznaczyć, że osteoporoza to przypadłość towarzysząca również kobietom w okresie klimakterium. Badania naukowe dowiodły, że stosowanie korzenia maca w dużych ilościach przez dłuższy czas przyczyniło się do zapobiegnięcia wypłukaniu się estrogenów z krwi oraz do utrzymania odpowiedniej mineralizacji kości.

Maca na masę mięśniową

W rejonach Peru korzeń maca, znany jest także jako preparat wspomagający budowę masy mięśniowej. Obecność steroli w korzeniu maca podobna jest do działania środków anabolicznych, co sprawia, że wielu producentów decyduje się na stosowanie tego składnika w swoich suplementach diety, aby zagwarantować klientom maksymalne efekty. 

Ogólne wzmocnienie

Praca, codzienne obowiązki i stres sprawiają, że zasadne wydaje się spożywanie preparatów na wzmocnienie. Korzeń maca znany jest głównie, jako środek regenerujący, wzmacniający i energetyzujący. Wiele powszechnych legend głosi, że wojownicy setki lat temu stosowali przez bitwami ten korzeń, aby zyskać siłę, witalność i energię. Badania dowodzą również, że korzeń maca to skuteczny preparat w walce z obniżonym nastrojem, stresem i depresją. Zalecany jest szczególnie osobom aktywnym umysłowo. 

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu