Przetrenowanie to inaczej stan, kiedy organizm mężczyzny nie jest w stanie samodzielnie się regenerować. Jest to zaburzony proces regeneracji. Jak rozpoznać przetrenowanie? Przede wszystkim po tym, że po ukończonym treningu nie mamy bardzo długo siły, aby podnieść się z kanapy i wykonać kolejny trening. To sygnał od organizmu, że dostał za duży wycisk i powinniśmy zwolnić. Niestety większość osób bagatelizuje ten stan i pomimo zmęczenia i bólu podejmuje trening. Czy jest to odpowiedzialne?
Co ma wpływ na przetrenowanie?
Zazwyczaj ma ono miejsce, kiedy jesteśmy niedyspozycji fizycznie i psychicznie i pójdziemy na trening. Wtedy dochodzi do kumulacji złych bodźców. Spięty stresem i zmęczony organizm nie jest w stanie prawidłowo wykonywać ćwiczeń. Osoba ćwicząca dodatkowo odczuwa frustracje i pragnie ćwiczyć jeszcze więcej. Wpływ na przetrenowanie ma oczywiście również zła dieta, która sprawia, że organizm staje się słaby i nie ma siły, aby biegać i dobrze się czuć.
Po czym poznać przetrenowanie?
Istnieje cała gama objawów, które bez trudu pomogą nam odróżnić przetrenowanie od złego samopoczucia:
- Nadmierne pobudzenie,
- Depresja,
- Poczucie bezsensu,
- Podatność na choroby i drobnoustroje,
- Obniżony apetyt.
To tylko kilka z nielicznych objawów, jakie mogą nam wskazywać na przetrenowanie. Warto dowiedzieć się, co powinniśmy robić, aby tego przetrenowania unikać. Ma ono niekorzystny wpływ na nasz organizm i nasze samopoczucie. Robiąc coś na się, możemy tylko doprowadzić do pogorszenia się stanu naszego zdrowia i życia.
Jaka suplementacja?
Najczęściej podczas przetrenowania zalecane są witaminy i elektrolity. Dzięki nim możemy odbudować naszą gospodarkę organizmu i zabezpieczyć go przed negatywnym wpływem środowiska. Nie możemy o tym zapominać, ponieważ witaminy sprawiają, że nasze ciało funkcjonuje dobrze i dobrze się czuje. Dzięki nim możemy odzyskać wiarę w siebie i w swoje możliwości.
Co jeszcze?
Nie można zapominać o śnie. Jest on bardzo ważny, ponieważ wtedy następuje regeneracja naszego organizmu. Przetrenowane osoby bardzo często skarżą się na brak snu i zbyt dużo obowiązków na głowie, Warto pójść spać o godzinę szybciej i w miarę możliwości wstać później. Organizm czasem też potrzebuje wakacji i odpoczynku, a robienie coś wbrew swojemu samopoczuciu nie m najmniejszego sensu. Na siłownię idziemy wtedy, kiedy czujemy się dobrze i mamy ochotę na trening. Kiedy jesteśmy zmęczeni i nie mamy ochoty wstać z kanapy, dajmy sobie trochę odpoczynku, który również jest potrzebny do zbudowania masy mięśniowej. Co polecamy?
Komentarze
Napisz komentarz