Piękno i atletyczna sylwetka ciała powinna zawsze iść w parze ze sprawnością mięśni. Nie możemy przesadzić w żadną ze stron, by nie uzyskać na przykład pięknie rozbudowanych, ale jednak mizernych i słabych mięśni. Jeżeli chcemy więc budować masę, powinniśmy zadbać również o to, by wyrzeźbiona z tej masy sylwetka miała odpowiednio dużo siły.
W przypadku treningu całościowego czyli innymi słowy holistycznego stawiamy na zróżnicowanie powtórzeń. Niewielka ich liczba (4-6) w treningu na masę, a następnie oczywiście z mniejszym obciążeniem od 12-20 powtórzeń dających niesamowitą jakość wytworzonych wcześniej mięśni.
Nie jest to trening, który będzie dobry dla sportowca wyczynowego, ale w większości przypadków kiedy mamy do czynienia z amatorskimi ćwiczeniami kulturystycznymi czy też siłowymi, będzie to rozwiązanie idealne, w którym stawiamy po prostu na wszechstronność naszego ciała i wszystkich naszych mięśni.
Zasada treningu całościowego jest zalecana większości sportowcom amatorom, którzy chcą, by ich ciało było doskonale wytrenowane pod wieloma względami. Zasadność takiego treningu wynika z faktu, że nasze komórki mięśniowe w różnych częściach naszego ciała reagują zupełnie inaczej na dany sposób trenowania. Dzięki temu trenując holistycznie pobudzamy je zarówno do wzrostu, jak również do nabierania siły. To niesamowicie ważne jeżeli chcemy, by nasze zbudowane mięśnie miały jakikolwiek walor poza wizualnym.
Komentarze
Napisz komentarz