Od wielu lat zauważa się spadek testosteronu. Są to obszerne i potwierdzone badania, które jednoznacznie wskazują, że spadek tego hormonu staje się coraz bardziej widoczny. Większy spadek zauważony w krajach wysokorozwiniętych, dlatego warto przyjrzeć się temu problemowi nieco bliżej i przeanalizować, dlatego właściwie się tak dzieje i jak walczyć z tym problemem.
Wiek a testosteron
Naukowcy zgodnie twierdzą, że zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn poziom testosteronu obniża się wraz z wiekiem. W przypadku podjęcia prób zbadania jego poziomu wśród starszych mężczyzn, można dostrzec, że poziom faktycznie będzie niższy, niż w przypadku młodszych mężczyzn. Wraz z wiekiem spada również hormon wzrostu, który jest niezwykle pożądanym hormonem na siłowni. Zmniejszenie się poziomu testosteronu i hormonu wzrostu może mieć poważny wpływ na organizm człowieka. Do sutków zaliczyć można:
- Zwolnienie przemian metabolicznych,
- Zmniejszenie się apetytu,
- Brak możliwości budowania mięśni i spowolnienie utraty masy tłuszczowej,
- Zmiana struktury kości.
Z najnowszych publikacji można wyczytać, że zmiany hormonalne w późniejszym wieku są nieuniknione. Jak więc walczyć z tym problemem?
Sterydy, boostery testosteronu i hormony
Suplementy to bez wątpienia pierwsza myśl, która przychodzi do głowy osobie pragnącej podnieść poziom swojego testosteronu. Mogą być to farmaceutyki, suplementy naturalne oraz suplementy ziołowe. Farmaceutyki wzmacniają działanie hormonów, jednak same w sobie nimi nie są. Są również trudno dostępne i zazwyczaj niezwykle drogie. Zaczęto więc interesować się naturalnymi suplementami oraz tak zwanymi boosterami testosteronu. Do zalet stosowania takich preparatów należy z pewnością dostępność oraz fakt, że mobilizujemy organizm do większej pracy, a nie dostarczamy żadnych syntetycznych pseudo hormonów do organizmu.
Co zawierają boostery testosteronu?
Kwas D-asparaginowy
Pozyskiwany ze szparagów. Jeden z najczęstszych składników preparatów tego typu. Wspiera naturalną pracę wytwarzania testosteronu. Im więcej się go zażywa, tym efekty są bardziej widoczne.
Longjack
W Azji stosowany jest jako afrodyzjak. Wpływa na poziom testosteronu, obwodu mięśni oraz na tkankę tłuszczową i tkankę mięśniową. Zalecana dawka to 100 mg dziennie.
Tribulus Terrestris
Dawniej używane jako środek na schorzenia dróg moczowych. Wpływa na wzrost stężenia surowicy w krwi, która zwiększa poziom testosteronu.
Kozieradka pospolita
Stosowana była jako regulator stężenia glukozy we krwi, natomiast ma ona również potencjalny wpływ na ilość testosteronu.
Komentarze
Napisz komentarz