Z czym łączyć L-karnitynę, aby uzyskać najlepsze efekty?

Dodane przez: Klaudia D. Komentarze: 0 5310

L-karnityna to składnik, który działa na wiele różnych sposobów. Do jej zasług należy zaliczyć przede wszystkim spalanie tkanki tłuszczowej, wzmocnienie energii oraz poprawę kondycji. Może być wykorzystana więc jako skuteczny reduktor wagi, środek do podnoszenia kondycji oraz energii. Każda osoba, która chce uzyskać jak najlepsze efekty, powinna zastosować L-karnitynę z innym, skutecznym preparatem po to, aby wzmocnić efekty odchudzania i efekty na siłowni.

Lipotropy i termogeniki a L-karnityna

Spalacze tłuszczu to nie substancje jednorodne. W niezwykle prosty sposób można podzielić je na termogeniki i lipotropy. Termogeniki przyczyniają się do zwiększania przemian lipidowych, czyli uwalniania tłuszczu z komórek tłuszczowych i do ich szybszego spalania wraz z wydzielaniem się energii cieplnej. Do takich termogeników należy kofeina oraz imbir. Substancje lipotropowe działają w inny sposób. Działają niczym strzały, które rozbijają komórki tłuszczowe na mniejsze i łatwiejsze do usunięcia cząsteczki. Do takich substancji należy cholina, lecytyna i inozytol. Warto wspomnieć również o substancjach, które wzmacniają działanie lipolizy, czyli procesów mających na celu rozbijanie tłuszczu w komórkach tłuszczowych.  Można wiec powiedzieć, że termogeniki i lipotropy:

  • Przyspieszają procesy termogeniczne w organizmie,
  • Rozbijają tłuszcz w komórkach tłuszczonych,
  • Przyspieszają procesy odchudzania,
  • Są wysokoprzyswajalne.

Jakie substancje również współpracują z L-karnityną?

Sprzężony kwas lipolowy to kolejna substancja, o której wręcz nie można zapomnieć w tym zestawieniu. Zwłaszcza ona działanie lipazy lipoproteinowej, która syntezuje białka tłuszczowe w organizmie człowieka. Skutecznie zapobiega kumulowaniu się poszczególnych elementów tłuszczu w ciele i zapobiega efektowi jojo, który zazwyczaj jest rezultatem złej diety lub zmiany przyzwyczajeń. Zaleca się ją po stosowaniu spalaczy tłuszczu.  

Do czego jeszcze wykorzystać można karnitynę?

Przede wszystkim do walki z chorobami serca i chorobami sercowo-naczyniowymi. Umożliwia pozyskanie energii niezbędnej do funkcjonowania z nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dzięki temu nie tylko uzyskamy więcej energii, ale również będziemy mogli liczyć na szybsze spalanie tłuszczu. Warto więc stosować karnitynę w okresach zwiększonego wysiłku i utraty sił. Z pewnością jej zawartość w ciele przyczyni się do poprawy humoru i do odczuwania większej satysfakcji z codziennego funkcjonowania. Suplementacja powinna być dobrana do potrzeb oraz do preferencji osoby ćwiczącej. 

Najlepsza jakość i optymalna dawka karnityny znajduje się w suplemencie diety:

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu