Czy warto suplementować MCT?

Dodane przez: Klaudia D. Komentarze: 0 840

Kwasy tłuszczowe średniołańcuchowe coraz chętniej wykorzystywane są w suplementacji ludzi, zwłaszcza sportowców. To oni bowiem najchętniej przyjmują różnego rodzaju suplementy po to, aby wzmocnić efekt odchudzania. Po MCT sięgają osoby, które trenują sporty wytrzymałościowe oraz te, które chcą po prostu podnieść poziom kaloryczności swojej diety. Mało kto wie, że MCT przydaje się też podczas redukcji. Paradoks? Nie w tym przypadku. W jaki sposób należy wykorzystywać MCT, aby trening był najlepszy?

Jak działa MCT?

Kwasy tłuszczowe nie są metabolizowane przez wątrobę tak, jak inne substancje. Co można więc wywnioskować? Przede wszystkim to, że świetnie działają na organizm i mają długi czas przyswajania. To, że są one bardzo szybko wchłanialne, sprawia, że stanowią świetnie źródło energii i pozwalają chronić rezerwy węglowodanowe. Zabezpieczają również białka mięśniowe przed katabolizmiem, który raczej nie jest pożądanym zjawiskiem. Do ostatnich zalet stosowania MCT należy zwiększanie masy ciała. Jest to dobra wiadomość dla tych, dla których przyrost masy ciała jest problematyczny i trudno jest go zwiększyć. Takie osoby mają również zazwyczaj szyki metabolizm. Olej wytwarzany z MCT ma gigantyczny wpływ na masę mięśniową i z pewnością podbija efektywność diety masowej. 

Co jeszcze warto wiedzieć?

Kwasy wydzielane z MCT mają gigantyczny wpływ na układ trawienny człowieka w diecie tłuszczowej. Dlaczego? Dlatego, że organizm takich ludzi nastawiony jest na wykorzystanie tłuszczów w celach energetycznych. Ludzie często spożywają tłuszcz po to, by uzupełnić rezerwy, przy jednoczesnym zastosowaniu węglowodanów, które również wykorzystywane są w celach energetycznych. Zwiększona podaż MCT wzmaga podniesienie poziomu kwasów tłuszczowych, dlatego niektóre osoby mogą zauważyć przyspieszenie metabolizmu. Dzieje się tak jedynie bez stosowania diety tłuszczowej wraz z MCT. Oczywiście suplementacja musi być dobra zgodnie z preferencjami oraz wymogami osoby trenującej. Jest to podstawa.

Wytrzymałość, masa i zdrowie

Warto zastosować suplementację kwasami średniołańcuchowymi MCT. Zawarty został w licznych preparatach, które każdego dnia stosowane są przez sportowców na siłowni. Kwasy MCT zwiększają siłę, wytrzymałość, nasilają procesy redukcji tkanki tłuszczowej i działają bardzo dobrze na cały układ funkcjonowania człowieka. Warto wiec uzupełnić nim suplementację. Wystarczy wybrać odpowiedni preparat i sprawdzić, jakie ma on działanie na nasz organizm. 

Co polecamy?

Polecamy preparat Olimp OLEJ MCT - 400ml

oraz Bio Tech Hyper Mass 5000g

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu