Jak zbudować potężne ramiona?

Dodane przez: . Komentarze: 0 1752

Trenujący na siłowniach robią błędy podczas ćwiczeń mięśni ramion. Wywołane są one wielokrotnie ignorancją i stanowiskiem, iż każde ćwiczenie da taki sam wynik. Żeby Twoje ramiona były wielkie jak nigdy wcześniej, musisz wyzbyć się ważnych błędów podczas treningów. Poniższy tekst przedstawia informacje jak to osiągnąć!

Trening bicepsów oraz tricepsów – przedstawienie

W niniejszym artykule opracowane zostaną główne błędy przeprowadzane podczas wysiłków mięśni dwugłowych ramion (bicepsów) i mięśni trójgłowych ramion (tricepsów). Gdy pragniesz mieć duże ramiona, musisz rozumieć, iż podczas robienia ćwiczeń na te części mięśniowe (uznawane za niższe, drugorzędne) zwłaszcza istotna jest metoda ćwiczeń, nie ciężar. Trening mięśni ramion częstego bywalca siłowni, jaki nie zastanawia się nad prawidłowością ćwiczeń jest częsty. Znaczy to, iż robi co tydzień te same ćwiczenia, starając się dźwigać jak największe ciężary. To niewątpliwie błąd! Przeczytaj poniższy artykuł oraz poznaj główne nieprawidłowości w wykonywaniu zadań i rozwiązania mające na celu zbudowanie ogromnych ramion.

Wykonuj ćwiczenia siłowe na starcie treningu!

Jakie ćwiczenie będzie najdoskonalszym wyjściem jako pierwsze na określoną grupę mięśniową? Na starcie wysiłku mięśnie mają najwięcej energii – wykorzystaj to! Wykonuj ćwiczenia siłowe na starcie swojego wysiłku, wówczas kiedy poziom energii jest największy.

Jakie są najodpowiedniejsze ćwiczenia siłowe na te części mięśniowe? Są to ćwiczenia, w jakich musisz wykorzystać najwięcej siły, żeby je zrobić. Dużo ćwiczeń siłowych – wielostawowych angażuje drugorzędne części mięśniowe tj. bicepsy, tricepsy. Przykładowo, podczas wyciskania na klatkę piersiową, dosyć szybko angażujesz triceps, jednak podciągając się, w dużym stopniu angażujesz biceps. Łącz grupy mięśniowe tak, żeby mieć więcej korzyści z ćwiczeń. Opuszczając budowanie grup mięśniowych, na starcie wykonuj zadania, jakie wymagają najwięcej energii. Na triceps może to być wyciskanie sztangi – wąski zaczep. Na biceps najdoskonalszym wyborem będzie naginanie ramion z gryfem łamanym albo sztangielkami (na przemian).

Modyfikuj technikę ćwiczeń!

Robisz te same ćwiczenia od dłuższego czasu, i rezultatów nie widać? Nic w tym nadzwyczajnego. Większość organizmów przystosuje się do ćwiczeń, chociażby gdy dobrze działają na starcie. Gdy chcesz obserwować stałe postępy, modyfikuj treningi średnio co 6 – 8 tygodni.

Dodatkowo wypróbuj różnorodne metody ćwiczeń, jakie zostały opracowane, żeby w ogromnym stopniu zużyć siłę mięśniową. Do tychże metod należą: ćwiczenie do momentu niepowodzenia, drop – sety, „odpoczynek-pauza” oraz powtórzenia negatywne. Każda z tychże technik w wielkim stopniu może przyczynić się do rozbudowy mięśni.

Jednakże najdoskonalszym sposobem na muskularne ramiona są super – serie. Ta metoda pozwoli wykonywać 2 ćwiczenia w jednej serii (inne ćwiczenie wykonujesz bezpośrednio po pierwszym). Dzięki temu spowodujesz jeszcze większy obieg krwi przez mięśnie, i dodatkowo uczynisz trening szybszym, dzięki seriom składanym.

Ćwicz mięśnie pod rozmaitymi kątami!

Żeby w całości poszerzyć mięśnie ramion musisz robić ćwiczenia na różnorodne sposoby. Przykładowo zginając ramiona ze sztangielkami, mięsień funkcjonuje odmiennie gdy ćwiczenie robisz zaczepem „młotkowym”, i odmiennie gdy uginasz ramiona wykonując ruch podczas podnoszenia. Wykonując ćwiczenia na biceps zaczepem młotkowym napinasz mięsień, jednak ćwicząc na sztandze prostej, eksponujesz biceps. Sposób w który trzymasz hantle lub także sztangę jest identycznie istotny. Także podchwyt jak i nachwyt wciągają zginacze ramion w trochę odmienny sposób.

Stosuj różnorodne ilości powtórzeń!

Większość treningów zawiera przedział powtórzeń w granicach 6 – 12. Jest to niewątpliwie doskonałe wyjście, jednakże wprowadzenie zmian, żeby trening nie był równy jest ciekawszym wyjściem. Przykładowo na starcie wysiłku wypróbuj wykonać 4-6 powtórzeń w serii z największym możliwym ciężarem. Nowe ćwiczenie przetestuj tradycyjnym systemem 8 – 12 powtórzeń, a na koniec zostaw ćwiczenie na największą pompę. Przykładowo ćwiczenie „21” lub 15-25 powtórzeń – nieco mniejszym ciężarem. Modernizując trening, przekształć także ilość powtórzeń. Każdy typ wysiłku, jaki spowoduje inny impuls do rozrostu będzie dobry!

Każde ćwiczenie, w jakim wykonujemy ruch zginania w stawie ramiennym, będzie angażowało w większym albo mniejszym sposób bicepsy oraz mięśnie ramienne. Jednakże we współzależności od wielkości, typu chwytu i położenia łokci w trakcie robienia ćwiczenia możemy śledzić, jaka część będzie wykonywała mocniej. Należałoby także zadbać o balans strukturalny, a mianowicie siłę mięśnia ramiennego w stosunku do siły bicepsa. Stosunek siły w uginaniu sztangi w chwycie pronacyjnym winien wynosić blisko 82% siły w uginaniu w chwycie supinacyjnym. Wówczas mamy gwarancję, iż nasze ramiona rozwijają się we właściwy sposób, bez trwogi o zbędne kontuzje. Można także stosować profesjonalne odżywki białkowe, które również wspomagają przyrost mięśni.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu