Niepokalanek skutecznym suplementem w walce z bolesną miesiączką

Dodane przez: . Komentarze: 0 2439

Niepokalanek a kobiece dolegliwości

Wiele pań zmaga się z bolesnymi miesiączkami. Mogą one być wynikiem różnych schorzeń, dlatego warto zwrócić się ze swoim problemem do specjalisty. Niektóre kobiety jednak nawet po kompleksowych badaniach i dobrych wynikach wciąż odczuwają dotkliwe dolegliwości bólowe w czasie okresu. Oprócz tego, wśród płci pięknej często występują zaburzenia związane z cyklem menstruacyjnym. Zazwyczaj tego rodzaju przypadłości często są związane z brakiem równowagi w gospodarce hormonalnej. Ostatnimi czasy zwiększa się zainteresowanie naturalnymi metodami wspomagania organizmu i ziołolecznictwem. Jak się okazuje, na problemy dotyczące okresu może pomóc suplementacja niepokalanka. Ta niepozorna roślina może zdziałać wiele dobrego.

Jak działa niepokalanek?

Właściwości tego zioła znano już od bardzo dawna i zanim jeszcze medycyna rozwinęła się do takiego stopnia, jaki znamy dzisiaj, stosowanie poszczególnych roślin na konkretne przypadłości było bardzo powszechną praktyką. Niepokalanek ma bardzo szerokie spektrum działania, ale głównie oscyluje ono w obrębie różnych dolegliwości kobiecych. Dzieje się tak dlatego, że bardzo często mają one związek z zaburzeniami natury hormonalnej, a niepokalanek może wspomóc proces ich uregulowania. 

Redukcja bólów miesiączkowych

W czasie okresu u kobiet mogą pojawiać się różne niepożądane przypadłości. Niektóre panie skarżą się na uciążliwe bóle brzucha, inne na bolesność piersi, kolejne na nadmierne gromadzenie się wody w organizmie, a jeszcze następne na wszystkie te dolegliwości naraz. Zioło niepokalanka może pomóc chociażby częściowo uporać się z tymi nieprzyjemnymi konsekwencjami menstruacji i ulżyć nieco w kobietom w tym trudnym okresie miesiąca.

Wspomaganie płodności

Niepokalanek pomaga uregulować cykl miesiączkowy, a także prawidłową owulację. Ponadto, pozytywnie wpływa na poziom hormonów odpowiedzialnych za ciążę. Dzieje się tak dlatego, że wysyła on sygnały pobudzające organizm do ich produkcji. To właśnie dlatego kobiety od dawien dawna stosowały tę roślinę, aby zwiększyć swoje szanse na posiadanie potomka. Badania potwierdzają tę tezę, a zatem nie jest to mityczna właściwość rodem ze średniowiecznych opowieści.

Regulacja cyklu menstruacyjnego

Wiele pań ma problem z tym, że ich miesiączki są nieregularne, zbyt obfite, lub zbyt skąpe. Dzięki właściwościom stymulującym organizm do produkcji optymalnej ilości hormonów, niepokalanek może pomóc uregulować tego rodzaju dolegliwości. Równowaga hormonalna jest niezwykle ważna w organizmie człowieka, a jej brak u kobiet może skutkować rozregulowaniem cyklu. Tego typu przypadłości dotykają wiele kobiet i mogą być spowodowane zarówno czynnikami genetycznymi, jak i zewnętrznymi - takimi jak chociażby stres, którego na co dzień mamy nieraz całkiem sporo.

Łagodzenie objawów menopauzy

Menopauza jest czasem, w którym gospodarka hormonalna potrafi naprawdę szaleć i kobiety często doświadczają wówczas wielu nieprzyjemnych objawów. Okazuje się jednak, że niepokalanek może nieco złagodzić dolegliwości związane z przekwitaniem. Picie tego zioła może być zatem przydatne nie tylko dla tych pań, które miesiączkują. Objawem menopauzy jest nie tylko brak miesiączki, ale również, między innymi, uderzenia gorąca, potliwość, czy nerwowość. Takie dolegliwości potrafią być bardzo uciążliwe, dlatego warto wypróbować naturalne metody walki z nimi.

Łagodzenie napięcia przedmiesiączkowego

Zespół napięcia przedmiesiączkowego, to przypadłość, na którą skarży się bardzo wiele kobiet. Wówczas również nasze hormony stają się bardziej nieokiełznane niż zazwyczaj i z tego względu możemy borykać się z huśtawkami nastrojów, rozdrażnieniem, a także ogólnie złym nastrojem. Nieraz paniom bardzo doskwiera fakt, że raz w miesiącu zamieniają się dosłownie w nieszczęśliwy kłębek nerwów. Niepokalanek może nieco załagodzić te dokuczliwe objawy, dlatego wiele kobiet decyduje się na stosowanie tego zioła.

Poprawa wyglądu skóry

Stosowanie niepokalanka może również poprawić stan naszej cery. Od wieków kobiety sięgały po niego, między innymi po to, aby załagodzić nieatrakcyjne wypryski związane z trądzikiem. Równowaga hormonalna nie pozostaje bez znaczenia dla naszej skóry. Również włosy i paznokcie mogą wyglądać lepiej na skutek stosowania tego zioła, dzięki czemu kobiety nieraz mogą poczuć się bardziej atrakcyjne.

Nie tylko dla kobiet

Niepokalanek może być również przydatny dla mężczyzn. Zioło to wpływa bowiem na testosteron, a także plemniki. Ponadto, może wspomóc leczenie częstej dolegliwości, jaką jest przedwczesny wytrysk. Dodatkowo może złagodzić nieco objawy andropauzy, czyli męskiego odpowiednika menopauzy. Roślina nie jest zatem przeznaczona jedynie dla kobiet, choć głównie jest znana z właściwości związanych z damskimi dolegliwościami. Mężczyźni jednak również mogą rozważyć suplementację niepokalanka.

Przeciwwskazania

Niepokalanka nie powinny przyjmować kobiety w okresie ciąży, a także osoby, które chorują na nowotwory, anemię, lub mają uczulenie na to zioło. Kolejnym przeciwwskazaniem jest niedobór prolaktyny i zażywanie różnego rodzaju leków hormonalnych. Zasadniczo suplementację niepokalanka powinniśmy skonsultować z naszym lekarzem, ponieważ niewłaściwe połączenia medykamentów często grożą negatywnymi konsekwencjami. Choć roślina ta jest uznawana za stosunkowo bezpieczną (pod warunkiem stosowania dawek nie wyższych niż zalecane), ponieważ możemy stosować ją nawet przez okres półtora roku, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji o dostarczeniu organizmowi wsparcia substancjami z zewnątrz, wskazana jest konsultacja ze specjalistą.

Niepokalanek - wyjątkowa roślina

Odpowiednia gospodarka hormonalna jest bardzo istotna dla właściwego funkcjonowania naszego organizmu. Wiele osób nie jest świadomych, jak wielkie znaczenie mają dla naszego ciała hormony. Tymczasem odpowiadają one za wiele kluczowych procesów. Pamiętajmy jednak, aby suplementację niepokalanka skonsultować z lekarzem - nieodpowiednie dopasowanie dawki tego zioła może dać odwrotny efekt od zamierzonego, a także poskutkować wystąpieniem negatywnych skutków ubocznych.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu