Czy samodzielne stackowanie przed treningiem jest ważne?

Dodane przez: Klaudia D. Komentarze: 0 1435

Dlaczego ludzie stosują przedtreningówki? Zazwyczaj dlatego, żeby wzmocnić efekty ćwiczeń i nie nabawić się kontuzji. Dla wielu organizmów to bardzo obciążające i trudne zadanie. Każdy człowiek musi dostosowywać swoje ćwiczenia i suplementację, aby przynosiła jak najlepsze efekty. To niezwykle ważne. Dlaczego stosowanie własnej przedtreningówki daje tyle korzyści? Kiedy warto wykonywać więcej ćwiczeń?

Co zawierają preparaty stosowane przed treningiem?

Dobrze użyte składniki, dzięki odpowiedniej relacji chemicznej mogą zwiększyć efekty, które osiągamy na siłowni. Zwiesza się wtedy nie tylko energia, ale również wytrzymałość, która jest ważna podczas intensywnych treningów. Odpowiednia suplementacja nie tylko wspomaga organizm, ale również daje większe efekty. Przedtreningówka przyczynia się do zwiększania samopoczucia oraz do szybszej regeneracji potreningowej. Zazwyczaj w preparatach, które należy spożyć przed treningiem, można w składzie dostrzec takie składniki jak kreatyna, BCAA, guarana czy glicerol. To te substancje działają przed i podczas treningu, a po nim przyczyniają się do szybszej regeneracji potreningowej. To wtedy możemy szybciej wrócić na siłownie i dalej sięgać po lepsze efekty. 

Kulturysta a jego przedtreningówka

W spotach wytrzymałościowych największą rolę odgrywa rozmiar mięśni. Tacy sportowcy nie wiedzą, kiedy uzyskane efekty są już wystarczające. Często chcą coraz więcej, jednak takie zachowanie może prowadzić do bigoreksji. Tacy zawodnicy powinni stosować przede wszystkim kreatynę, jednak musi charakteryzować się ona dobrym składem, czyli chlorowodorkami i estrami etylowymi. Dodatkowo świetnym preparatem jest też jabłczan, który minimalizuje retencję wody. Beta-alanina zapobiega zakwaszaniu organizmu, a ten stan jest bardzo często zauważalny w sportach siłowych. Nie warto czekać, aż zdąży się jakaś kontuzja. Trzeba działać szybko i z przemyśleniem. 

Sporty wytrzymałościowe a przedtreningówka

Stosowanie suplementacji przed treningiem również idealnie sprawdzi się w sportach wytrzymałościowych. W tym przypadku również konieczne jest wsparcie organizmu, które wywoła lepsze rezultaty i sprawi, że każdy sportowiec znacznie szybciej będzie mógł widzieć efekty uzyskane podczas intensywnych ćwiczeń na siłowni i nie tylko. W tym przypadku najlepsze będą preparaty, które odbudowują glikogen mięśniowy i regenerują włókna mięśniowe. Tutaj również idealnie sprawdzi się beta-alanina i BCAA.

Co polecamy?

Przedtreningówka musi być dobrana do potrzeb oraz indywidualnych potrzeb sportowca, jednak my polecamy ten preparat dla osób, które nie do końca odkryły jeszcze swoje potrzeby: Muscle Care Pro Nox 375 g

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu