Korzyści jakie dają nasiona konopi są nieograniczone, ponieważ jej cudowne właściwości wpływają na równoważenie naszych hormonów, odżywiają skórę i włosy, działają przeciwzapalnie łagodząc bóle po treningu, a także wspomagają rozluźnianie mięśni.
Nasiona konopi można wpleść do codziennych posiłków poprzez dodawanie ich do rozmaitych potraw i przekąsek. Niesłusznie mylone z marihuaną straciły swoja popularność, a zupełnie niepotrzebnie. Ich uprawa jest bardzo ekonomiczna i nie wymaga stosowania toksycznych pestycydów.
Konopie zawierają zaledwie 0,0001% THC, związku odpowiedzialnego za efekty psychotropowe marihuany, dlatego też są bardzo bezpieczne. Jako przykład różnicy jaka istnieje pomiędzy konopiom i marihuaną, można podać tutaj zestawienie wódki i piwa bezalkoholowego.
Smakowo nasiona konopi przypominają połączenie nasion słonecznika i orzechów sosny. Łuskane nasiona konopi i sproszkowane białkowe konopie są bardzo przyjemne w smaku, zawierają niezwykle intensywny rodzaj białka, które obejmuje wszystkie 10 aminokwasów, przez co mogą stanowić kompletne wegetariańskie źródło białka w diecie. W porównaniu ze źródłami białka w postaci zwierzęcej, konopie są również bardziej ekologiczne, gdyż tworzą nawet o 20 razy mniejsze ilości emisji szkodliwych substancji.
Konopie stanowią zdrowy dodatek niemalże do każdego typu produktów spożywczych. Doskonale komponują się z pieczywem, makaronami, jako dodatek do sałat, muesli, jogurtu, owoców itd.
Ziarna konopi zawierają:
- niezbędny komplet aminokwasów i kwasy tłuszczowe – omega 3,6 oraz 9
- zawierają lekkostrawne białko najwyższej jakości
- olej konopny posiada w składzie nawet do 95% nienasyconych kwasów tłuszczowych niezbędnych dla ludzkiego organizmu
- zawierają liczne składniki mineralne jak wapń, potas, fosfor, żelazo, magnez itp.
- bogate są w pełnowartościowy błonnik pokarmowy
- pełne są witamin z grupy B oraz E.
Ich nieoceniony wpływ na nasz organizm można zauważyć poprzez ich działanie na regenerację komórek i tkanek czy zbawienną działalność na układ trawienny i ogólne zdrowie układu pokarmowego. Są również bardzo pomocne przy redukcji „złego” cholesterolu przyczyniając się do zmniejszenia ryzyka zawału serca i miażdżycy, a także doskonale wspomagają odporność organizmu oraz przeciwdziałanie wielu nowotworom. Stosowane w kosmetologii nasiona konopne pomagają leczyć trądzik, łuszczycę, zapalenia skórne i im podobne.
Bogactwo składników nasion konopi sprawia, że są one nieporównywalne do żadnych innych, zarówno pod kątem zawartości odżywczej jak i fizjologicznej. Kompleks kwasów tłuszczowych, białek i składników mineralnych daje nam nieocenione korzyści. Nigdzie indziej w naturze nie występuje tak doskonałe źródło białka, dlatego nie bez powodu warto urozmaicić dietę w nasiona konopi.
Jedna trzecia zawartości nasion to węglowodany, które dają nam paliwo i energię do działania, a także bogate są w błonnik pokarmowy, który pomaga nam w sprawnym trawieniu.
Komentarze
Napisz komentarz