Przewodnik po suplementach – miłorząb japoński

Dodane przez: . Komentarze: 0 1150

Miłorząb japoński to roślina wykorzystywana od wieków w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu. Jak działa miłorząb japoński? Kiedy sięgać po preparaty zawierające ekstrakty z tej rośliny?

Miłorząb japoński (ginko biloba) posiada szereg właściwości leczniczych. Dzięki swojemu działaniu na ludzki organizm roślina ta stosowana jest zarówno w suplementach i lekach usprawniających funkcjonowanie organizmu, jak i kosmetykach mających wpłynąć na poprawę wyglądu skóry.

Miłorząb japoński, jako roślina istnieje od przeszło 2000 lat. Drzewo to posiada wyjątkowo silne mechanizmy obronne, dzięki czemu skutecznie chroni się zarówno przed chorobami i insektami, jak i postępującym zanieczyszczeniem środowiska. To właśnie silne substancje bioaktywne pozyskiwane z miłorzębu japońskiego korzystnie wpływają na poprawę zdrowia oraz chronią przed wieloma chorobami. W składzie ekstraktów z ginko biloba znajdziemy m.in. cenne dla zdrowia steroidy, hydroksykwasy oraz flawonoidy i bioflawonoidy.

Miłorząb japoński – działanie

Na temat działania miłorzębu japońskiego funkcjonuje wiele mitów. Jednym z nich jest przekonanie, że ekstrakty z tej rośliny powinny stosować jedynie osoby w podeszłym wieku, które chcą uniknąć problemów z zapamiętywaniem i zapobiegać demencji. Prawda jest zgoła inna – ekstrakt z miłorzębu japońskiego warto stosować jak najwcześniej, gdyż tylko wówczas możemy odczuć wyjątkową moc ich działania i poprawić funkcjonowanie organizmu. Działanie ginko biloba zostało potwierdzone wieloma badaniami, co spowodowało, że roślina ta wykorzystywana jest zarówno do produkcji farmaceutyków przeznaczonych do leczenia różnych dolegliwości, jak i suplementów diety mających m.in. dodawać energii czy likwidować defekty kosmetyczne.

Miłorząb japoński w profilaktyce zawałów i udarów

Tradycyjnie ekstrakt z miłorzębu stosuje się w profilaktyce zawałów i udarów niedokrwiennych mózgu, leczeniu zaburzeń erekcji oraz jako skuteczny lek wspomagający pamięć i koncentrację. Ponadto miłorząb japoński niweluje nieprzyjemne objawy menopauzy, pomaga zwalczać defekty kosmetyczne np. callulit, obniża poziom cholesterolu, reguluje ciśnienie tętnicze, a także poprawia szczelność naczyń krwionośnych.

Miłorząb japoński, jako booster tlenku azotu

Działanie miłorzębu japońskiego doceniają także sportowcy – ekstrakty z ginko biloba zwiększają dostępność tlenku azotu i tym samym wspomagają organizm podczas silnego wysiłku i pomagają zyskać imponującą muskulaturę. W efekcie stosowania ginko biloba, jako boostera NO możesz szybciej zyskać pożądaną siłę i masę mięśniową oraz poprawić efekty treningowe.

Ze względu na swoje wyjątkowo korzystne działanie miłorząb japoński zyskuje na bliższe poznanie. Sięgając po preparaty zawierające ekstrakt z tej rośliny nie tylko wspomagamy pracę układu krwionośnego, dbamy o serce i wpływamy na zwiększenie wydolności umysłowej, ale także możemy opóźnić procesy starzenia, które negatywnie odbijają się na stanie skóry.

Mężczyźni chcący poprawić swoją sprawność seksualną także docenią działanie ginko biloba – systematyczne stosowanie miłorzębu japońskiego pozwala odzyskać radość ze spontanicznych zbliżeń i redukuje objawy zaburzeń erekcji, a w przeciwieństwie do popularnej „niebieskiej tabletki”, efekty kuracji nie są uzależnione od czasu przyjęcia środka na potencję.

Miłorząb japoński – dawkowanie

Standardowa dawka dobowa ekstraktu z miłorzębu japońskiego to 120 – 240 mg. W celach leczniczych i profilaktycznych zaleca się przeprowadzenie minimum 6 tygodniowej kuracji.

Komentarze

Napisz komentarz

Zapisz się do newslettera i zgarnij 5% rabatu