Stanie na rękach to niezwykle przydatna umiejętność. Dzięki niej możemy wykonywać przeróżne asany z jodze i poprawić funkcjonowanie naszego układu krążenia. Niestety bariera psychologiczna sprawia, że człowiek odczuwa duże obawy przed tym, że stanie mu się podczas treningu krzywda i dojdzie do uszkodzenia głowy, który w konsekwencji może skończyć się tragicznie. Nie można jednak przesadzać, ponieważ stanie na rękach nie jest bardzo trudną czynnością. Wystarczy wypracować równowagę i mięśnie rąk. Kiedy uzyskamy balast, wówczas stanie na rękach będzie przyjemne.
Jakie są korzyści stanie na rękach?
Przede wszystkim jest to świetny trening dla poszczególnych partii naszego ciała. Wysmukla się talia, wzmacniają się ręce i często ujędrniają się również uda. Oczywiście dzieje się tak w przypadku poprawnego stania na rękach, które jest dopracowane i nie stanowi dla osoby ćwiczącej żądnego niebezpieczeństwa. Warto znać kilka przydatnych sztuczek, które nauczą nas stania i będą dla nas pomocne. Trening stania na rękach oczywiście poprawia również naszą gibkość i siłę naszego organizmu. Jak na nasz organizm działa stanie na rękach?
- Poprawia nasze funkcjonowanie w skrajnych zakresach ruchu,
- Wzmacnia siłę korpusu,
- Poprawia postawę ciała,
- Wysmukla ciało,
- Wzmacnia nogi i ręce.
Czy stanie na rękach jest trudne?
To zależy od indywidualnych predyspozycji osoby ćwiczącej i tego, w jakim stopniu poradzi on sobie ze staniem na rękach. Ważne jest wyciszenie i zaufanie do samego siebie. Wielu ekspertów twierdzi, że stania na rękach można nauczyć się nawet w kilkanaście godzin. Niestety wiele osób po kilku nieudanych próbach jest już tak zmęczona i zniechęcona, że nie ma ochoty na dalszy trening i ćwiczenia. Osobom lekkim stanie na rękach na pewno przyjdzie szybciej, ponieważ osoby otyłe mogą mieć duże trudności z wykonywaniem wszelkich ćwiczeń, których podstawą są ręce. W przypadku osób otyłych stanie na rękach jest również często niewskazane. Warto o tym pamiętać i stosować się do tej zasady każdego dnia.
Czy stanie na rękach jest w pełni bezpieczne?
Żadne ćwiczenie nie jest w pełni bezpieczne. Tutaj na początku ważna jest asysta osoby doświadczonej, która dokładnie powie nam, w jaki sposób powinniśmy układać ręce i jak wyczuć swoje ciało. Samodzielnie możemy sprawić sobie jedynie dużo krzywdy. Stanie na rękach zmniejsza opadanie organów i poprawia ukrwienie całego organizmu, dlatego czujemy się wypoczęci i gotowi do działania. Z pomocą trenera personalnego, który będzie nas asekurował, możemy uzyskać świetne efekty.
Polecamy szczególnie:
Komentarze
Napisz komentarz