Kreatyna to niewątpliwie jeden z ulubionych przez sportowców suplementów diety. Nic w tym dziwnego. Pozwala ona na uzyskanie świetnych rezultatów, a jej spożywanie jest bezpieczne dla życia i zdrowia. Nie każdy wie jednak, czym jest cykl kreatynowy. Co warto o nim wiedzieć? Jakie korzyści może on przynieść naszym treningom?
Kilka słów o kreatynie
Kreatyna pozwala nam budować tkankę mięśniową, zwiększyć siłę oraz efekty, jakie możemy uzyskać na siłowni. Każda osoba, która trenuje, powinna więc mieć taki suplement diety i regularnie go stosować. Kreatyna to suplement diety, który został opisany już chyba na każdym polu. Niestety nadal w sieci krążą sprzeczne informacje na jej temat. Rozsiewają je zazwyczaj osoby, które nie mają absolutnie żadnego pojęcia o treningach i o suplementacji. Wiele tych informacji dotyczy zasad stosowania kreatyny. Jak dostosować stosowanie kreatyny do swoich potrzeb, aby jej stosowanie przynosiło najlepsze efekty? Jak powinien wyglądać w pełni poprawny cykl kreatynowy, który pozwoliłby nam uzyskać najlepsze rezultaty?
Cykl kreatynowy- Jak i kiedy zacząć?
Na to pytanie próbuje odpowiedzieć sobie wielu sportowców. Osoba, która trenuje, powinna swój pierwszy cykl zacząć po około 3 miesiącach wyczerpujących treningów. Robienie cyklu szybciej nie ma żadnego sensu. Taki czas pozwoli również naszemu organizmowi przyzwyczaić się do tego wysiłku fizycznego i do nowych wyzwań, jakie przed nim stawiamy. Wielkie znaczenie ma również przyzwyczajenie naszego organizmu do nowej diety, która pozwoli nam uzyskać jeszcze lepsze efekty ćwiczeń. Naukowcy spierają się ze sobą, co do cyklów kreatynowych. Uważają, że wysiłek fizyczny to wystarczający, anaboliczny zastrzyk dla naszego ciała.
Czym jest cykl kreatynowy?
Jest t czas, w którym przyjmujemy suplement diety zawierający kreatynę. Czas jego przyjmowania wynosi zazwyczaj 6-9 tygodni. Po tym czasie następuje przerwa od spożywania kreatyny i również ona trwa zazwyczaj tyle czasu.
Jak najczęściej stosuje się kreatynę, aby przynosiła efekty?
Na samym początku wiele osób zaleca branie dosyć dużych dawek kreatyny po to, aby organizm mógł się nią nasycić. Często jest to 20-40 g na dobę. Każdy człowiek jednorazowo może przyswoić do 15 gram. kreatyny, dlatego spożywanie większych dawek nie ma absolutnie żadnego sensu. Może mieć to jedynie negatywny wpływ na nasze zdrowie. Efekty wcale nie będą większe. W fazie nasycenia najlepiej jest podzielić sobie dawki na 5 g po posiłku. To pozwoli na jej szybsze i efektywniejsze przyswojenie się.
Co polecamy?
Komentarze
Napisz komentarz