Lecytyna – Twój sposób na doskonałą pamięć

Dodane przez: Paulina M. Komentarze: 0 813

Lecytyna to powszechnie znana substancja, po którą sięgamy, gdy pojawiają się kłopoty z pamięcią. Ma zbawienny wpływ na układ nerwowy, poprawiając również koncentrację. Jednak to nie wszystko – lecytyna to także świetny sprzymierzeniec odchudzania i budowania masy mięśniowej!

Jak działa lecytyna i czym właściwie jest?

Lecytyna to tak naprawdę grupa związków chemicznych o charakterze tłuszczowym. Zaliczane są do fosfolipidów. W organizmie człowieka znajduje się w każdej komórce jako składnik błon komórkowych. Jest ważnym elementem mózgu i tkanki nerwowej, bierze udział w procesach przemiany materii i gospodarce cholesterolu. Badania wskazują, że lecytyna może przyczyniać się do obniżania poziomu złego cholesterolu i jednocześnie podwyższania tego dobrego.

Po raz pierwszy została wyekstrahowana z jaja kurzego. Inne źródła lecytyny to rzepak, słonecznik, ziarna soi i dobrej jakości ryby.

Lecytyna na lepszą pamięć

Lecytyna na lepszą pamięć?

Poprzez swój pozytywny wpływ na układ nerwowy, lecytyna bezsprzecznie przyczynia się do zwiększania funkcji poznawczych, w tym przede wszystkim koncentracji. Najlepiej oddziałuje ona na pamięć – jeżeli masz problemy z pamięcią długotrwałą lub krótkotrwała, lecytyna szybko je rozwiąże. Nie bez powodu stosowana jest jako element kuracji przeciwko demencji – bierze ona udział w procesie przekazywania impulsów nerwowych do mózgu, przez co skutecznie usprawnia jego działanie. Aby zauważyć efekty, należy przyjmować lecytynę regularnie – niestety nie działa to w ten sposób, że po jednej tabletce Twój intelekt się wyostrzy, a Ty zapamiętasz każdy szczegół. Jednak już po pewnym czasie stosowania zauważysz różnicę. Jeśli jesteś narażony na długotrwały wysiłek intelektualny, na przykład w szkole czy na uczelni, sięgnięcie po lecytynę będzie doskonałym pomysłem, który usprawni codzienne funkcjonowanie Twojego mózgu.

Lecytyna pomoże w odchudzaniu?

Tak, lecytyna to nie tylko świetne lekarstwo na pogorszoną pamięć, ale też doskonały sprzymierzeniec w walce ze zbędnymi kilogramami. Dzieje się tak, ponieważ ma ona zdolność do rozkładania tłuszczów, które przyjmujesz wraz z pożywieniem, na mniejsze cząsteczki. Dzięki temu tłuszcz, który znajduje się w naszych żyłach, jest mniej groźny i nie zapycha ich. To niezwykle istotne, ponieważ w ten sposób tłuszcz krócej utrzyma się w żyłach i zmniejszy się podatność organizmu na groźne choroby, takie jak miażdżyca.

To jednak nie wszystko. Lecytyna stanowi również wsparcie dla wątroby. Nasila procesy metabolizmu tłuszczów i napędza proces przemiany materii. Przyspieszony jest proces spalania tłuszczu, a organizm szybciej sięga po zgromadzone na biodrach czy brzuchu zapasy – czyż to nie rewelacyjna wiadomość?

Lecytyna a masa mięśniowa

Większa masa mięśniowa dzięki lecytynie?

Tak, to możliwe! W jaki sposób? Lecytyna oddziałuje na organizm jak anabolik – działa na organizm z wnętrza komórek, w przeciwieństwie do hormonu wzrostu, który również ma działanie antykataboliczne, jednak nie może wnikać do komórek Lecytyna ulega przekształceniu w aktywator kinazy, dzięki czemu stymuluje produkcję białek oraz usprawnia transkrypcję. Pomaga także w procesie regeneracji mięśni.

Lecytyna tylko dla osób starszych?

Problemy z pamięcią, brakiem koncentracji czy zagrożeniem miażdżycą kojarzą się z osobami starszymi, dlatego lecytyna również wiązana jest z zaawansowanym wiekiem. To nie do końca prawda – obecny, stresujący tryb życia może skutkować nadmierną eksploatacją układu nerwowego, a tym samym zaburzeniami pamięci. Także niezdrowa dieta może przyczyniać się do gromadzenia tłuszczu we krwi i zwiększania jej lepkości. Suplementacja lecytyną to dobre rozwiązanie dla osób w każdym wieku, przede wszystkim dla tych, którzy narażeni są na intensywny wysiłek intelektualny lub intensywnie trenują.

Lecytyna sprawdzi się także w diecie kobiet w ciąży czy z menopauzą, ponieważ reguluje poziom kobiecych hormonów. Może także pozytywnie wpływać na potencję u mężczyzn.

Jak stosować lecytynę?

Organizm potrzebuje około 2-2,5 g lecytyny dziennie. Warto sięgnąć po suplement z jak najwyższą dawką, szczególnie jeśli podejrzewasz, że masz duże zapotrzebowanie na tę substancję. Przyjmuj lecytynę w trakcie posiłku, ponieważ wtedy lepiej się wchłania. Zacznij już dziś i czekaj na efekty, a niebawem zaskoczysz wszystkich swoją niezawodną pamięcią i doskonałą formą!

Polecamy!

Polecamy lecytynę z optymalną dawką, która najlepiej wspomoże Twój organizm, a Ty szybko zapomnisz o zapominaniu!

Lecytyna

Komentarze

Napisz komentarz

Nasze filmy

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu